Parhaat lämpörullat?

Ajattelin tässä ostaa lämpörullat.. mites on, mikä olisi paras merkki? Kaupasta katselin Babyliksen, Remingtonin ja Vidal Sassoonin lämpörullia, mutta ainakin jälkimmäiset vaikuttivat ihan leluilta. Hinta varmaan pyörii siinä 50€-, olen kyllä valmis laittamaan rahaakin..

Onko siis kokemuksia? Kiitoksia paljon! :)
79597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Babylissin on suunniteltu ammattikäyttöön.Itsellä ovat kestäneet 10v.ja edelleen on hyvät. Kampaamotarvikekapassa maksaa n.70e (ainakin meillä)

Äänestä
  • Ja mikä oli kampaamokaupan nimi ja missä sijaitsee?!?!?? Kyllä täällä saa sanoo!!!! JULKISTA TIETOA!!!!

    Äänestä

  • Siis Babyliss.. mulla nimetkin menny jo hieman sekaisin..

    Äänestä

  • *tahtoo kiharat* kirjoitti:

    Siis Babyliss.. mulla nimetkin menny jo hieman sekaisin..

    ei todellakaa tarvi mitää 70e maksaa kunnon lämpörullista!!!! ite ostin minimanista babylissin rullat ja makso reilut 30e. ja on hyvät.

    Äänestä

Mulla on Babylissin Rapid -lämpörullat. Lämpeävät nopeasti, samettipinta on hyvä ja toimiva ja rullat ovat helppoja laittaa päähän. Ainoana miinuksena on rullien paino, ne tuntuvat melko painavilta päässä. Onneksi niitä ei tarvitse pitää kuin 15-30min ja saa hienot kiharat.

Ostin nuo Anttilasta, hinta oli siinä himpun alle 50e. Gigantista nuo olisi saanut 40 eurolla, tosin sitten en olisi saanut plussapisteitä ;)

Äänestä

Taidanpa sitten päätyä Babyliss-rulliin. Anttilassa ne maksoi ainakin nyt 55€.. nyt alkaakin sitten tarjousten etsiminen ;)

Äänestä

Remingtonin ioniset rullat sain joululahjaksi. Hyvät on. Annan olla päässä kyllä reilu 30 min, jos aikaa vaan..tiedä häntä vaikuttaako lopputulemaan. Alle muotovaahtoa reilusti, lämpösuojaa unohtamatta. Kun avaa kiharat, kannattaa laittaa hiuslakkaa avattuun kiharaan. Lakan liiallista käyttöä kannattaa välttää, ettei hiuksista tule liian "koppuraiset". Mietin jumborullia, mutta olemassa sitä varten 6 kpl tavallisia muovisia isoja rullia, joskus ostettu H&Mltä ja yhä toimivat. Latvat voi kihartaa puoleen väliin vaikka kiharrusraudalla. Lämpörullat ovat ihan suosikki, voi antaa vaan olla ja tehdä sitä mitä voi kotona samalla. Jos juhlat edessä, kannattaa tosiaan kampaukseen varata hyvä hetki. Nämä on varmaan kokijasta kiinni, mikä paras tapa tehdä kiharat, mitä hakee ja kesto, sekä hiuslaatu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*tahtoo kiharat* kirjoitti:

Ajattelin tässä ostaa lämpörullat.. mites on, mikä olisi paras merkki? Kaupasta katselin Babyliksen, Remingtonin ja Vidal Sassoonin lämpörullia, mutta ainakin jälkimmäiset vaikuttivat ihan leluilta. Hinta varmaan pyörii siinä 50€-, olen kyllä valmis laittamaan rahaakin..

Onko siis kokemuksia? Kiitoksia paljon! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu