Pitää olla rahaa, että voi olla hyviä ystäviä!

Ikävää, mutta näin se nykysin menee! Mikään ei ole ilmasta!
20216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Sitten ne eivät ole ystäviä.

Äänestä
  • Sulla se näitä ystävällisiä neuvoja riittää susigubelle, vaikutat vähän sekavalta

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Sulla se näitä ystävällisiä neuvoja riittää susigubelle, vaikutat vähän sekavalta

    Aino, joka tässä vaikuttaa sekavalta, olet sinä. Käy hakemassa apua harhoihisi.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Aino, joka tässä vaikuttaa sekavalta, olet sinä. Käy hakemassa apua harhoihisi.

    Jopa sun vasta-argumentit on staattisia ja tylsämielisiä redaattori

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Jopa sun vasta-argumentit on staattisia ja tylsämielisiä redaattori

    Sanoo tyyppi, joka kirjoitti "Sulla se näitä ystävällisiä neuvoja riittää susigubelle, vaikutat vähän sekavalta". Tosta tylsämielisemmäksi ei enää oikein edes pysty menemään. 🤣

    Äänestä

Aijaa, no ilmankos mulla on vaan tuttavia. Nopeesti morjes ja morjes. 😅

Pentele, vai johtuu se mun perseaukisuudestani, hmph.

Entinen Eivori (persaukinen) 😆

Äänestä

maastapoisrfumiskiwelro eeiryiswsrei poiirikoille jorra i rule rautej Suomween ulkomailra loppuwlämäkai

joakua huvikawni jurrwlwn nuoweiaon kanssakin jutuj kosk tietävät että huumorintju...

Äänestä

Tuo on totta eli jos on rahaa on ystävii ja naisii ja jos ei rahaa ei oo ystäviäkään eikä naisia samoin jos on viinaa on viinakavereita ja naisia mut jos ei oo viinaa ei ole viinakavereita eikä naisia

Äänestä

Juu, lottovoittajallekin ilmaantuu kuin tyhjästä laumoittain uusia ystäviä.
Yhteinen pyyntö näillä kaikilla "ystävillä" on: jos sais rahaa lainaan.
Ei tarvi olla lottovoittajakaan, jos on vastaavanlaisia sukulaisia, niin pyytävät lainaa, mutta eivät maksa takaisin, eivätkö edes lyhennä lainaa, vaan häipyvät rahat saatuaan.
Raha tuo "ystäviä" ei oikeita ystäviä!

Ei ole mikään ihme, etteivät lottovoittajat voitoistaan huutele.
Ajatlekaapa nyt, varsinkin pienllä paikkakunnalla, jos voitat lotossa ja hankit uudemman auton, niin heti kotkansilmät iskeytyy, että tuo on se lottovoittaja.
Ei voi siis käyttää voittorahojaan vapaasti, kun heti pannaan merkille ja on jatkettava käyhänä näyttelemistä lottovoiton jälkeen.

Äänestä

Auttaako ne hynät enää nääs siinä vaiheessa ku lompsa on puhallettu loppuun, siinähän sitten soittelee kytkykauppapuheluita

Äänestä

aamulla oli uutisissa lwehrien hravoinnista että mitä tekniikkaa joyya niska ei jumiudu...

kerroin jotain miten tehokkaasti voi hiero oma niskaa..

Äänestä

ja hyvät kwngät... coi sda jostin vlaxkdieay murra nytkin...

Äänestä

tuollailenen täekeä asia joku ryrröjwn kwnfdärkin no on kokwmuaeu huonoiEWa tennewiareahwh

Äänestä

niinwhkä ryrör ollwwr mukacia iawäni kohreaan kun jorin pelejäkin ja kenfätrkin niin piräisi olla jne

Äänestä

pitäiai olla Miolton hiemumyeskunkin kestävät tanvikengät

Äänestä

Onko rahaa arvostavat ystäviä? Taitaa olla rahan ystäviä🤷‍♀️

Äänestä
  • Ytimekkäästi sanottu!

    Äänestä

uutiaia O oli hravoinnistakin miren awlkä frai niska voi joutua jumiin no iawlläni niin tietokoneell ti jofrain netflixin jännittäcää jurru... siis jos lähws samssa asewnnossa

Äänestä

Saat, kaiken rahani mitä haluat, sillä köyhyyttä et ansaitse, vaan kaikkein parasta, N

Äänestä

Ihan väärä käsitys sinulla, pikemminkin juuri päinvastoin. Pelkällä rahalla ei hyvää ystävää saa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ikävää, mutta näin se nykysin menee! Mikään ei ole ilmasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu