Nyt on Jani Mäkelällä ja perussuomalaisilla, jotka tulevat maakunnista ja maalta, tilaisuus panna luonnonsuojelua kuntoon. Siitä sen sulan hattuun saa.
Joo, haittamaahanmuutto Afrikasta on saatava ilman muuta loppumaan ja jo täällä olevien oleskeluluvat tarkkailuun, mutta etenkin luonnon suojelulla tulee muutkin puolueet jatkossa ratsastamaan. Se on niin nuoria äänestäjiä kosiskelevaa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/lakikirjaus-suojavyohykkeista-estamaan-hukkajoen-kaltaiset-ymparistotuhot-metsateollisuuden-pomo-peraankuuluttaa-malttia/8997926
Hys hys hys, Metsäliiton tj Paula Lehtomäki vaimentaa
16
236
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se ole itse puolueesta koskaan ollutkaan kiinni, mutta selvää todennäköisyyttä on kyllä luonnonsuojelun vastustaminen niillä, jotka itse tulee maakunnista ja myös kovalla kokoomuksella, joka panisi vaikka mahot äidit tuottamaan jälkikasvua. Jos se vaan niitä itseään rikastuttaa.
- Anonyymi
VasemmistoKEPUN Paula Lehtomäki puolustaa Raakkujen Yliajajaa ;
_________ "" sehän oli töissä, silloin saa ajella missä haluaa, se Ei kuulu Vihreille ""
- Anonyymi
Isommat rangaistukset luontoa tuhoaville rikollisille.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/wwf-n-paasihteerilta-synkka-arvio-hukkajoen-toipuminen-kestaa-jopa-vuosisadan/8996718#gs.ed07ia- Anonyymi
Oon samaa mieltä. Tämä murheellinen tapahtuma järkyttää ihan yhtä lailla kuin vaikkapa Suomen Norpan kohtalo. Ja väitän todella kovaan ääneen, että ei ole tutkittu sitäkään ongelmaa, miten paljon lintuja ja metsän eläimiä salametsästetään, aseitahan tästä maasta kyllä löytyy ! Ja salametsästetään nimenomaan korvessa piilossa kuten vaikkapa Kainuun korkeuksilla.
- Anonyymi
Miten joistain raakuista voi muodostua tuollainen pakkomielle että siitä pitää kirjoittaa 24/7 päivästä toiseen tauotta lukuisilla eri palstoilla???
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten joistain raakuista voi muodostua tuollainen pakkomielle että siitä pitää kirjoittaa 24/7 päivästä toiseen tauotta lukuisilla eri palstoilla???
Mulla on tähän analyysi. Kun ihminen itsessään on niin shittiä kuin olla voi, maailmassa käydään hirveitä sotia parasta aikaa ja Venäjä pommitti jopa päiväkoteja ja synnytyssairaaloita (hei herätys !) Ukrainassa jne jne loputtomiin, eikö ihminen käänny silloin ainoaa oikeaa viattomuutta suojelemaan ja rakastamaan, että olisi edes jokin, joka olisi hyvää ja aitoa... Luonto ja eläimet ! Ihmistä ei kannata enää mitenkään "suojella", se on mitä on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulla on tähän analyysi. Kun ihminen itsessään on niin shittiä kuin olla voi, maailmassa käydään hirveitä sotia parasta aikaa ja Venäjä pommitti jopa päiväkoteja ja synnytyssairaaloita (hei herätys !) Ukrainassa jne jne loputtomiin, eikö ihminen käänny silloin ainoaa oikeaa viattomuutta suojelemaan ja rakastamaan, että olisi edes jokin, joka olisi hyvää ja aitoa... Luonto ja eläimet ! Ihmistä ei kannata enää mitenkään "suojella", se on mitä on.
Ja selvittäkääpä, mistä ne niin lukuisat mielialahäiriöt johtuu jos ei tästä kovasta, kyynisestä maailmasta ! Onneksi on luonto.
- Anonyymi
Mäkelältä ja ylipäätään persuilta on turha odottaa missään asiassa muuta kuin riidan kylvöä, letkautuksia, ylimielisyyttä, kiroilua, valehtelua, vääristelyä, aivopieruja, muiden syyttämistä ja rajatonta typeryyttä perseen myymisen lisäksi.
- Anonyymi
En tykkää demareista.
T. Kissanpoikanen
- Anonyymi
Sulle mulle hyvävelien hyvä palkkaisesta suojatyöpaikasta toiseen. Kun sössi ensin kaiken politiikassa..
- Anonyymi
Taitaa se irvokkain asia raakkikeississä siinä, että sillä ratsastaa ja seinille hyppii oppositio jonka toimet ilmastonpesun tulosten suhteen ei kestä lähempää tarkastelua?
- Anonyymi
Kirjoita persuista pihalle potkittu antipersu vielä avaus sääennusteesta kääntäen sekin koskemaan persuja? Joita sinä persupakkomielteinen persuja vainoava ääliöoikeistolainen näet joka puolella🤣🤣
- Anonyymi
Mihin unohtui lähteiden suojelu?
- Anonyymi
Lähteet, purot, hiidenkirnut, vesistöt jne jne, koko luonto tarvitsee suojelua !
- Anonyymi
Lehtomäen perhe oli sijoittajana mukana mm. Talvivaarassa ja seurannut läheltä Talvivaaran ympäristötuhoja.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku294997Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova631880HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1091784- 1111660
Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel291504Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p221896- 71891
Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.42788Leikitään tavuleikkiä
Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen53769- 53762