Uudet etuhammasrattaat

Anonyymi-ap

Miksei noita näytä saavan erillisenä ainakaan järkevään hintaan Suomesta? Naurettavaa maksaa 50+ euroa jostain yhdestä hammasrattaasta mitä näyttää maksavan tai halvimmillaankin jotain pari kymppiä. Kokonaisen kampisetinkin saa samaan hintaan rattaineen kampineen mutta hullulta tuntuu heittää vanhoja kampia pois kun ei ne miksimään ole menneet.

4

152

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, ja kun et kumminkaan osaa panna sitä, eikä ole ulosvetäjääkään, niin joudut viemään sen polkuoyöräkorjaamoon. Se vasta maksaakin.

      • Anonyymi

        Kaikki maksaa tässä elämässä aina jotakin. Jos osaa itse tehdä, niin maksaa vähemmän.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki maksaa tässä elämässä aina jotakin. Jos osaa itse tehdä, niin maksaa vähemmän.

        Tuskin asia monenkaan kohdalla on osaamisen puutteesta vaan sopivien työkalujen puutteesta. Nykyinen poljinkeskiömallien lukuisuus vain pahentaa ongelmaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuskin asia monenkaan kohdalla on osaamisen puutteesta vaan sopivien työkalujen puutteesta. Nykyinen poljinkeskiömallien lukuisuus vain pahentaa ongelmaa.

        Puute kuin puute. Aina maksaa jotakin, joko enemmän tai vähemmän.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2150
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      180
      1931
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1352
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1160
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      972
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      919
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      859
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      44
      845
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      802
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      701
    Aihe