Nopea starttilähtö,painonseuranta

Anonyymi-ap

Anoreetikot on siinä asiassa oikeassa että paino laskee nopeasti kun ei syö paljon mitään.
Tätä tapaa kannattaa käyttää muutaman päivän vain silloin kun huomaa että on lihonut nopeasti ja syödä jatkossa paljon proteenia sisältäviä elintarvikkeita.

Muutamista oikein vähäkalorisista päivistä ei varmasti ole mitään haittaa,varsinkaan silloin kun on syönyt paljon ja lihonut.
Painon ja rasvaprosentin vyötärönympäryksen mittaukset pitää tehdä vähintään kerran kuukaudessa ja aina silloin kun on syönyt noin viikon liikaa.

5

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä uskon itsekin, että sinusta "anoreetikot" on oikeassa, onhan itselläsikin syömishäiriö.

      • Anonyymi

        Minulle 1500-2300 kaloria on vähän syöty.Normaalisti syön vähintään 2600- 3500 kaloria päivässä.😦
        Välillä nykyäänkin jää päälle 3500-4000 kaloria ja silloin lihon🫤kun en harrasta liikuntaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minulle 1500-2300 kaloria on vähän syöty.Normaalisti syön vähintään 2600- 3500 kaloria päivässä.😦
        Välillä nykyäänkin jää päälle 3500-4000 kaloria ja silloin lihon🫤kun en harrasta liikuntaa.

        Minusta sinun kannattaisi kalorien kyttäämisen sijaan mennä viimein sinne syömishäiriöön perehtyneen asiantuntijan juttusille. Ja lääkäriin mittauttamaan ne tärkeimmät arvot. Jos siis terveys merkitsisi sinulle jotain. Mutta olen vuosien kirjoittamisen perusteella päätellyt ettei terveys ole sulle keskiössä, vaan että olisi mahdollisimman laiha. (Meidän) ikääntyvien kohdalla tärkeintä vaan olisi lihaskunnon säilyttäminen, ei laihuus. Lihakset pitää luustoa pystyssä ja nivelvaivat kulumisineen tulee vääjäämättä, mikäli ehtii elää vanhemmaksikin. Mulla ei ole varmaan yhtään ikäistäni kaveria, jolle ei ole jo tehty jotain nivelleikkausta.

        Mutta jos sinä saat ainoan elämänsisällön kalorien laskemisesta ja että laihdutat siksi, että saat taas ylensyödä ja ahmia yöt, niin saahan sitä laskea, jos ei tärkeämpääkään tekemistä ole. Oma on kroppasi.

        Miten sinulla juoksumatolla kävely on lähtenyt käyntiin, luin että meinaat tilata semmosen? Itse ostin kuntopyörän ja veivaan sitä vähintään puoli tuntia päivässä. Jos katson telkkaria niin saattaa tuntikin mennä hyvin. Otan pari hiittiä, ja nosta sykkeen maksimiin, jos ei ohjelma vie huomiota liikaa. Hyvää taukoliikuntaa myös etätyöpäivinä.

        T kn


    • Anonyymi

      Miksi pitää syödä noin viikko liikaa?

    • Anonyymi

      Taasko olet ahminut?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1392
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      657
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      599
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe