Meidän kaikkien Super-Sanna menestyy maailmalla

Puhui nyt 60 000 ihmiselle New Yorkissa. On tuo Sanna vaan niin kauniskin. ❤️ https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010729527.html
18187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Sanna on hyväksi Suomi-kuvalle maailmalla. Onneksi me kaikki suomalaiset ymmärrämne tämän hyödyn.

Äänestä
  • Miettikää jos Purra olisi jossain tilaisuudessa, mitä hän puhuisi ja miltä näyttäisi, yököttäviä juttuja.

    Äänestä

Meidän kaikkien? Et viitsisi höpöttää muiden, kuin itsesi puolesta.

Äänestä
  • Tokihan me kaikki ymmärrämne Marinin arvon Suomelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tokihan me kaikki ymmärrämne Marinin arvon Suomelle.

    Mä en ymmärrä. Mulle luotiin ihan omat aivot, eikä mitään lauma-aivoja, jotka kuolaa jonku täysin turhakkeen perään. Rahaa, rahaa rahaa. Oliko elämässä jotain muutakin, jolla mitata onnellisuutta? Lentotunneilla? Botox-tisseilä? Muiden nöyryyttämisellä? Äitinäolemisena?

    Varmaan vain se RAHA.

    Äänestä

Sannan Venäjäviha on tuhoamassa Eurooppaa, mutta toki kasvattaa USAn aseteollisuuden voittoja.
Pitää olla aika hölmö jos uskoo noihin Jauho Sanna juttuihin, mutta hienoja otsikoita niistä CIA vakooja , NATO trolli SANOMA saa aikaa.

Äänestä

Uniper arkkitehti Sanna, loppu on surullista historiaa

Äänestä

Sanna ansaitsee meidän kiitoksemme.

Äänestä

Ihana Sanna.

Äänestä

https://www.france24.com/en/video/20240925-godless-people-russia-mulls-ban-on-promoting-childless-lifestyles

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145

Eläkeläisväestölle päin näköä törkeästi valehdellut, teidän eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiopoliitikoiden ja pörssirikollisten ÄärioikeistoSdpn KorruptioSannaOligarkki, on jo pois politiikasta, tuskin sinne koskaan enää palaa, joten jätä jo mainosjankutuksesi eduskunnan yksipuoluejärjestelmän trolli.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17870490/suomi-ei-tarvitse-quotpolitiikan-supertahtiaquot-vaan-2000ekk-minimielakkeet

Äänestä

lyhyesti yhdellä sanalla: INHOKKI

Äänestä

Yrittäkääpä kuvitella Purra puhumassa 60 000 ihmiselle New Yorkissa. 😂

Äänestä
  • Se oli musiikki festari siis oikeasti se tilaisuus, Global Citizen organisaation jokavuotinen pläjäys.. 60 000 ihmistä tuli sinne kuuntelemaan musiikkia ja juhlimaan. Eihän ne edes tunnistaneet Marinia, joka jännityksestä kankeana mussutti hetken mikrofoniin. Ja oli siis lavalla sateenkariporukkaa edustavan Maria Sjödinin mukana, maskottina. Sjödin ilmoitti saadusta lahjoituksesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Se oli musiikki festari siis oikeasti se tilaisuus, Global Citizen organisaation jokavuotinen pläjäys.. 60 000 ihmistä tuli sinne kuuntelemaan musiikkia ja juhlimaan. Eihän ne edes tunnistaneet Marinia, joka jännityksestä kankeana mussutti hetken mikrofoniin. Ja oli siis lavalla sateenkariporukkaa edustavan Maria Sjödinin mukana, maskottina. Sjödin ilmoitti saadusta lahjoituksesta.

    Puheenaiheet olivat juuri sellaiset, mitkä Sanna Marinin ajatusmaailmaan kuuluvatki ja sopivat! Sukupuolivähemmistojen puolustaminen ja Ukrainan sodan voitokas lopettaminen. Sitä tavallista rauhaa ja rakkautta maalmaan, ilmastonmuutosta unohtamatta!
    Luulen, että tuo väkimäärä olisi ihan samanlainen, vaikka Marin ei olisikan siellä lavall!

    Äänestä

Sanna Marinin menestystarina,ja nousu
kansaiväliseksi supertähdeksi.Meidän
Suomalaisten syytä olla ylpeitä.

Äänestä

Vieläkö joku väittää että kulttia ei ole?

Äänestä

Onkohan se ihan tervettä, että vasemmistolainen ylistää ihmistä joka ei elä niinkuin kertoo miten muiden pitäisi elää. Paskanpuhujien aateliston kärkinimi...

Äänestä
  • Eihän se tervettä ole, mutta tavanomainen ilmiö vassareissa. Jo Neuvostoliitossa oli säälittävät perässä hiihtäjät, jotka seurasivat ja ihailivat suurta johtajajaa siinä toivossa, että etenevät puolue- tai muussa organisaatiossa ja saavat kalliimman auton, Volgan, rahvaanomaisen Ladan sijaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puhui nyt 60 000 ihmiselle New Yorkissa. On tuo Sanna vaan niin kauniskin. ❤️ https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010729527.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu