Minttu Kaulanen sanoi podcastissa mielipiteensä lappilaisista – Raivo iski
Minttu Kaulanen vastaa saamaansa kritiikkiin somessa.
Minttu Kaulanen sanoo podcastissa, että lappilaiset eivät ole hänen mielestään välttämättä hyvällä tavalla erilaisempia helsinkiläisiin verrattuna.
Tv:stä tuttu yrittäjä Michele ”Minttu” Kaulanen, 44, kertoo Gogin kantabaari -podcastissa oman kokemuksensa lappilaisista. Kaulanen on itse asunut Lapissa Äkäslompolossa vuodesta 2020 asti.
Podcastin isäntä Constantinos ”Gogi” Mavromichalis, 37, kysyy Kaulaselta, ovatko lappilaiset erilaisempia helsinkiläisiin verrattuna.
– Ovat, eivätkä välttämättä hyvällä. Mielestäni hirveästi idyllisoidaan, että ”pohjoisen ihmiset ovat niin ihania – he ovat niin leppoisia”. On ne kai, kun eivät puhu sinulle mitään, yrittäjä vastaa jaksossa.
Kaulasen näkemyksen mukaan lappilaiset ovat todella sisäänpäin kääntyneitä.
– Toisaalta se on varmaan hyväkin, koska kaikki elävät irrallaan jossakin. Et välttämättä näe ketään, ellet halua, hän sanoo.
Kyseinen kohta on julkaistu myös podcastin virallisella Instagram-tilillä.
Rasismia lappilaisia valkoisia ihmisiä kohtaa airnb,,yrittäjä psykedeeliä.
23
1164
Vastaukset
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
valkoihoiset lappilaiset ulos lapista jyrähtää airnb.
- Anonyymi
Näinhän se on, pienikokoisia ja säänpäin kääntyneitä murjottajia.
- Anonyymi
mutta ei rasistisia värillisiä.
- Anonyymi
airnb psykedeeliä huumeita valkoihoiste pois lapista,
- Anonyymi
r.i.p. musta
Kaikki värilliset on rasisteja.
- Anonyymi
kuolema tulee nigga
- Anonyymi
myrkyt syöt
- Anonyymi
Yleinen verkkokuvake
YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=RLcQYt-8D04
"Damn Dirty Ape!" Compilation by AFX - YouTube
4:47
VERKKO28. heinäk. 2017 · Donation Link (PayPal): http://bit.ly/2oTwh1IFilm/TV List (IMDb): https://goo.gl/8pUyrJClip Source (IMDb): https://goo.gl/Y2dUfu
Kirjoittaja: iiAFX
Näyttökerrat: 384,9tuhatta- Anonyymi
Yleinen verkkokuvake
YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=jSKPtVbRPw8
PLANET OF THE APES (1968) Movie Clip - You Damn Dirty Ape …
- Anonyymi
Yleinen verkkokuvake
YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=ZJT2vJMsYc4
Take Your Stinkin' Paws Ylläs Off Me You Damn Dirty Ape! - YouTube - Anonyymi
ylläsksellä veri juhlat alkaa raatoja pitkin poikin.
- Anonyymi
Loma-Rasisteille asuntojen kysyntä on kovaa Pedfiili Kolarin Ylläksellä – Metsähallituksen suunnitelmissa on saada myyntiin lähes 200 tonttia rasisteille. airnb huume hemmoille.
- Anonyymi
hevoset syö myrkyt
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
ssss
- Anonyymi
wwww
- Anonyymi
ssvdb<fn
- Anonyymi
xzc
- Anonyymi
www
- AnonyymiUUSI
https://www.youtube.com/watch?v=2UIz4KhZKy4&t=324s&ab_channel=ToniRINTALA DDD...
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3112784Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä522604- 1201712
- 1181410
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461380Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301265PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1441221- 691080
- 741079
- 701010