Finland Zero Medals! Suomen olympialaiset menivät täysin pieleen näistä karkeloista jäi käteen vain pistesijat fiasko ei voisi olla sopivampi ilmaisu.Metsään meni että rytinä kävi allapäin on siniristilippumme nyt epäonnistuttiin miltei joka lajissa mitä Suomen olympiaurheilulle on tapahtunut? nyt kriisikokous koolle Jan Vapaavuori! on tehtävä jotain ja äkkiä muuten menestyksemme olympiatasolla on vain haikea muisto.
Finland Zero Medals!
Anonyymi-ap
4244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllähän Vapaavuori järjesti heti kokouksen jossa saatiin syytellä toisia, mutta tuskinpa kukaan menetti työpaikkaansa? Kyllä pitäisi olla tiukempi seula, on aika kallis turistikohde olympiakisat? Mutta onhan se kiva matkailla kun ei tarvitse itse maksaa?
Ei me sen huonompia oltu kuin esim. Moldova.
Eiku hetkinen, kyllä oltiin. Moldova sai peräti neljä mitalia, vaikka on Euroopan köyhin maa.
No etsitään kartalta joku onneton banaanitasavalta… Guatemala! Ei oltu huonompia kuin Guatemala.
Eiku prkl… Guatemala sai kaksi mitalia.
Onneksi menee taas 4 vuotta ennen kuin on seuraavat kisat,kyllä niin tympii koko tapahtuma,valtavasti eri lajeja jossa kilpaillaan ja jotkut tietyt maat kahmivat suurimman osan mitaleista,toivottavasti tulevaisuudessa monet maat boikotoivat kisoja
Pistesijoja ei seuraa kuin looserit.