Olen onnellisessa asemassa

Anonyymi-ap

Olen onnellisessa asemassa oleva 60 v nainen. Totesin tässä muutama minuutti sitten että odotan kovasti huomista aamua että saan taas nauttia tulevasta päivästä mieheni kanssa, yhdessä 34 v ja naimisissa 31 v. Lötkötellään sängyssä vähän aikaa kuun ollaan herätty, syödään aamupala, juodaan vielä "nautinto kahvikupit" sen päälle niin kauan kun katsotaan läpi uutiset. Puuhaillaan mitä lie yhdessä sinä päivänä. Syödään lounasta, otetaan päikkärit tai ainakin huilitaan vähän aikaa. Iltapäivällä sitten taas mitä lie puuhailua, lenkillä yleensä ainakin käydään.Jne jne jne. Paljon ollaan yhdessä mutta myös osataan olla erikseen, mies lähtee mökille yöksi tai kahdeksi ja minä jään kotiin. Ja taas hirmu ikävä toisia. Olen onnellisessa asemassa oleva 60 v nainen :)

2

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuullostaa todella onnelliselta mutta meikäläisen korvissa liian lattealta, mutta erilaisiahan tässä ollaankin.

      Tosin, olen itse 65-vuotias nainen, mieheni on 7-kymppinen. Meilläkin on pari päivää viikossa juuri noita pitkiä aamupaloja, yhdessä kävelylenkkejä aamulla tai illalla, yhdessä laitetaan ruokaa jne.

      Mutta kaipaamme molemmat myös muutakin eli teemme molemmat osa-aikatyötä, josta tykkäämme ja näin sitten se arkivapaa tuntuu huomattavasti paremmalta kun vastapainoksi on töitä.

      Olemme olleet yhdessä yli 45 vuotta, joten ikävää en varsinaisesti tunne mutta kun on tottunut siihen, että toinen on melkein aina vierellä tai vähän matkan päässä, onhan se omituista jos pitkään ollaan erossa. Ei tosin olla oltu montaakaan kertaa.

      Koen olevani myös onnekas monessa suhteessa koska elämäni on aika lailla sitä, mitä olen aina halunnut

    • Anonyymi

      Ihme ja kumma tämä kirjoitus ei ole saanut osakseen v...lua ja vinoilua ja sarkasmia kun sitä yleensä niin laajalti täällä viljellään. Olen iloinen kirjoittajan puolesta että on onnellisessa asemassa, latteutta en kirjoituksessa näe. Mutta tosiaan erinlaisiahan me ollaan ja kaikki arvostamme eri asioita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      256
      5665
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5165
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4918
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      129
      2197
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      405
      1867
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      54
      1784
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1722
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1715
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      96
      1454
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      397
      1389
    Aihe