Ihmiskauppias ja orjatyön teettäjä, kehuskelee "tuottavalla työllä"

Anonyymi-ap

Usein kuultu väittämä "tuottavan työn tekijästä", onkin todellisuudessa juuri päinvastaista, ihmiskaupan ja orjatyövoiman käyttäjät, raiskaajan ja siskojenhakkaajan tyhjää ja tunkkaista omakehua, jolle ei ole todellisuudessa perusteita.

https://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/peter-nygard-toronto-sentencing-1.7282733

On erikoista, että EK-Yle väittää marja-alan orjapalkkoja "rehdiksi palkkaukseksi", vaikkei se riitä kattamaan edes välttämättömiä elinkustannuksia, ja todennäköisimmin menee suoraan, orjatyövoiman käyttäjän "kustannuksiin".

EK-Ylen jättibudjetti perustuu köyhyysongelmasta vaikenemiseen, köyhien alas päin polkemiseen ja heikoimpaan asemaan, haavoittuvimmiksi pahoinpideltyjen, kouluttamattomaksi ja osattomaksi tehtyjen eläkeläisväestön vihaignorointiin, eli uutispimentoon.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

11

625

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä tuottavaa työtä se sellainen on, jonka kustannukset orjat maksavat ja joka ei maksa veroja mihinkään valtioon - ei yhtään mitään, ihmiskauppaa se on.

    • Anonyymi

      Marjanpoiminta on verovapaata ja tuotto jää sille, joka myy ne marjat.

    • Anonyymi

      EK:n porukka pitäisi ruoskia torilla.

    • Anonyymi

      Saunan taakse -vanha kansanviisaus, mihin se on unohtunut. Ranskassa olisi jo mellakat käynnissä, vaan alistumaan ja rasismikorttia nöyristelemään opetettu kansa, sen kun alistuu ja potkii heikompiaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17597698/pormestarien-kalliit-turhakevirat-hirvittavine-edustuskuluineen-lakkautettava

      Ei oikeusvaltio, demokratia ja kansalaisoikeudet, tuollaista veroparatiisikeinottelijoiden vanhojen irstaiden s-kojen suojatyöpaikkaa, mihinkään tarvitse.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18574390/naiset-kertokaa-julkisuuteen-seksistisista-kokemuksista-vallankayttajien-taholta

      Niin työtehtävissä kuin muutoin, vallan väärinkäyttäjien seksistisen, alistavan, ylimielisen ja vähättelevän käytöksen kohteiksi joutuneet tytöt ja naiset, kertokaa nyt julkisesti kokemuksistanne, enää ei pidä vain mumista itsekseen ja jupista kotona, on kerrottava julkisuuteen, että saadaan nuo vallan väärinkäyttäjät, haavoittuvimpien eläkeläisköyhien ja muiden pahoinpitelijät, pois vallasta niin kunnissa, kuin valtiolla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18003214/quotmummonmokkiquot-cayman-saarilla-eika-tutkivaa-journalismia#comment-122979804

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

      EK-Yle mainosteli tuota turhkakepormestarina vanhuuspäiviään, korruptioon ja muuhun laittomaan käyttävää, PetosKok-Kummolaa "kivaksi". Onko EK-Ylen ikärasistinen, sovinistinen, äärioikeistolainen virallinen linja, että seksuaalista ahdistelua ja häirintää tekeviä suojellaan ja mainostellaan "kivoiksi", ilmeisesti.

      https://www.aljazeera.com/opinions/2024/6/26/as-norways-largest-private-pension-fund-we-are-divesting-from-caterpillar

      Missä supon, krp:n ja poliisin ISOIMPIEN talous-pörssirikosten , sekä korruption vallankäyttäjien keskuudessa rikostutkinnat ja tulokset ?

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18504199/maahanmuuttajien-maarat-2023-ovat-ennatyssuuret-tiedottaa-tilastokeskus#comment-130504732

      Rasismikorttia nöyristelevien äärioikeistosuvakkien äänillä, ENNÄTYSMAAHANMUUTTO toteutunut jo, mitä lukemat mahtavat ollakaan kun äärioikeistohallituksesta päästään eroon ?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18568046/usan-johtamaa-ihmiskauppaa-ja-orjatyovoiman-kayttoa-suomessa

      Köyhyysongelman, ihmiskaupan ja orjatyövoiman käytön normalisointi, isosti käynnissä Suomessa. "Kaikki muut valtiot ja kansat ensin, oma kansa ei koskaan".

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Marinin aikana osingot olivat noin kaksi kertaa suurempia. Mitähän herrsaväki hallitusohjelmallaan oikein tavoittelee, nopeita junamatkoja Turkuun.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      146
      10937
    2. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      62
      3816
    3. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      39
      3673
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      186
      3574
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      100
      3441
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      86
      3227
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      69
      1904
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      15
      1227
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      905
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      263
      876
    Aihe