Olympiakarsinnat meni pipariksi, mutta upea Suomen ennätys ja EM-kisojen 5. sija lämmittävät. Aina tulee uusia olympialaisia!
Ella putosi karsinnoissa, mutta ei haittaa
13
1064
Vastaukset
- Anonyymi
No eipä lämmitä..monta kertaa epä onnistunut suurin kisoissa..valmentaja kehuu ett kotimaassa on mennyt hyvin..VOI HELVETTI
- Anonyymi
Odotan vain aikaa, kun Suomen ennätys tarkoittaa lähes aina myös maailman ennätystä? Toivottavasti siihen ei menee aikaa enää yli kymmentä vuotta?
- Anonyymi
Käsittääkseni Ella Junnila hyppäsi hyvin, sillä omalla tasollaan.
Pari onnenkantamoista siellä seassa ei raakaa totuutta muuksi muuta. - Anonyymi
4 vuoden päästä kyseinen henkilö on lopettanut jo uransa ja lähinnä mt-palveluiden parissa vietää aikaansa kuten äitinsä
- Anonyymi
Ella Junnila Tilastopajassa:
197 18.6.-24
173 29.6.-24
186 30.6.-24
183 13.7.-24
185 20.7.-24
183 2.8.2024 Pariisi
https://www.tilastopaja.eu/fi/db/at.php?Sex=2&ID=20481
Bryggare: >>– Korkeushypyssä urheilijoiden pitää olla äärimmäisen kevyitä. Painon pitää olla todella alhaalla. Tällaisissa tapahtumissa pitää olla ihan limitissä.<<
Todella nätisti ja diplomaattisesti Artsilta sanottu olympialaisiin pulskistuneesta Ella Junnilasta.
>>You don't need to know anything else<<- Anonyymi
Levität tilastopajan maksullisia osioita!
Entä tulos ennen 197 hyppyä.
Hyppääminen on muustakin kiinni kuin painosta.
Ominaisuuksista ja tekniikasta!
Toivoisin, että jokainen kävisi kokeilemassa hyppäämistä ja ottaisi sitten tavoitteeksi hypätä vaikka tuon Pariisin tuloksen 183. Jos et pääse yli, vaikene.
Sitten treenaat vuoden tai vaikka kymmenen, ja jos et edelleenkään hyppää tuota "surkeaa" tulosta 183, niin voit vaikka sponsoroida yleisurheilijoita. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Levität tilastopajan maksullisia osioita!
Entä tulos ennen 197 hyppyä.
Hyppääminen on muustakin kiinni kuin painosta.
Ominaisuuksista ja tekniikasta!
Toivoisin, että jokainen kävisi kokeilemassa hyppäämistä ja ottaisi sitten tavoitteeksi hypätä vaikka tuon Pariisin tuloksen 183. Jos et pääse yli, vaikene.
Sitten treenaat vuoden tai vaikka kymmenen, ja jos et edelleenkään hyppää tuota "surkeaa" tulosta 183, niin voit vaikka sponsoroida yleisurheilijoita."Levität tilastopajan maksullisia osioita!"
Pölvästi ei huomaa, että linkki on ihan avoimesta Tilastopajan tietokannasta.
- Kuten Tilastopajan listaus klertoo, Junnilan vaatimaton taso on ollut siinä 185cm haminoilla ja sekaa mahtuu tosiaan jokunen onnenkantamoinen, jkoilla on päästy sitten korkeammalta.
Ei siinä mitään, ihan hyvää kotomaista tasoa se on, piirinmestaruus irtoaisi sillä suurimasta osasta suomenmaata.
- Anonyymi
Korkeushypyssä ei onnella isoa merkitystä. Rimaa ei saa pudottaa, eikä se onnistu kuin ylttämällä rima, ilman että se tippuu kannattimilta.
Jos hyppäät matalemmalta, niin ei se onni tiputusta estä.
197 ei siis onnenkantamoinen, vaan hyvä hyppy ja SE.
Jokainen voi kokeilla kentällä, kuinka kaukana omat yritykset on 197stä.
Laittaa sitten riman sinne 197 korkeuteen ja veikkaan, että siinä saa hetken kummastella, kuinka ihmeessä tuon joku voi ylittää.- Anonyymi
Ei Suomessa kovin moni mies siihen tänä päivänä pysty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei Suomessa kovin moni mies siihen tänä päivänä pysty.
12 miestä on hypännyt tänä kesänä enemmän kuin 196
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
12 miestä on hypännyt tänä kesänä enemmän kuin 196
Junnilalla on ihmeelisen ruusuinen ja kärjistynyt luulo omasta "hyvyydestään".
"Olen minä aika hyvä korkeushyppääjä"
>>– Toivon, että korostatte sitä jutuissanne, Junnila sanoi ja nauroi.<<
Yäk!
https://www.iltalehti.fi/yleisurheilun-em-2024/a/a2517ea9-cb15-4418-b780-34e8db4f995d - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Junnilalla on ihmeelisen ruusuinen ja kärjistynyt luulo omasta "hyvyydestään".
"Olen minä aika hyvä korkeushyppääjä"
>>– Toivon, että korostatte sitä jutuissanne, Junnila sanoi ja nauroi.<<
Yäk!
https://www.iltalehti.fi/yleisurheilun-em-2024/a/a2517ea9-cb15-4418-b780-34e8db4f995dMillä perusteella lie Stubb kutsunut tuon naisen Linnaan.
- Anonyymi
Käytiin siinä halli- yu- kisatkin ja meni niin kuin meni, tulos 180 cm kun mm. 5- ottelun voittaja Vanninen hyppäsi 181...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718