Paperimiehet polvillaan

Paperimiesten kukkarossa alkaa lakko kirvelemään. Sopuun ollaan valmiita jo lähes millä ehdoilla hyvänsä. Ahonenkin on jo pedannut itselleen jatkopestin joten sovulle ei ole enää esteitä.
2358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pihlajanmarjoista, hehhehee

Äänestä

Paprut ovat menneinä vuosikymmeninä koonneet itselleen sellaiset edut, että seuraavat 10 vuotta voisivat elää 0-linjalla ennen kuin rupeisivat lähestymään muiden liittojen tasoa. Joka tapauksessa, uudessa sopimuksessa ne myyvät näennäiset myönnytyksensä niin kalliilla, raha, palkalliset vapaapäivät ym. etteivät muu unta näe.
Älkää suotta olko vahingoniloisia.
Sitä paitsi, papruilla on ollut niin hurja ansiotaso, että jos jollain rupeaa tekemään tiukkaa niin kyse on omasta hölmöydestä ja tuottamuksesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Junkkari kirjoitti:

Paperimiesten kukkarossa alkaa lakko kirvelemään. Sopuun ollaan valmiita jo lähes millä ehdoilla hyvänsä. Ahonenkin on jo pedannut itselleen jatkopestin joten sovulle ei ole enää esteitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu