Ei kirjoitus olis muuten noin nopeasti kadonnut.
Sukuni tietää minut, mutta minä en tiedä keitä minun sukulaiset on.
Tiedän vain että he ovat suurin osa äitini puolelta samanlaisia jotka tukkii nokkansa joka paikkaan tässä kunnassa.
Ovat vielä enemmän alkaneet tekemään tuota, kun minä kävin Panostajan koulutuksen.
Minusta PETSAMOSTA POISTETTUJEN SUOMALAISTEN SUKUJEN PITÄISI SAADA ÄÄNESTÄÄ INARIN KUNNASSA SIITÄ, että KUKA KÄY KENEN KUNNIALLE.
Koska EDUSTAN KAIKKIA, koska ollaan YHDENVERTAISIA ja EI PETSAMOON OLE SAANUT JÄÄDÄ KUKAAN.
He jotka ovat jääneet on painuneet metsään piiloon ja tekeytyneet venäläisiksi.
Eli on hänen kanssa.
5
193
Vastaukset
- Anonyymi
KUNNIANLOUKKAUS SAKKO VANKINA PESIN VANKILASSA OSASTON KAIKKI LATTIA KAIVOT JA VARTIJAT KÄVI KATSOMASSA, KOSKA HUUSIN TOISILLE VANGEILLE: ONKOHAN TÄNNE JOKU PIILOTTANUT RUUMIIN, KOSKA LATTIAKAIVOSTA LÖYTY PERUUKKI JA JÄIN MIETTIMÄÄN OLISKO KYSEESSÄ KUITENKIN JOKU KADONNUT VANKI JOKA ON PALOITELTU JA TUKITTU TUONNE LATTIAKAIVOON LIKOAMAAN!!!
Vangit sano mulle: EI SAA PELOTELLA!
Minä pitelin PERUUKIN NÄKÖISTÄ HIUS KASAA KÄDESSÄ JA KYSYIN: EIKÖ TÄMÄ MUKA TEISTÄ NÄYTÄ RUUMIIN HIUKSILTA?
Vangit pysy SELLISSÄ ja yks alko HUUTAMAAN, kun sanoin : PITÄÄ PUTSATA NUO ILMASTOINTI KANAVAT NIIN NÄKEE MONTAKO RUUMISTA SIELTÄ LÖYTYY!
VARTIJA TULI SANOMAAN: KYLLÄ TÄÄLLÄ SAA SIIVOOTA!!!
Olin varmaan parhaimmillani, kun SIIVOOSIN JA KEKSIN, ETTÄ VOIN HAKEA MUKA KADONNEITA VANKEJA!
En kyllä tiedä onnistuuko sama temppu muilta, koska EI SINNE VANKIEN SEKAAN niin vain oikeesti mennä.- Anonyymi
Minusta tuo oli KUNNIANLOUKKAUS SEKÄ SYRJINTÄÄN, kun MINÄ VÄHÄN PIRISTIN ITSEÄNI VANKILASSA JA KEKSI ETTÄ VOISIN ETSIÄ VAIKKA RUUMIITA!
HEILLÄ OLI SENTÄÄN OMAT RIKOKSET JOIDEN PÖYTÄKIRJOJA LUKIVAT JA MINULLA EI MITÄÄN.
MINUSTA TUO KADONNEIDEN RUUMIDEN ETSIMINEN OLI KAIKISTA HAUSKINTA,KUN TEKI SIIVOAMALLA.
MINÄ MENIN VIELÄ LATTIALLE JA KONTTASIN SEKÄ PYYHIN ROISKEITA JA SANOIN : MITÄHÄN TÄHÄN OIKEIN ON LENTÄNYT.
EI TOISET OLLEET OIKEIN JUTTU PÄÄLLÄ.
EN MEINANNUT PÄÄSTÄ LATTIALTA YLÖS, MUTTA EI KUKAAN TULLUT EDES AUTTAMAAN JOTEN NOUSIN PENKIN AVULLA YLÖS.
TOISET LUULI, ETTÄ OLEN LOPPU PÄIVÄN SELLISSÄ.
HE EREHTYVÄT JA HYÖKKÄSIN KEITTIÖÖN KUN JOKU MENI JA SANOIN: KYLLÄ ON KIVA OLLA KUN OLEN SIIVOONNUT! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minusta tuo oli KUNNIANLOUKKAUS SEKÄ SYRJINTÄÄN, kun MINÄ VÄHÄN PIRISTIN ITSEÄNI VANKILASSA JA KEKSI ETTÄ VOISIN ETSIÄ VAIKKA RUUMIITA!
HEILLÄ OLI SENTÄÄN OMAT RIKOKSET JOIDEN PÖYTÄKIRJOJA LUKIVAT JA MINULLA EI MITÄÄN.
MINUSTA TUO KADONNEIDEN RUUMIDEN ETSIMINEN OLI KAIKISTA HAUSKINTA,KUN TEKI SIIVOAMALLA.
MINÄ MENIN VIELÄ LATTIALLE JA KONTTASIN SEKÄ PYYHIN ROISKEITA JA SANOIN : MITÄHÄN TÄHÄN OIKEIN ON LENTÄNYT.
EI TOISET OLLEET OIKEIN JUTTU PÄÄLLÄ.
EN MEINANNUT PÄÄSTÄ LATTIALTA YLÖS, MUTTA EI KUKAAN TULLUT EDES AUTTAMAAN JOTEN NOUSIN PENKIN AVULLA YLÖS.
TOISET LUULI, ETTÄ OLEN LOPPU PÄIVÄN SELLISSÄ.
HE EREHTYVÄT JA HYÖKKÄSIN KEITTIÖÖN KUN JOKU MENI JA SANOIN: KYLLÄ ON KIVA OLLA KUN OLEN SIIVOONNUT!Noiden kadonneiden vankien RUUMIDEN ETSIMISEN vuoksi voisin kyllä mennä vankilaan takaisin, koska se oli hauskaa ja varsinkin kun itse unohti mitä olin aiemmin sanonut ja esitellyt toisille vangeille jotka olivat melkeen tappaneet ja saivat mitättömät tuomiot.
Minulla siellä vankilassa olis pitänyt pelottaa - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noiden kadonneiden vankien RUUMIDEN ETSIMISEN vuoksi voisin kyllä mennä vankilaan takaisin, koska se oli hauskaa ja varsinkin kun itse unohti mitä olin aiemmin sanonut ja esitellyt toisille vangeille jotka olivat melkeen tappaneet ja saivat mitättömät tuomiot.
Minulla siellä vankilassa olis pitänyt pelottaaYksi oli iskenyt puukolla 2sentin päähän kaulavaltimosta ja sai vajaan vuoden vankeutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yksi oli iskenyt puukolla 2sentin päähän kaulavaltimosta ja sai vajaan vuoden vankeutta.
Hän oli meidän vankila osaston LEIPÄ VASTAAVA...
Sanoin muistaakseni: Voishan nämä leivät sivuuttaa osastolla niin olis tekemistä.
Puukko hippasilla EN EHTINYT OLEMAAN, mutta kysyin: Lähtisikö näillä IKEAN muovi veitsellä henki?
Oltiin syömässä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä3594588Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1482598Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822196- 1451760
- 311310
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!441292- 411283
- 791161
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!3461147Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein1431029