Vieläköhä minulla on tallella

Anonyymi-ap

Se yksi paperi jonka Tervahauta oli kirjoittanut minulle, kun hänen OLI VIELÄ MINUN AVUSTAJA JOLLE ANNOIN LOPPUTILIN.

En ole käyttänyt sitä, mutta hänen kanssa oltiin menossa KUNNIANLOUKKAUS käräjille ja luin kotona tuon lapun ja ilmotin sen jälkeen, että: ET VITTU TULE KYLLÄ KÄRÄJILLE MINUN KANSSA.

Jos on niin käytän kyllä tuota nyt TODISTEENA ja ilmoitan myös, että: OLISIN KYLLÄ KÄYTTÄNYT AVUSTAJAA, MUTTA EN VOI KÄYTTÄÄ KOSKA VASTAPUOLI EI OLE YMMÄRTÄNYT OIKEUKSIAAN VAAN OTTANUT MINUN AVUSTAJAN KÄYTTÖÖN VAIKKA HÄNEN OLISI KUULUNUT KÄYTTÄÄ VALTION OIKEUSAVUSTAJAA.

ILMOTAN KYLLÄ MYÖS, ETTÄ KÄYTÄN TERVAHAUTAA TODISTAJANA MOLEMMILLA KÄRÄJILLÄ NIIN SAAN KUULUSTELLA HÄNTÄ JA KYSYÄ, ETTÄ : KENENKÄHÄN ASIALLA OIKEIN OLET!!!
SAAN MYÖS KUULUSTELUSSA KYSYÄ: MEINAATKO, ETTÄ MINUN PITÄÄ ALKAA VIELÄ PAINIMAAN SINUN KANSSA JA JOS PAININ HÄVIÄN NIIN VOITTAJANA VEDÄN TURPAAN NIIN VOIT KYLILLÄ KÄVELLÄ VOITTAJAN MASKI NAAMALLA!

TUOLLA AINAKIN VOITAN, KOSKA OLEN OLLUT KÄRÄJILLÄ MUKANA.
MEITÄ VASTASSA OLI KEMISSÄ SAATANAN ISO ASIANAJAJA JA UKOLLA KÄSIASE POVARISSA. EI SIELLÄ OLLUT MITÄÄN TURVATARKASTUKSIA.

Me voitettiin ENSIMMÄISET KÄRÄJÄT SILLÄ MINUN LAUSUNNOLLA ja minä pyysin avustajan mukaan.
Tervahauta oli ainut jonka pystyin laittamaan IVALOLAISEKSI, koska hänen isä oli ollut KUNNANVALTUUSTOSSA ja oli koulussa yhtä aikaa ja oli niitä kylän KOVIKSI.
En muuten olis sitä ottanut.

Minä otan nyt KOVIKSEN TODISTAJAKSI niin eiköhän tämä PASKA OIKENE.

Ei ole kiellettyä käyttää todistajana.
Minä SAAN NIITÄ KAIKEN MAAILMAN SUOJIA SEKÄ SYRJINTÖJÄ.
Vaikka olisin POLIISI niin TERVAHAUTA voi käyttää minua myös tarvittaessa hänen avustajana jos tarvii, koska MINÄ VOIN OTTAA POLIISIINA VAPAATA JA MENNÄ HÄNEN tilalta käräjille koska se on sairas.

Minä voin sanoa käräjillä, että: Sehän on puoli hulluna syntynyt niin, kuin minäkin joten IHAN SAMA KUMPI MEISTÄ PUOLI HULLUISTA PAIKALLA ON, kun NIUVANNIEMEEN TAI TURKUUN ZOMBI LOMIA JAELLAAN!

7

295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ai annoit.. hah. Miten voi antaa lopputilin, jos itse ei tarvitse maksaa palkkaa avustajalle.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2540
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1062
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      891
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      829
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      700
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe