Vapaavuori tuhonnut huippu-urheilun, hakenee uutta kautta

Anonyymi-ap

Mielenkiintoisinta nähdä jos hakee, että ketkä liitot ja jäsenet sitä äänestää ja jos äänestää sellaiset paskaliitot pois tukien joukosta½

16

592

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Iso osa liitoista ei ole huippu-urheiluliittoja. Ne äänestää. Oikeasti huippu-urheilua tekeviä ja ymmärtäviä liittoja ja liiton toimijoita on kourallinen, ne ei ehkä äänestä. Eli jatkaa niin halutessaan, ellei sitten ST1-miljunääri saa äkillistä mielenhäiriötä ja hae uudestaan. Sitten se valitaan. SIllä on visio. Eikä pelkästään jääkiekkoa koskeva. Toivottavasti.

    • Anonyymi

      Surkea on miehen esitys ollut. Toinen taitaa olla Rahkamo.

      • Uutta strategia pitää hakea sanoi Rahkamo - mikä hemmetin strategia?
        Takavuosina urheilijat harjoittelivat oma laijiaan ja menestyivät, näyttöjä on, nyt ovat pari vuosikymmentä lukeneet tilastoja - Juha Väätaisen sanoin: "Harjoitelkaa niin ne toisetkin tekevät"!


    • Anonyymi

      Eiköhän Vapaavuoren ura näissä ympyröissä ole taputeltu, ei jatkoon. Näytöt eivät riitä ja kun vielä huomioidaan taustat mitkä eivät kannusta työtä nuorten parissa.

      • Anonyymi

        Nykyiset tohelot ja tunarit pois johdosta. 20 vuotta menty huonoon suuntan vähintään, joten parilla erotetulla "syntipukilla" ei tilanne parane muuta kuin korkein johto munasi lopullisesti itsensä.


    • Anonyymi

      Vapaavuori on täysin rakastunut vain omaan rahapussiin ja pärstäänsä.Tämä rakkaus on ylitsevuotava ja sokea kaikelle muulle.

    • Anonyymi

      Suomi on panostanut Olympiakomiteaan, kun pitäisi panostaa ureiluseuroihin ja urheilijoihin. Näille Vapaavuorille urheilu on vain hyvien etujen tavoittelua itselle.

    • Anonyymi

      Sanon Vapaavuorelle, Heikkilälle, naispomoille, valmentajille, "huippu-urheilijoille" ja koko kansalle: Pyöräilkää. Se on terveellistä.

      • Anonyymi

        Jos edes puolet urheiluun satsatuista rahoista satsattaisiinkin koko kansan liikuttamiseen pyöräteillä, saataisiin muutamassa vuodessa hyväkuntoinen kansa ja toimiva pyöräilyverkko, joka sopii myös hölkkääjille.
        Saataisiin pyöräilystä aito vaihtoehto yksityisautoilulle ja myös joukkoliikenteelle, niin työmatkaliikenteessä kuin myös urheilupaikoille siirtymisessä.
        Tällä hetkellä suomen pyörätieverkko on heikossa kunnossa. asfaltti katkeilee 2-3 metrin välein ja välillä on kokonaan soralla korvattu. Kuka tuollaista tärisevää menoa kestää päivittäin ajella työmatkaa. Varsinkin kun pyörätie poukkoilee autotietä mutkikkaampia ja huonosti opastettuja reittejä.
        Itse pyöräilin joku päivä sitten Turussa ja oli tarkoitus pyöräillä Kaarinaan. Auton ikkunasta olin nähnyt, että pyörätie ei ainakaan suorinta reittiä kulje rautatiesillalta Kaarinaan, joten ajattelin seurata opasteita. Risteyksessä luki Lieto, Tyks tai keskusta. Arposin reitin väärin.


    • Anonyymi

      Korruptio, hyväveli ja taloudellinen suhmurointi tullut viimeistään nyt komiteaan. Mistäköhän johtuu?

    • Anonyymi

      Sillä ukolla on vaan niin pitkävaikutteiset lääkkeet, että ensimmäinen kausi menee tulosten nollaamiseen, sitten ei ole kuin suunta ylöspäin.

    • Anonyymi

      Peli käynnissä Kansallisessa Sekoomuksessa. Vajaavuorta ajetaan Hellsingin johtoon, Purran saksikäsien jatkoksi.

    • Anonyymi

      Vajaa erotti jo kykenevimmät talenttinsa, Heikkismäsän ja Paavon.

    • Anonyymi

      Susiluoto ja Vapaavuori olisi pitänyt myöskin erottaa.

      • Anonyymi

        Ei pure kokoomusministeri omiaan


    • Anonyymi

      Happo takaisin virkaansa toteuttamaan uutta strategiaa, jota oli esittelemässä. Ylintä johtoa ei tarvita, virat voi lakkauttaa heti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      180
      1012
    2. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      77
      677
    3. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      672
    4. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      581
    5. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      549
    6. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      530
    7. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      106
      520
    8. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      37
      513
    9. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      499
    10. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      21
      488
    11. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      275
      487
    12. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      34
      475
    13. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      47
      474
    14. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      37
      441
    15. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      91
      436
    16. 21
      422
    17. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      26
      420
    18. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      24
      416
    19. Sofia ja Jeffrey yhdessä

      Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      415
    20. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      136
      400
    Aihe