Onko muutkin huomanneet, että tekemällä kaksi maksimikestävyysharjoittelua viikossa, sykkeet pysyy peruskuntolenkillä alempana? Mistä tämä johtuu? Aina sanotaan että pk on tärkein ja pohjaa pitää luoda, mutta mulla se on toisin päin. Maksimikestävyys on tärkein, jotta pystyy tekemään peruskuntoa asiallisesti.
Maksimikestävyys parantaa peruskuntoa
10
262
Vastaukset
- Anonyymi
Ei vaan ole minkäänlaista vastetta pk treeniin. Ihan höpö hölkkää. Terveellistä toki, mutta ei paranna pk vauhtia.
- Anonyymi
Juu. Kova treeni kehittää parhaiten. Kolme kertaa viikossa maksimilla tutkimusten mukaan. Saa tehdä perässä.
- Anonyymi
Tee tuota 5v ja tule kertomaan miten mäni.
- Anonyymi
Kokeilin treenata peruskuntoa puoli vuotta, ja peruskunto ei parantunut yhtään. Kyllä se on kovaa treenattava, jos kehitystä haluaa nähdä.
- Anonyymi
Ei kantsi kävellä lenkeillä.
Juokset koko matkan 7.12 min,km
Kyl maar kunto kohoaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kantsi kävellä lenkeillä.
Juokset koko matkan 7.12 min,km
Kyl maar kunto kohoaa.Juu. Kähö on pelleilyä. Kävelen tai juoksen. En nytkyttele.
- Anonyymi
Peruskestävyys tarkoittaa, että mitokondriot on mintissä. Luultavasti sinulla on jo. Kovaa se on juostava, että moottori vahvistuu.
- Anonyymi
Niinhän se on, että ilman riittävää lihasvoimaa ja vahvaa sydäntä ei voi olla peruskuntoa. Pitää treenata kovaa, jotta voi hölkätä kevyesti.
- Anonyymi
Sydän vahvistuu pitkillä never-easy lenkeillä parhaiten. Mutta sitten pitää levätä palautua, ei ahnehtia lisää.
- Anonyymi
Oikealla tiellä olet. Pyydä baltsulta vielä vinkkejä niin menestys on taattu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663342Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433147Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1182546- 432528
- 311943
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271840- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851455- 391320
- 821179