Mustien joukkoraiskaus Oulussa
..............................
72928
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
missä viipyy hyysärien afrikkalaisia ymmärtävät ja suomalaisen naisen tuomitsevat kommentit...ei saa yleistää....eihän KAIKKI afrikkalaiset tokikaan ole raiskareita, vai mitä?
Joo, ei olekaan kaikki, vain 90% ...
Afrikkalaista syntyperää olevat raiskaavat suomessa 33,8 kertaa useammin kuin suomelaiset(tilastokeskus/rikostilasto). Tosin siellä ei kyllä eroitella joukko raiskauksia vaan kaikki raiskaukset yhteensä.
Olen syvästi järkyttynyt uhrin puolesta, ja toivonkin kaikkea jaksamista hänelle :(
Oishan se ny aika karseeta... meinaan panna omalle kohalle. Miettikää... Miltä tuntuis herätä ja tajuta, että mustat miehet ois panneet perseeseen. Ei jumalauta. Kyllä naisenkin elämä voi olla joskus kovaa. Olen aidosti pahoillani.
Huomasitteko että kaikissa lehdissä ei mainittu raiskaajien syntyperää? Amerikkalainen mediasensuuri on rantautumassa suomeen.
Amerikassa kyllä mainitaan, tekijöiden ihonväri ja nimetkin, jos ovat tiedossa. Syntyperää ei niin tarvi mainita kun ne yleensä ovat amerikkalaisia (300 miljoonaa ihmista). Tietty meksikolaiset mainitaan, kanadalaiset eivät tuommoisiin yleensä syyllisty.