Sen unohdin kokonaan KIRJOITTAA.

Anonyymi-ap

Olin eilen Sodankylän TOKMANNILLA ILMAISIA ÄMPÄREITÄ HAKEMASSA!

Ostin 3 EUROLLA itelle TAVOITE HOUSUT!
Tällä kertaa olin SEN VERRAN SEKÄ TALOUDELLINEN, että OSTIN 10 numeroa ISOMMAT HOUSUT mitä NORMAALISTI KÄYTÄN!

Katoin, että ” NUO HOUSUT ON NIIN, KUIN TEHTY MINULLE!”
Vetasen HAI SAAPPAAT jalakaan ja voin lähteä jonku JUOPON KANSSA KAUPPAAN ja kokeilla montako PUNTTI KALJAA SAADAAN TUOTUA MINUN HOUSUISSA ULOS!

Minulla on sentään AIDOT HAI SAAPPAAT jotka RAHALLA AIKOINAAN IVALON S-MARKET VASKOOLISTA OSTIN!!!!

5

339

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nämä on muuten ihan STRETHI FARKUT joten venyvätkin vielä!

      Pitäskö alkaa harjoittelemaan PUNTTI-KALJA KÄVELYÄ niin voitas jonku JUOPON kanssa hakia kaupasta PUNTTI-KALJAA!!!

      • Anonyymi

        Oon nähny, että YKSI POLIISI käveli kauppaan KANTTIHOUSUT jalassa VAPAALLA JA OLI LAITTANUT KUNNON PAITAPUSERONKIN PÄÄLLE!

        ÄITI sano, että: Tuo oli sama poliisi joka lähti viemään sinua vankilaan!
        Sanoin: Ei kyllä ollut, koska muistasin tuon.

        Kanttihousu poliisi oli hän josta sanoin: Minä olisin pyytänyt näyttämään virkamerkin, koska Ivalossa on helppo olla vaikka vale POLIISI!
        Heitä oli kaks poliisia ja toinen paineli tiukan näköisenä ulos mutta toinen nauro ja osotteli sormella minua, koska TUO ON TOTTA että tänne on helppo tulla vale POLIISIKSI koska EI IHMISET VÄLITÄ mistään mitään enää nykyisin.

        Matkailu on saanut tuon aikaan ja en minä ole MYÖNTÄNYT YHTÄÄN LUPAA!


    • Anonyymi

      Mä kävin kans. Ei ollut extra large kortsuja. Joutuu vetään paljaalla.

      • Anonyymi00005

        Valmiit varashousut voi varastaa tai ostaa alemyynnistä!
        Sinne kalahousuihin mahtuu lavallinen kaljaa, kunhan ei varasta lasipulloja, jotka kilkkaa vittumaisesti.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Valmiit varashousut voi varastaa tai ostaa alemyynnistä!
        Sinne kalahousuihin mahtuu lavallinen kaljaa, kunhan ei varasta lasipulloja, jotka kilkkaa vittumaisesti.

        Kävin siinä Sodankylän vanhassa TOKMANNISSA jota ei enään ole.
        Ne housut on niin isot, että mieheni lääkäri Holo ihan varmasti mahtuu minun kanssa niihin housuihin.
        Sain 2 ämpäriä, koska minä sanoin, että : Otan hellalle tästä toisen ämpärin niin me näytetään komialta, kun kävellään samanlaiset ämpärit kädessä.

        Nuo sentään ARVO ÄMPÄRIT, koska sitä liikettä EI ENÄÄN OLE.
        Ivalon Tokmannin asiakkaaksi EN VOI IKINÄ EDES ALKAA, koska se on kunnian loukkaus käydä Ivalossa ja Inarin kunnassa alkuperäisenä ivalolaisena kaupassa ostoksilla.

        Olen kyllä yrittänyt noudattaa tuota, mutta olen kaikesta huolimatta PAKOTETTUNA JOUTUNUT KÄYMÄÄN KAUPASSA INARIN KUNNASSA!

        Valehtelin vain omalle miehelleni eli lääkäri Hololle, koska hän valehtelee aina minulle myös.
        Meillä sentään tämä YHDENVERTAISUUSLAKI toimii ja ollaan sentään molemmat KUNNIATTOMIA PASKOJA INARIN KUNNASSA JA IVALOSSA!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe