Dieselin hinta kiinnostaa

Mitä ne pyytää dieselistä Ruottin puolella,sanovat olevan halvempaa ko meillä. Kurssiko vaikuttaa.
16914
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

halpaa se on jos on rahaa.

Äänestä
  • Puskaraatio sanoi 1.35?

    Äänestä

Diesel 16.94 kruunua muistaakseni oli tolpassa Haaparannalla tänään. Voi hinta kohta nousta

Äänestä

Riippuu ajankohdasta ja keltä kysyy.
Yks saattaa pyytää toisinaan vähemmän, kun taas toinen saattaa pyytää toisinaan enemmän.
Tuulen suunta ja sää yleensäkin vaikuttaa myös.

Äänestä

vitun paljon halvempaa kuin purran persuhölmölä suomessa🤣

Äänestä

Kyllä nyt alkaa diselit, bensat ja sähköt eli energia olla kohta sellaisissa hinnoissa, että maailman vauhti hidastuu ellei pysähdy kokonaan. Ei tartte enää politikkojen miettiä päästöjen vähentämistä. Toivottavasti ovat miettineet miten tämän pienen kansan ruoka-vesi ja terveydenhuolto hoidetaan.

Äänestä
  • luuletko että niitä vitun persuja kiinnostaa paskanvertaa kuhan itse vaan kahmivat hilloa mahdollisimman paljon omaan laariin🤣

    Äänestä

Ikuisesti ollut totta että köyhän ei kannata ostaa halpaa....no kulta ajat koittavat kun Rumppi hoitaa asiat ettei halpaa ole missään

Äänestä
  • ja purra ja persut nostelee veroja ja maksuja Suomessa.

    Äänestä

En tiä, mutta on tuo Iran kova. Sen johtaja ei juokse ympäri maailmaa itku kurkussa pyytämässä rahaa, vaan lyö hyökkääjille luun kurkkuun. Nimenomaan hyökkääjille, kaksi maailman johtavaa sotilaallista supervaltaa saa kuonoon, että napa raikaa.

Äänestä
  • Niin missä kohtaa Iran on lyönyt Yhdysvallat tai Israelin?
    Sellaista tilannetta ei ole ollut missään vaiheessa.
    Eikä Iranilla ole edes kalustoa yrittää mitään.
    Lisäksi Iranin talous on 100% kiinni öljy-tuloista, joita sillä ei nyt ole.
    Eikä tuollaista terroristivaltiota kukaan edes auttaisi vaikka kuinka juoksisivat ympäri maailmaa kerjäämässä rahaa, eri asia jos olisi edes demokraattinen ja ennen kaikkea kristillinen valtio eikä mikään muslimiterroristi valtio.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Niin missä kohtaa Iran on lyönyt Yhdysvallat tai Israelin?
    Sellaista tilannetta ei ole ollut missään vaiheessa.
    Eikä Iranilla ole edes kalustoa yrittää mitään.
    Lisäksi Iranin talous on 100% kiinni öljy-tuloista, joita sillä ei nyt ole.
    Eikä tuollaista terroristivaltiota kukaan edes auttaisi vaikka kuinka juoksisivat ympäri maailmaa kerjäämässä rahaa, eri asia jos olisi edes demokraattinen ja ennen kaikkea kristillinen valtio eikä mikään muslimiterroristi valtio.

    Aika hyvin, kaikki väärin.
    Oletko harras puoli-ysin kumartaja?

    Äänestä

iran pärjää kyllä ilman öljytuloja, trumpin hölmöilyn maksavat öljyriippuvaiset maat. israel on jatkuvassa sodassa ja tuhon sen jälkeen kun jenkit lopettavat tukensa israelille.iran voittaa kun se pääsee rahastamaan muita hormusinsalmen kuljetuksista. ja Suomen persupöljät päättäjät sitten yliståvät trumppia.

Äänestä

He pyytävät mitä pyytävät, saa Kait sen selville muutenkin kuin täällä kyselemällä, vai eikö TAIDOT riitä, tolloko olet tyhjänpäiväinen kyselijä. 👍

Äänestä
  • ei törniöläisen öö-väen kyvyt riitä kuin hölmöilyyn.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä ne pyytää dieselistä Ruottin puolella,sanovat olevan halvempaa ko meillä. Kurssiko vaikuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu