Mitä leipää nyt syötte kun ei ole enää Kursulaisen leipiä? Mielestäni Kursulaisen Revitty ruisrouheleipä oli maailman parasta leipää, enkä löydä sille korvaajaa. Muut leivät ovat liian mauttomia, väkeväksi hapatettuja, liian kuivia tai liian makeita. Muut eivät osaa tehdä hyvää leipää :( Pitääkö opetella itse leipomaan ruisleipää (vaikka ei siitäkään tule yhtä hyvää kuin kursulainen) .
Mitä leipää Kursulaisen tilalle?
3
712
Vastaukset
- Anonyymi
Lapin Leipomon Rohka nimistä ruisleipää ostan itse nykyään, kun ei Kursulaista enää saa.
- Anonyymi
Vielä on pakasteessa kursulaista mutta eihän niitä loputtomiin voi pitää sieläkään. Rohka on kyllä hyvää, Täytyy taas ihmetellä mikä oli lopetuksen taustalla kun kerran selvisivät kavalluksesta ja tulipalosta. Ihmettelen tosiaankin tuota kavallusta miten yhtiön johto ei asiaa huomannut. Summa oli kuitenkin muistaakseni 600 000 mk.
- Anonyymi
Ei ole muuta vaihtoehtoa kuin Pettuleipä.Pikakursseja kirkolle ja kylille.Nimittäin pulaaika tulossa.On luonnonmukaista toimintaa,ehkä valtiokin mukanai tukien muodossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso224562Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1544088Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133356Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673066- 862744
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512642Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282363- 372273
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1211620- 201595