Ja Orpo EI OLE OLLUT PÄÄMINISTERI, kun minä olin KUNNIANLOUKKAUS SAKKO VANKINA.
Sanna Marin oli, mutta Orpo oli VALTIONVARAINMINISTERI, kun olen saanut kunnianloukkaus syytteen ja käynyt VANHEMMAN PANOSTAJAN koulutuksen.
Ministerit EI OLE POLIITTISIA vaan he ovat puolueista riippumattomia koska he edustavat kaikkia.
Hän on ollut päättämässä 2017 rahoituksista EI PURRA joten minä päätän itse, mutta PURRA EI SAA SANOA EI minuun liittyvissä asioissa ja ei saa kukaan, koska olen toiminut HALLITUKSEN ohjeen mukaan.
Minä en voi käyttää valtaani väärin, koska vallan VÄÄRIN käyttö on muuttanut minun sukuni historiaa ja minä en ole tuosta valittanut mihinkään vaan olen kirjoittanut mm facebookissa tuosta.
Minä olen kirjoittanut myös sen, että suomalainen ei voi olla rasisti Suomessa.
Tuon osaan PERUSTELLA ja Saksa maksaa miellään vain minulle korvauksia koska EI OLE MUITA joita syytellään.
Eli minä olen tehnyt sopimuksia.
4
179
Vastaukset 4
- Anonyymi
Eli he oli SS-sotilaiden jälkeläisiä joiden kanssa olin lomakylässä yksin ja kerroin rohkeasti sukuni tarinaa.
En syyttänyt heitä, mutta muistan että minua tarkkailtiin ja eräs nainen sano minulle : Sinuna varoisin koska joku voi kutsua sinut asuntovaunuunsa tai autoonsa ja kaapata sinut.
Sanoin : Älä jauha paskaa, koska jos noin käy niin kyllä tuo on maailman suurinta rakkautta joka on taivaassa päätetty josta voidaan ohjata oikeat ihmiset yhteen!
Sain kuulla olevani HULLU!
Vastasin: Oot sekasin ollut jo syntyessäs!!!
Minua kiellettiin puhumasta asiakkaiden kanssa, mutta miehet tuli itse juttelemaan.
En osaa kuin muutaman sanan saksaa, mutta osaan ENGLANTIA ja eräs mies sanoi minulle: RAKKAUS EI TUNNE KIELIÄ.
Ei suvun Kaunis Elsakaan osannut kieliä, mutta Rastin Niila kuulemma osasi ja hän toimi tulkkina ja näin Kaunis Elsa vaimona lähtenyt ummikkona Norjaan miehen vaimoksi ja tuo liitto perustui RAKKAUTEEN ja Petsamon ROMANTIIKKAAN.
Kauniin Elsan tarina antoi sukuni naisille OIKEUDEN USKOA RAKKAUTEEN ja ROMANTIIKKAAN, koska ELSAN TARINA ON TOTTA!
Tuollaiset RUMIEN SUKUJEN KATEELLISET NAISET KUULUU OIKEESTI KOTIA HELLAN JA NYRKIN VÄLIIN.
Minä olen TAPPELLEMALLA sentään vetänyt miestä turpaan ja ilmoittanut : KEITÄ SAATANA ITTE VAAN POTTUS, KOSKA MINÄ EN OLE MIKÄÄN POTUN KEITTÄJÄ!!!
Olen ilmoittanut myös hänelle: AMMU SAATANA ITSES JO JA OLEN AINAKIN 100 kertaa KEHOTTANUT TEKEMÄÄN TUON!!!
Tuommoisa IHMISIÄ EI PIDÄ SÄÄLIÄ, koska SÄÄLI on SAIRAUTTA!- Anonyymi
Olen minä olen velka käräjä lausuntoon kirjoittanut : SUOMEN PERUSTUSLAKI EI KIELLÄ TAPPAMASTA ITSEÄÄN, mutta KIELTÄÄ KYLLÄ VAHINGOITTAMASTA TOISIA! En ole tappamassa itseäni vaan MAKSAN VELKANI, kun PÄÄSEN TÖIHIN JOTEN MINUN VELAT EI VANHENE KOSKAAN!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen minä olen velka käräjä lausuntoon kirjoittanut : SUOMEN PERUSTUSLAKI EI KIELLÄ TAPPAMASTA ITSEÄÄN, mutta KIELTÄÄ KYLLÄ VAHINGOITTAMASTA TOISIA! En ole tappamassa itseäni vaan MAKSAN VELKANI, kun PÄÄSEN TÖIHIN JOTEN MINUN VELAT EI VANHENE KOSKAAN!
Velkojat EI HALUA, että maksan VELKANI REHELLISESTI TYÖLLÄ pois vaan HE MIELUMMIN SYRJII JA ESTÄÄ TÖIHIN PÄÄSYN!
Minulla on ITSEMÄÄRÄÄMISOIKEUS ja EN TOISILLE MAKSATA VELKOJANI VAIKKA OLENKIN JOUTUNUT MAKSELEMAAN TOISTEN VELKOJA.
Kommunistit toimii noin, mutta REHELLINEN KOMMUNISTI KÄÄNTÄÄ SELKÄNSÄ JA ILMOITTAA: TUOLLAISET KOMMUNISTIT TOIMINNAT ON SUOMESSA KIELLETTY!
MUISTAN, KUN POLIISIAUTON OVET AVATTIIN JA VARTIJA SEISO VANKILAN OVELLA SEKÄ HYMYILI JA SANO; TULE SISÄLLE LÄMPIMÄÄN SIELTÄ.
HÄNELLÄ OLI KUUN SIRPPI PIIRRETTYNÄ OTSAAN JA EN VOINUT OLLA HUOMAAMATTA.
En kyllä tiedä miltä itse olen näyttänyt, kun olen viimeisen kerran tullut poliisiautosta ulos.
Olin ihan jäässä jo tuossa vaiheessa ja en ehtinyt edes lämmetä.
Jäin nais-vartijan kanssa ja piti riisua KAIKKI VAATTEET POIS.
Piti ottaa kuvat ja kyllä piti tissit sekä persekkin näyttää.
Sen jälkeen sai vasta vaatteet, mutta sain vain alusvaatteet ja sukat ja piti odottaa että saan loput.
Toiset vartijat tuli tuossa vaiheessa koska minulla oli jo VÄHÄN VAATTEITA päällä.
Ei saanut edes kunnon PORNO VAATTEITA, mutta sain myös miesten kalsarit.
Sain sentään vankilasta pikku housuja ja rintsikka topin.
En ole tehnyt vielä VANKILA TAULUA johon laitan nuo.
Ei mulla ole tilaa jossa voin PIIRTÄÄ, MAALATA, OMMELLA sekä kirjoittaa KÄRÄJILLE ja muualle ASIASTA lausuntoja!
Kyllä minun sisälläni asuu myös se " VITUN KUSIPÄÄ" joka uskaltaa sanoa: Kyllä oot semmonen Kulli-täti että käyt kunnian päälle.
Minä tunnen erään naisen jota ovat kutsuneet MUNA-MAIJAKSI ja hän sanoi: Onneksi me EI OLLA KOSKAAN KÄRÄJÖITY kunnioista!
Hän on ivalolainen joka asuu muualla, mutta HÄN ON OLLUT ARVOSTETTU hoitajan eikä MIKÄÄN ALKOHOLISTI-PIRI PIMPIN NÄYTTÄJÄ JUVIS.
Juvistahan pitää myös KUNNIOITTAA niin kuin monia muita joten MAINITSEN että KUNNIAA KYLLÄ SAAVAT!!!
- Anonyymi
Kupin ottoa ja kansantansseja aitoon SS- tyyliin!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082072
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,491237Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1851130- 81976
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56871- 71803
- 100792
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77737Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.348695- 33685