Sinkkuus pois - viime hetken kesäheila? Onko sinulla ajatuksissa löytää kesän lopulla heila? Huomasin juuri, että asuinkaupungissani Joensuussa on koko tämän viikon ilmatieteenlaitoksen sivulla yli 20 asteen lämpötila kello 15 ennusteissa. Kesä siis jatkuu. Joensuussa tällä viikolla tapaan ainakin kavereita, mutta kävi mielessä, että - miten ois kesäheila, kun kesä vielä jatkuu näin syyskuun alussa.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kesäheilat eivät ole koskaan olleet mun juttu. Mä olen aina pariutunut syksyllä ja pysyvämmin. Tollaset kesäheilastelut ei vain kiinnosta, tuntuu enemmän kesän pilaamiselta sellanen. Että josko sitten loka- tai marraskuussa heräilisin uudestaan tämän ajatuksen kanssa.
No, en minäkään varsinaisesti tarkemmin kesäheilaa ole etsimässä vaan pysyvämpää naisystävää. Viikon päästä soittelen yhdelle naiselle. Silloin voisi löytyä ainakin ystävä. Kuten nimestä voi päätellä niin olen uskovainen, joten en harrasta lyhyviä suhteita, mutta tuo kesäheila-termi tuli tähän, kun kesää on vielä vähän jäljellä ja heila pitäisi löytää pian kesän loppuessa.
Ok. Mä en ole koskaan kokenut tarpeelliseksi etsiä ystäviä sukupuolen perusteella. Mikä siinä on ideana? Mulle ystäväni ovat hyvinkin samalaisia ystäviä sukupuolesta riippumatta.