Kansanedustajat työuupuneita.

Anonyymi-ap

Onko tuo ihme jos joutuu puhumaan ja äänestämään vastoin vaalilupauksiaan joka päivä eduskunnassa. Ennen oli helpompaa kun äänestäjien polittinen muistihan kestää korkeintaan puoli vuotta. Mutta nykyäänhän kaikki puheet ja lupaukset löytyy netistä vielä vuosien jälkeen, Stressiä alkaa pukkaamaan kun seuraavat vaalit lähestyy. Ei ole heleppoa kansanedustajillakaan.

10

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo koko laitos täytyisi uudistaa
      Lyhyemmät työajat sekä lomailut lyhyemmäksi.
      Väsyneenä tehdään päätöksiä ja hoidetaan tärkeitä yhteiskunnan asioita.
      Jokaisen puolueen on syytä miettiä uusiksi puoluekuri.
      Eriävät mielipiteet on otettava huomioon ja väkisin junttaaminen lopetettava.
      Jokaisen eduskunnassa on lopetettava ylimielisyys ja ainainen syyttäminen "edellinen hallitus". Näyttää naurettavalta pääministeri Orpon lempilause.
      Se osoittaa sen että itse ei osata parantaa asioita.
      Ja tuo vaalilupausten valehtelu, se on törkeää äänestäjiä kohtaan.
      Nykyinen eduskunta on suuri sirkus jonka suunta on muutettava siihen suuntaan että yhteiskunnan asiat ensin ja sen jälkeen edustajien arvot esiin.

      • Anonyymi

        Pääministerinä on mukava olla ja elinkeinoelämälle on vaalilupaukset lunastettava. Tätähän se demokratia on.


    • Anonyymi

      SDP:n "Terapia" Ville Merinen - Jäi SairausLomalle ja Sen Jälkeen ;

      ______ "Terapeutti" Ville Siirtyy - PerusSuomalaisiin ! - Kertovat Käytävillä !

      • Anonyymi

        🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Kylläpä Orpoa nauratti makeasti kun hallitus hänen johdollaan laittaa koyhät tosi kyykkyyn, Kamera näytti ihan lähikuvan höpötystunnilla tänään.

    • Anonyymi

      Koko politiikka on teatteria ja peliä. Nyt kun olemme niin sivistyneitä ja oppineita miksi emme kansana vaadita myös politikkoja olemaan sitä. Suhmurointi ja oma edun tavoittelu pitäisi johtaa ulos päättävistä elimistä ja palleilta.

      • Anonyymi

        Uusi iloinen teatteri, Kirjottanut juonen Purra,ohjaus ja lavastus Orpo joka toimii myös ensirakastajana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uusi iloinen teatteri, Kirjottanut juonen Purra,ohjaus ja lavastus Orpo joka toimii myös ensirakastajana.

        nong kovia panee


    • Anonyymi

      Vähintään 7600 euroa kuukaudessa ja lähes viiden kuukauden lomat – tämä kaikki odottaa uusia kansanedustajia.

      • Anonyymi

        Eipä taija olla heleppoja hommia kansanetustajilla. Kun pätevyyteenkin vaaditaan kohtalainen lukutaito. Kuullun ymmärmättömyys on vain etu niihin hommiin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      76
      849
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe