ujo aikuinen mies

Anonyymi-ap

mua niin ottaa päähän mieheni ujous. ei uskalla puhua kenenkään kanssa. vastaa puhelimeenkin vain pakon edessä. jos silloinkaan. ei puhu edes minunkaan kanssa kuin välttämättömät asiat. ei vastaa kun yritän puhutella sitä. ei uskalla soittaa autohuoltoon tai muuhunkaan huoltoon tai mihin tahansa asioimistoon. mun pitää naisena soitella kaikki sen puolesta. välttelee kaikkia tilanteita missä joutuu vähänkään puhumaan. ei varmaan toista noin ujoa miestä ole. se hermostuu jos siltä kyselee jotain asioita. kyllä se osaa puhua jos vain haluaa, mutta menee ihan lukkoon jos joku sitä puhuttelee, mun pitää vastata sen puolesta.

16

320

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No voi että kun ikävä juttu.

    • Anonyymi

      Tai sit on vaan introvertti. On sulla rankkaa, koita jaksaa

    • Anonyymi

      Autisti

    • Anonyymi

      en tiedä onko introvertti vai mikä, mutta rupeaa todella ärsyttämään vuosien mittaan , kun ei saa suustaan mitään ulos, vaikka monta kertaa yrittää sen kanssa puhutella. alkuaikoina kun alettiin kulkea yhessä, niin huomasin että on hiljainen, mut puhu kuitenkin jotain. vanhemmilleen se ei soitellu milloinkaan ja mä soittelin omalle äidilleni joka päivä monta kertaa. pulistiin asiat halki ja pinoon. riideltiinkin äidin kanssa joskus, mutta aina sovittiin asiat. sit ehdotin, että soitetaanko sen äidille, niin se paineli sen numeron ja antoi luurin mulle. sanoin että mukava olis pitää yhteyttä hänen kanssaan ja soitella kuulumiset. mut eihän siitä mitään tullu, kun se ei edes omien vanhempiensa kanssa juttele. kutuin sen puhelimeen, mut ei halunnu jutella äitinsä kanssa. luulin että se on suuttunu jostain asiasta äidilleen ja kerroin hänen äidille että se on suutuksissa jostain, niin äitinsä ihmetteli että mistähän, kerroin etten tiedä kun ei kerro. siihen loppui ne soittelut hänen äidilleen, kun enhän mä tuntemattoman kanssa kehtaa soitella kun ei hän innostu. outoa olis jos miniäehdokas soittelis koko ajan mutta ei poika.

    • Anonyymi

      mun suku on kuin hullunkuriset perheet. miniä haastaa riitaa minun kanssa, toista miniää en tunne ja kolmas on hiljainen. vävypoika on sanonut mulle vain kolme sanaa. olen pysynyt poissa niiden elämästä, en häiritse, kun eivät halua. lahjoja olen laittanut kaikille niiden merkkipäivinä ja jouluna. mut eivät paljon arvosta.

      • Anonyymi

        " lahjoja olen laittanut kaikille niiden merkkipäivinä ja jouluna" Miksi????!!!!!!!


    • Anonyymi

      nytkin istun tässä yksin vaikka kaipaisin seuraa ja keskustelukumppania, niin ei ole kun se puhumaton mies istuu jossakin ulkona, ei mun seurassani. oliskohan täällä ketään about fifty-sixty miestä joka haluais asua maalla ja seurustella mun kanssa ja puhelias pitäs olla. ja tekevä. maalla riittää aina remonttia. semmoselle olis paikka joka tykkää tehä ja laitella. jos löytäisin toisen tilalle niin laitan sen puhumattoman kotiinsa.

    • Anonyymi

      laita tähän palstalle sanoma mulle, jos olet kiinnostunut. asun maalla ja jos tunnet vetoa maalla asumiseen mies niin laitetaan bileet pystyyn kahdestaan..hyvät ruuat osaan laittaa, mutta kalat saat savustaa. nyt on aika kääntää sivua elämässä ja löytää SE OIKEA MIES.

    • Anonyymi

      ja SEXY pitää olla.

    • Anonyymi

      minusta parempaa ruuanlaittajaa ei ole. osaan perinteiset ja nykyaikaiset ruuat. pizzareseptini on loistava.

    • Anonyymi

      musiikkimakuni bruno mars ja hurriganes

    • Anonyymi

      Sinun pitää siis lyödä itse nyrkkiä pöytän jos pihvi on liian kypsä, näin se nykyään kyllä taitaa mennä

    • Anonyymi

      mistähän sais semmosen kolmen konstin timpermannin

    • Anonyymi

      minä tiedän milloin asia on PIHVI ja hyvä pihvi ei tarvi kuin suolaa ja pippuria

    • Anonyymi

      tein pisteen tälle- yksukko soitti jus mulle, kun kuuli asiasta. ylis hyvä jos olis valinnanvaraa--

    • Anonyymi

      mun sy sy sy sydämestä puuttuu palanen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      20
      2267
    2. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      33
      2122
    3. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      64
      1663
    4. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1657
    5. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      80
      1602
    6. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      113
      1450
    7. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      52
      1442
    8. Pyyntö Teelle

      Voisitko nyt vaan ystävällisesti laittaa viestin?
      Ikävä
      83
      1149
    9. Martina haluaa tasoisensa miehen

      Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1017
    10. Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä

      Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom
      Suomalaiset julkkikset
      21
      895
    Aihe