Yli 6 %korotus

Olin ennen kyl vastaan % korotuksia, niissä äkkinäisesti tyhmempi ei huomaa,mikä on lopullinen palkannousu!Totuushan % korotuksessa on ,et mitä enemmän on pohjalla sitä isompi loppusumma.EiKö?
5616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Toi 6% on jaettu 3vuodelle , elikkä ei oikeestaan mitään ! Koskaan ei pitäis tehdä 3v sopimuksia, aina vain 1v kerrallaan, silloin pysytään ajan hermolla koko ajan.

Äänestä

ootko ajatellu montako kymmentä vuotta pitää tehdä töitä että saatte korotuksella sulkuajan menetykset kurottua kiinni

Äänestä
  • Tätä asiaa pitäiskin miettiä varmaan niin että eihän tällä hetkellä töissä olevat menetystä varmaan kiinni saakkaan, mutta tuleehan niitä uusiakin paperimiehiä ja silloin heillä on noi korotukset,ei aina pidä tuijottaa omaan napaan. Kyllä sitä on ennenkin taisteltu ja nyt nykyiset paperijullit nauttii niistä hedelmistä.

    Äänestä

  • voiskohan kirjoitti:

    Tätä asiaa pitäiskin miettiä varmaan niin että eihän tällä hetkellä töissä olevat menetystä varmaan kiinni saakkaan, mutta tuleehan niitä uusiakin paperimiehiä ja silloin heillä on noi korotukset,ei aina pidä tuijottaa omaan napaan. Kyllä sitä on ennenkin taisteltu ja nyt nykyiset paperijullit nauttii niistä hedelmistä.

    ajatteleppa lakkoherkkyyttä ja tulevia sulkuja. sama paska kiertää niin kauan kunnes paprut järkevöityvät. siinä sulle hedelmiä

    Äänestä

aikaisemmin huomannut prosenttilaskun luonnetta?

Miten ne senttikorotukset on laskettu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paperitollo kirjoitti:

Olin ennen kyl vastaan % korotuksia, niissä äkkinäisesti tyhmempi ei huomaa,mikä on lopullinen palkannousu!Totuushan % korotuksessa on ,et mitä enemmän on pohjalla sitä isompi loppusumma.EiKö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu