https://www.arktisetaromit.fi/app/merchants/search
Puolukan osto alkaa ma. 26.8. Lähialueella ostaa ainakin 4h Merijärvellä ja Haapaveellä. Mikähän hinta, ei varmaan euroa enempää. Marjoja näyttää mukavasti kuitenkin olevan.
maksakaa 10.- euroa kilo kun tuotte .
lapinmatkailuyrittäjät airnb osasto
saatte kalapäitä mukkaan ja oman auton käytöstä perimme kilometri korvauksen siis sieltä mistä tulit.
ja käteis maksu emme anna kuittia. ottakaa tarpeeksi rahaa esim 10 litran äpärillisn kun tuotte , annatte sata euroa siitä meille ja myös se matka maksu ..
esim tuot ämpärollisen 100.-
ja toit se 20 kilometrin päästä veloitamme siitä 5euroa kilometri eli 100- euora
eli yhteensä annat 200 euro meille kätesenä
ja marjat putsattuna . extra palkkoina saat kalapäitä mukaas
ELI POIMIMAA ME SAAMME TUOTOT SINÄ KALANPÄITÄ
ORJANA IHANA OLLA AIRNB LAPIN MATKAILUYRITTÄJÄT RY
PUOLUKAN OSTO ALAKAA ARKITISET AROMIT
9
295
Vastaukset
- Anonyymi
XXXX
- Anonyymi
näin toimii matkailuyrittäjät orjuuttajat
- Anonyymi
Luonnontuotteiden ostopisteet 2024
Voit valita haluamasi maakunnan suoraan kartalta klikkaamalla. Voit myös tehdä tarkemman haun valitsemalla alla olevasta listasta haluamasi maakunnat ja ostettavat luonnontuotteet.
HUOM! Osassa ostopisteitä tarkemmat, ajantasaiset tiedot näkyvät linkistä, joka vie suoraan ostopisteestä tuotteita vastaanottavan yrityksen sivuille.
Ostaja! Ilmoita luonnontuotteiden ostopisteesi tiedot lomakkeella
Marja Bothia Berriesin ostopisteet löydät suoraan täältä:
https://www.marjabothniaberries.fi/ostopisteet - Anonyymi
Ei puolukat ole vielä keruukypsiä. Nuo kunnat ovat huomattavasti etelämpänä. Uutisoitiin, että sielläkin poiminta kannattaa aloittaa vasta parin viikon kuluttua. On se ihminen kummallinen otus, kun kaikki marjat haluaa poimia raakoina. Ahneus syynä, ei mikään muu. Poimin marjoja, mutta jaksan kyllä odottaa, että kypsyvät.
- Anonyymi
Mina poimitaan kaikki poolukka ja talvi sitten muuda turistiti paaljo kallis hintaus aus
- Anonyymi
uuuu
- Anonyymi
Onneksi tulee muutama sadepäivä, että marjat ehtii kypsyä ennen kuin ahneet repii ne liian raakana. Jos poimii niin sanottuja hyytelömarjoja niin kyllä niiden pitää kuitenkin olla punaisia.
- Anonyymi
Mina pustu maksata Eero kilosta jos latu on huva
- Anonyymi
Mistä sulle riittää Eeroja niin monta? Latu on vasta talvella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934722Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2043768Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311214
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611183- 531085
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30934