Tai nirhata itsensä pois jaloista. Ei täällä ole varaa enää elää.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b1eb2888-20aa-4fd1-b821-0ca44a034c1b
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b1eb2888-20aa-4fd1-b821-0ca44a034c1b
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on ajan kuvaa, niin totta
Nimenomaan pitää ihan kiusallaankin pysyä hengissä. Ihan vain siksi, että kaiklla on oikeus elää. Suomessa ei saa nujertaa heikommassa asemassa olevia. Tästä ei saa tulla maata vain rikkaille ja hyvin toimeentuleville.
Edelliset sukupolvet eivät rakentaneet tätä maata sen takia. Tehneet työtä seuraavia sukupolvia ajatellen. Suomen ylpeyttä, hyvinvointiyhteiskuntaa ei saa murskata. Ei pidä luovuttaa.
Siksi pitää tehdä kaikkensa että oikeistolainen sadistinen hallitus saadaan kaadettua ja pidettävä huoli ettei Kokoomus, PS pääse ikinä enää hallitukseen.
"Älkää ikinä päästäkö Kokoomusta valtaan Suomessa, koska muuten ne tuhoavat koko Suomen" - Urho Kekkonen
Vieläkö joku äänestää vasemmistolaisia jossakin?
Kun vihervasemmiston ideologia maistuu jo nyt kurjalta!? Haluaako joku vielä lisää?
Meidän maa täytyy siivota kunnolla näistä loisijoista joita yhä piileksii hallinnoissa.
vasemmstolainen sanoi, hän tietää minne muuttaa ............ no minne ........ hautausmaalle
suomi on kallis maa pakko sanoa kun haet kaupasta jotain pientä eipä alle 40 e juuri pääse. ja siitä jo pois lihat kalat yms kalliimmat asiat
Ehdottomasti suosittelen kaikille nuorille muuttoa pois Suomesta, jos vaan uskallusta riittää ja on mahdollisuus!