ujo aikuinen mies

Anonyymi-ap

mua niin ottaa päähän mieheni ujous. ei uskalla puhua kenenkään kanssa. vastaa puhelimeenkin vain pakon edessä. jos silloinkaan. ei puhu edes minunkaan kanssa kuin välttämättömät asiat. ei vastaa kun yritän puhutella sitä. ei uskalla soittaa autohuoltoon tai muuhunkaan huoltoon tai mihin tahansa asioimistoon. mun pitää naisena soitella kaikki sen puolesta. välttelee kaikkia tilanteita missä joutuu vähänkään puhumaan. ei varmaan toista noin ujoa miestä ole. se hermostuu jos siltä kyselee jotain asioita. kyllä se osaa puhua jos vain haluaa, mutta menee ihan lukkoon jos joku sitä puhuttelee, mun pitää vastata sen puolesta.

16

337

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No voi että kun ikävä juttu.

    • Anonyymi

      Tai sit on vaan introvertti. On sulla rankkaa, koita jaksaa

    • Anonyymi

      Autisti

    • Anonyymi

      en tiedä onko introvertti vai mikä, mutta rupeaa todella ärsyttämään vuosien mittaan , kun ei saa suustaan mitään ulos, vaikka monta kertaa yrittää sen kanssa puhutella. alkuaikoina kun alettiin kulkea yhessä, niin huomasin että on hiljainen, mut puhu kuitenkin jotain. vanhemmilleen se ei soitellu milloinkaan ja mä soittelin omalle äidilleni joka päivä monta kertaa. pulistiin asiat halki ja pinoon. riideltiinkin äidin kanssa joskus, mutta aina sovittiin asiat. sit ehdotin, että soitetaanko sen äidille, niin se paineli sen numeron ja antoi luurin mulle. sanoin että mukava olis pitää yhteyttä hänen kanssaan ja soitella kuulumiset. mut eihän siitä mitään tullu, kun se ei edes omien vanhempiensa kanssa juttele. kutuin sen puhelimeen, mut ei halunnu jutella äitinsä kanssa. luulin että se on suuttunu jostain asiasta äidilleen ja kerroin hänen äidille että se on suutuksissa jostain, niin äitinsä ihmetteli että mistähän, kerroin etten tiedä kun ei kerro. siihen loppui ne soittelut hänen äidilleen, kun enhän mä tuntemattoman kanssa kehtaa soitella kun ei hän innostu. outoa olis jos miniäehdokas soittelis koko ajan mutta ei poika.

    • Anonyymi

      mun suku on kuin hullunkuriset perheet. miniä haastaa riitaa minun kanssa, toista miniää en tunne ja kolmas on hiljainen. vävypoika on sanonut mulle vain kolme sanaa. olen pysynyt poissa niiden elämästä, en häiritse, kun eivät halua. lahjoja olen laittanut kaikille niiden merkkipäivinä ja jouluna. mut eivät paljon arvosta.

      • Anonyymi

        " lahjoja olen laittanut kaikille niiden merkkipäivinä ja jouluna" Miksi????!!!!!!!


    • Anonyymi

      nytkin istun tässä yksin vaikka kaipaisin seuraa ja keskustelukumppania, niin ei ole kun se puhumaton mies istuu jossakin ulkona, ei mun seurassani. oliskohan täällä ketään about fifty-sixty miestä joka haluais asua maalla ja seurustella mun kanssa ja puhelias pitäs olla. ja tekevä. maalla riittää aina remonttia. semmoselle olis paikka joka tykkää tehä ja laitella. jos löytäisin toisen tilalle niin laitan sen puhumattoman kotiinsa.

    • Anonyymi

      laita tähän palstalle sanoma mulle, jos olet kiinnostunut. asun maalla ja jos tunnet vetoa maalla asumiseen mies niin laitetaan bileet pystyyn kahdestaan..hyvät ruuat osaan laittaa, mutta kalat saat savustaa. nyt on aika kääntää sivua elämässä ja löytää SE OIKEA MIES.

    • Anonyymi

      ja SEXY pitää olla.

    • Anonyymi

      minusta parempaa ruuanlaittajaa ei ole. osaan perinteiset ja nykyaikaiset ruuat. pizzareseptini on loistava.

    • Anonyymi

      musiikkimakuni bruno mars ja hurriganes

    • Anonyymi

      Sinun pitää siis lyödä itse nyrkkiä pöytän jos pihvi on liian kypsä, näin se nykyään kyllä taitaa mennä

    • Anonyymi

      mistähän sais semmosen kolmen konstin timpermannin

    • Anonyymi

      minä tiedän milloin asia on PIHVI ja hyvä pihvi ei tarvi kuin suolaa ja pippuria

    • Anonyymi

      tein pisteen tälle- yksukko soitti jus mulle, kun kuuli asiasta. ylis hyvä jos olis valinnanvaraa--

    • Anonyymi

      mun sy sy sy sydämestä puuttuu palanen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      466
      6614
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      194
      3946
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2533
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2060
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      139
      1476
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      79
      1346
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1186
    8. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      80
      1123
    9. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1105
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      47
      1065
    Aihe