kannatatko venäjän toimia?
kerroppa syy
kerroppa syy
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kun tankki on het kohta tyhjä ! Tuutko tuuppaan seuraavalle asemmalle ?
Kun syöt Ingmannin ja Valion eskimojäätelöä tuet Venäjän sotakoneistoa. Jos syöt Suomessa viljeltyä ruokaa, leipää ja lihatuotteita joille syötetty suomalaista viljeltyä rehua tuet Venäjän sotakoneistoa koska edelleen tulee Suomeen tuhansia tonneja lannotteita Venäjältä. Lannote on erillissopimus jonka tuonti hyväksytty, sitä ei voi korvata muusta maasta.
Jos käytät sähköä, niin sitä tuotetaan edelleen Venäläisellä ydinvoimaloiden polttoaineelle, joissain vain pieniosa korvattu Venäjän ulkopuolelta. Yhtä-äkkinen hyppäys muihin laadultaan voi olla yhtävaarallista käytön kannalta kuin autoon jonka moottori tehty 99lle ja jos pistää 95sta niin kone hajoaa?
Siis jatkossa aiotko lopettaa sähkön käytöt, lopetatko ruuan syönnin ja menet onkimaa jorpakosta kaloja ja syöt ne raakana koska olet niin tietoinen ettet voi niitä lämmittää uunissa joka käyttää sähköä?
Entäs prisman bensa
Kemijärvellä ei tankkaa TB-asemalla, kuin kommunistit, jotka on saaneet aatteen veren perintönä.
Aate ei lähde kulumallakaan pois, on geeneissä ja jatkuu "peri-syntinä", hamaan tulevaisuuteen.
Ettekö pölöpäät tajua että kaikille huoltoasemille polttoaineet tulee Nesteen jalostamon kautta?
Minä tankkaan aina Tebiksellä, ja Tebikseltä ostan myös lämmitysöljyt.
vi..os se sulle kuuluu missä tankkaa tai lataa autoo !
Muistaako yhtään oikein? Että Putin joskus kehoitti alottamaan jälleen oliko se Volkien ja Ladojen jälleen valmistuksen ja ettei niiden tarvitse olla päästötyömiä?
Jokihan niitä valmistavat?
elokapinaa asemalla