Uudet etuhammasrattaat

Anonyymi-ap

Miksei noita näytä saavan erillisenä ainakaan järkevään hintaan Suomesta? Naurettavaa maksaa 50+ euroa jostain yhdestä hammasrattaasta mitä näyttää maksavan tai halvimmillaankin jotain pari kymppiä. Kokonaisen kampisetinkin saa samaan hintaan rattaineen kampineen mutta hullulta tuntuu heittää vanhoja kampia pois kun ei ne miksimään ole menneet.

4

169

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, ja kun et kumminkaan osaa panna sitä, eikä ole ulosvetäjääkään, niin joudut viemään sen polkuoyöräkorjaamoon. Se vasta maksaakin.

      • Anonyymi

        Kaikki maksaa tässä elämässä aina jotakin. Jos osaa itse tehdä, niin maksaa vähemmän.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki maksaa tässä elämässä aina jotakin. Jos osaa itse tehdä, niin maksaa vähemmän.

        Tuskin asia monenkaan kohdalla on osaamisen puutteesta vaan sopivien työkalujen puutteesta. Nykyinen poljinkeskiömallien lukuisuus vain pahentaa ongelmaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuskin asia monenkaan kohdalla on osaamisen puutteesta vaan sopivien työkalujen puutteesta. Nykyinen poljinkeskiömallien lukuisuus vain pahentaa ongelmaa.

        Puute kuin puute. Aina maksaa jotakin, joko enemmän tai vähemmän.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      65
      1980
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      746
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      631
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      614
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      531
    Aihe