koskahan se alkaa kempassa paukkua,suurimmalla osalla kanttihousuilla on mutka mukana koko ajan ,nahkapusakka aina päällä kesä eli talvi ja mutka kainalossa.
ja koppalakit sen tietää mutta ei tee asialle mitään.
koska käy kuin seinäjoella
6
723
Vastaukset
- Anonyymi
Kallista ovat yhteiskunnalle. Enemmän taitaa lukumääräisesti olla vankilassa, kuin työelämässä. Monelta vievät sairaalapaikan kun joku on aina harsittavana, milloin puukotuksen tai ampumisen takia. Antaisi poliisi rauhassa selvitellä asiat eikä mennä väliin. Heillä on oma lakinsa eikä se poliseille kuulu.
- Anonyymi
Se on hienoa kun VVV-toiminta elpyy.
- Anonyymi
Ai tarkoitakoa sex seinäjoella tyyliin.... ei pelekoa, ei täällä ole kuin kuihtuneita vakoja
- Anonyymi
Me uudet Palstantarkastaja II:et emme hyväksy rasismia!
- Anonyymi
https://areena.yle.fi/1-3235352
Tällaisilla moniosaajilla Suomi nousee maailman kehittyneimmäksi maaksi.
Kännykät kaikille koululaisille ,1-luokalta lähtien ja ei kuin pelaamaan, siinä on tulevaisuus.
Tätäkö tarkoittaa, sanonta :Moniosaaja.
1982 syntynyt Mahdi Alcheikh tuomittiin törkeästä lapsenraiskauksesta.
Aiemmat tuomiot
Ajeti on tuomittu muun muassa pakottamisesta seksuaalisesta tekoon ja lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
Lokakuussa Itä-Uudenmaan käräjäoikeus tuomitsi miehen lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä vuoden ja viiden kuukauden ehdolliseen vankeusrangaistukseen. Hänet määrättiin lisäksi 60 tunnin yhdyskuntapalveluun.
Pari vuotta aiemmin, kesällä 2021 mies tuomittiin puolestaan pakottamisesta seksuaaliseen tekoon. Helsingin käräjäoikeus tuomitsi miehen 7 kuukauden ehdolliseen vankeusrangaistukseen.
Rikos tapahtui lokakuussa 2019. Myös tuolloin uhri oli asiakkaana miehen ajamassa taksissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837