Humalassa ja millainen olet kun olet juovuksissa kuin käki
Nainen millainen olet
Anonyymi-ap
21406
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Räkättävä käki oon humalassa.
Jotenki tuntuu, että tyyli ei miehiä viehätä. Aika vähän on tullut lähestymisiä ja nekin miehet ovat olleet umpikännissä.
Mutta ei tässä mitään miestä kaivata, punkku tai rosee riittää.
🍷
Miksi olet räkättävä täti mikset ole mukava
Hyvin tylsää seuraa.
Miksi olet tylsää seuraa miksi et voi olla kivaa seuraa toivottavasti saa selvää olin kalassa ja otin ksljaa 9
Koska olen luonteeltani sellainen. Mä olen humalassa omieni mietiskelijä, en seuraihminen.
Eikä tylsyys muuten mitenkään estä sitä, ettenkö olisi kiva. Mä olen miltei aina kiva, myös humalassa. Viihdyttävä ja hyvää seuraa en sen sijaan ole, kun olen humalassa, jollei sitten laske hyväksi seuraksi hiljaista ja omissa mietteissään olevaa seuraa. Mun seurassani voi vaikkapa juoda muutaman ja istua yhdessä hiljaa, tuijottaen nuotiota. Jos se ei kelpaa, niin kannattaa jättää alkoholi pois siitä yhtälöstä.
Humalassa ehkä rennompi kuin muuten… ja käkenä saatan olla aika arvaamaton.🤷♀️
👩🏻🎤
Se on aika kivaa jos ehdotat seksiä jop pussailu on kivaa samoin seksi touhut tulin juuri kaladta ri tullut kalaa
Joskus saattaa näinkin käydä. Suht harvassa on kumminkin ne kerrat olleet. Sen verran ”omaavia” kavereita matkassa, että ne ”suojelee”😁
👩🏻🎤
tuollain3n voi viilentääkin hauaskasari aiia joa otE PWIEON PIA Jalkojenpäältä
Aika harvoin olen kännissä kuin käki. Nykyään olen äärimmäisen edes huppelissa. Persoonani ei kauheasti muutu, vaikka olen alkoholin vaikutuksen alaisena. Puhun enemmän, nauran enemmän, tanssin enemmän. Olen ehkä vielä enemmän hömelö, mutta en muutu mitenkään dramaattisesti esim niin, että olisin väkivaltainen.
Entä jos joku hehkeä nainen sanoo nyt aletheias otat ja nuolet pimppii nyt juhlitaan älä ole ilonpilaaja
Viimeksi naisen minua lähestyessä torjuin hänet ystävällisesti. Minua ei kyllä naiset kauheasti lähesty, en taida olla erityisen paljon naisten mieleen.
Ja nyt voit unohtaa tämän aiheen joukosta?
En oo koskaan ollut hiprakkaa isommassa päihtymyksessä. Mutta juon niin harvoin ja vähän alkoholia että hämmennyin kun viime viikonloppuna 2 proseccolasillisen jälkeen tunsin kuinka hiprakassa olin kun nousin ylös tuolista 😂😂 Se tunne kun tasapaino ei enää oo niin varma on vähän jännittävä...
N32
Oikein mukava pääasiassa, pitää oppia ja on pitänyt oppia olemaan reagoimatta myös silloin ulkoisiin ärsykkeisiin
En ole ollut noin juovuksissa kuin ihan nuorena. Silloin olin hyväntuulinen ja onnellinen.
Nykyisin juon aina maltillisesti, tunnen omat rajani, enkä koskaan ylitä niitä.
Tietysti tuo nuoruuden liikajuominen päättyi aina erittäin huonoon fyysiseen oloon… se on totuuden nimissä lisättävä.
Ķaksi vaihtoehtoa. (Silloin joskus kauan kauan sitten, kuten sadut alkavat)
Joko minusta tulee jurottava tuppisuu aivan kohmeessa tai
sitten todella pörräävä nainen tanssihaluineen ja kaikenlaisine hassutteluineen.
Olut-konjakkiyhdistelmä ja pätkii.
Kuppi liikaa ja seuraavana päivänä todella tautinen olo ja vurkoamista iltauutisten aikaan. Parhaat lääkkeet piimä ja Pommac.
En ole hankkinut jälkitilaa vuosiin, koska olen estynyt muuttumasta lähes tolkuttomaksi.
Onneksi koskaan ei sattunut mitään ikävää eikä kukaan kohdellut ikävästi.
Those were the days...
Vilma
🥰🥰🥰
Ei oo kokemusta minkäänlaisista hörpyistä, vaikkakin toivottu on useita kertoja.
Miksi tulisi napsutella kun osaan muutenkin pitää hauskaa ja jodlata musiikin tahtiin.
En ole koskaan ollut juovuksissa kuin käki, mutta hiprakassa olen ehkä vähän puheliaampi ja flirtimpi kuin normaalisti.