Tampereen Pyrintö on nykyään viestiliigan ykkösseura.

Anonyymi-ap

Oletteko huomanneet, että siinä missä viestiliiga oli vielä muutama vuosi sitten Janne Salmen selostuksessa sivistynyt ja analysoiva ohjelma, kyseinen ohjelma on viimeiset pari vuotta valahtanut Tampereen Pyrintö vs. muu maailma-lastenohjelmaksi.

Studiossa näyttää olevan kestoselostajina pari Tampereen Pyrinnön entistä suunnistajaa ja milloin mitäkin "severiä", "kapteeni Eerolaa" ja "kapteeni Kymäläistä" juoksee milloin kameran edessä, milloin takana. Näyttää olevan tälle maailmaa vähintää punavalkoisin silmälasein katsovalle selostajalle ensiarvoisen tärkeää missä menee Tampereen Pyrinnön ykkösjoukkueen lisäksi myös kakkosjoukkue, kolmosjoukkue ja mielellään nelosjoukkuekin. Kaikki tietysti ennenkuin mainitaan muiden joukkueiden ykkösjoukkueet, siis niiden parempienkin.

Lensi kyllä viimeistään 1-2 viikkoa sitten kahvit viimeisen kerran näppikselle ja melkoisen lujaa vielä kun tämä punahilkkahenkinen pääselostaja kommentoi Kooveen joukkuetta (Joni Hirvikallio, Lauri Sild, Timo Sild) sanoin: "Ei tämä Kooveen joukkuen nyt nimellisesti mikään kovin ihmeellinen joukkue ole, mutta saattaa heillä joku sauma olla".

HEI PAHVI HALOO: Nämä kaikki kolme ovat viimeisen 8 vuoden ajalta kaksinkertaisia Jukolan voittajia ja Sildin veljekset ovat myös maailmancupissa menestyneitä ja maailmanlaajuisesti tunnettuja urheilijoita toisinkuin teidän Saikkonne, Sorsanne, Kinninne ja seurassa vaikuttavat 50 eri Severiä, HAHAHAHA.

Kyllä se varmasti koville ottaa olla Tampereen toiseksi paras suunnistusseura, missä teidän Jukola-voittajanne ja maailmancupin menestyjät ovat? Eivät missään paitsi tietysti paperilla, HAHAHA.

3

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viestiliiga taas menossa ja tuttua Tampereen Pyrintö-lässytystä. Pistäkää jo noi Timo Saariset ja Pipo-Harjut vahttoon.

      • Anonyymi

        Sinulla on vahvistusharha.


    • Anonyymi

      Tampereen Pyrintö hävisi eilen kevätyön viestissä sekä miehissä että naisissa. Erinomainen kehityskulku, lisää tätä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      33
      2193
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      118
      1866
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1591
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1207
    5. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      1202
    6. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1036
    7. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1033
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      1004
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      927
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      28
      900
    Aihe