OLISKO MAHDOLLISTA SAADA TOINEN KANAVARYHMÄ
MIKSI TV-KANAVAT LOPPUVAT
7
648
Vastaukset
- Anonyymi
Siksihän ne loppuvat kun YLE:n verotulot tulevat joka tapauksessa.
- Anonyymi
Niiden loppumisesta on uutisoitu jo monien vuosien ajan. Ei pitäisi tulla yllätyksenä. Sitä odotellessaan, kun seuraava uudistus astuu voimaan ja kaikilla pitäisi olla tarpeeksi uusi televisio. Siitäkin uutisoitu vuosikausia ja silti lopputulos on tämä, turhaa raivoa oman laiskuuden tähden.
- Anonyymi
HD-KANAVAT NÄKYVÄT MUTTA AVA JA TV-FEMMA ON POISSA
- Anonyymi
SD-kanavat säilyvät vielä toistaiseksi, ei hätiä mitiä.
- Anonyymi
Hömppäkanavat loppuvat SDnä vasta kesällä 2025.
- Anonyymi
Pohjisella alueella teoriassa näkyy vastaanottimella joka on uusiversio entisajan tv anteenista. Siinä on erillinen vahvistin, helppo ottaa käyttöön. Siinä vain aika usein joutuu kanavat hakeen uudestaan, kanavahaku kuitenki nopea. Näkyy melkoisesti kanavia myös Ruotsin puolelta. Voi hyvinki näkyä jossain pohjoisessa jopa Norjan kanavia, ehkä riippuu siitä miten korkealla asuu lapissa.
Eivät ole pahan hintaisia.
Kanava haku saattaa vaihdella niin et se vaihtaa alueita sään mukaan. Sateisella säällä vaituu eli joutuu hakeen digitaali kanavat uudelleen, pilvisellä säällä saattaa näkyä kauemmaksi kuin aurinkoisella säällä. Ei tietoa parantaako myös tietokoneyhteyksiä nopeammiksi kun vahvistin päällä.
Hyvä ollut, hauskasti kanava hakuvoi muuttua, sen näkee kun alueuutiset vaihtuu kanava haun aikana jopa lukuisia kymmeniä kilometrejä.- Anonyymi
Kuulut, ei kokeillut. Kuulemma lautasanteenilla voi nähdä hyvin paljon maailman kanavia, tarvitsee siitä maksaan sen käytöstä.
Ajatuksen ihan kiva kuten joku oli tehnyt pihaansa lautasanteenin joka oli koko luokkaa 3-4metriä halkaisijaltaa?
Hyvä lautasessa on jos kielitaitoa niin voi katsella ja kuunella ihan toisen maailman vaikka uutisia joiden jutuissa ei ehkä puhuta euroopan juttuja. Internetistä tosin voi hakea, mutta tv-lautasella voi nähdä sikäläisten paikallisten ammatti ihmisten tekemia ohjelmia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432789SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis622247Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 611078
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön230875- 39770