Raiskasiko poikaystäväni minut?

Anonyymi-ap

Otsikko saattaa olla hieman hämäävä, mutta muutama päivä sitten harrastimme poikaystäväni kanssa myöhään illalla seksiä. Kaikki meni normaalisti ja olimme seksin jälkeen molemmat väsyneitä ja päätimme mennä nukkumaan. Makasimme peiton alla lusikassa ja olin unen ja valveen rajamailla kun tunsin, että poikaystäväni laski pikkareitani alas ja otti omat bokserinsa pois. Mitään esileikkiä ei ollut ja hän vain tunki itsensä sisääni varoittamatta. Se sattui esileikin puutteen takia. Hän alkoi panemaan minua rajusti enkä saanut sanaa suustani ja turruin tilanteeseen täysin. Jäätyminen johtuu varmaankin siitä, että minut raiskattiin ollessani 13 ja poikaystäväni on tietoinen siitä. Traumojeni takia olemmekin aina olleet varovaisia seksin suhteen ja hän on aina kysynyt että haluanko varmasti jne. Tällä kertaa hän ei edes vaivautunut katsomaan ilmettäni.
Jatkoimme seksiä aika rajusti eri asennoissa joihin hän minut laittoi, sillä hyväksyin sen, että tilanne oli mikä oli. Hän jatkoi vaikka olin poissaoleva enkä pitänyt mitään ääniä (paitsi sanoin että "sattuu"). Seksin jälkeen hän meni vessaan pesemään itseään ja minä jäin sänkyyn itkemään. En kuitenkaan näyttänyt pahaa mieltäni hänelle, sillä en halunnut järkyttää häntä.
Kerroin eilen hänelle asiasta ja hän itki koko päivän ja pitää itseään raiskaajana. Onko tämä muiden mielestä raiskaus? Jos esim. joku läheisistäni kertoisi samantyylisen kokemuksen, olisin sitä mieltä että seksuaalinen hyväksikäyttöhän tuo oli, kun suostumusta ei ollut eikä sitä edes yritetty saada. Itse kuitenkin vaikea nähdä se raiskauksena, kun kyseessä itselle todella rakas henkilö. (En kysy tätä siksi että olisin menossa virkavallan puheille, jäi vaan itseä häiritsemään)

ps. olemme parikymppisiä jos sillä tiedolla on merkitystä

9

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oon pahoillani tuollaisesta sun vuoksesi. Kyllähän sä kysymättäkin tiiät että on
      jos et ole siihen suostunut.
      Suhteisiin tää ei kyllä kuulu silti.

    • Anonyymi

      Puhumalla asiat selviää. Jos poikaystäväsi on vilpittömästi pahoillaan ja pyytää anteeksi - voisitko harkita anteeksiantoa? Sen ehtona toki pitää olla, ettei vastaavaa enää tapahdu, vaan suostumus pitää kaikkeen olla etukäteen eli aina puhutaan ennen kuin pannaan.

    • Anonyymi

      Kuulostaa siltä että rakastatte silti kovasti toisianne, joten suosittelen puhutte keskenänne asiasta ja asetatte rajat.

    • Anonyymi

      En pitäisi isona asiana.

    • Anonyymi

      Aika inhottavalta ja ahdistavalta tuo kuulostaa. Ehkä teidän tulee puhua asiasta kunnolla ettei tuollainen ole sulle ok. Lisäksi ihmetellen ettei hän ole lopettanut jos sinuun sattuu. Kyllä ainakin omat kumppanit heti lopettaneet jos ilmaissut että koskee ja kysyneet että onhan kaikki hyvin.

    • Anonyymi

      Ainakin todella huonolta seksiltä kuulostaa, jossa ei toinen ota ollenkaan sinun nautintoasi huomioon. Lähinnä kuulostaa että on jotain pornovideoita katsellut ja ottanut niistä vaikutteita. Tuossa tilanteessa on vakava keskustelun paikka, jossa molemmat avoimesti ilmaisee itsensä esim. onko teillä samanlaiset tarpeet seksin suhteen, joskus tässäkin asiassa on kaksi ihmistä niin erilaisia, että on yhteensopivuutta vakavasti harkittava.

    • Jos ei ole suostumusta annettu, niin raiskaushan se on. Siinä ei ole mitään epäselvää. Oli kuinka rakas ihminen tahansa. Ilman lupaa ei työnnytä toiseen vaikka olisikin kyseessä suhde. Entä jos olisit ollut unessa? Hän olisi pannut sinua siitä huolimatta?`

      Jos vielä itkit koska koit sen traumaattisena... Niin hän ei ole yhtään oikein toiminut vaikka häntä rakastatkin. Ei kukaan raiskaa ja itketä omaa rakastaan tuolla tavalla. Se ei vain ole hyväksyttävää millään mitta-asteikolla.

    • Anonyymi

      Toihan on just hyvä, nyt voit käyttää loppuelämäsi raiskattujen VIP-etukorttia.

    • Anonyymi

      Ja oletko nyt mahdollisesti raskaanakin?Hän haluaa hallita sinua ja luulee että tuo oli sallittua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4503
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3304
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      2935
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      41
      2926
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2757
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      49
      2677
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2559
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2105
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1791
    Aihe