Mitä eroa on sinkuilla ja yksinäisillä sinkuilla?
Facebookissa on ryhmä yksinäiset sinkut
19
568
Vastaukset
- Anonyymi
Lopeta floodaaminen.
- Anonyymi
Tää oli kysymys, floodaajaätmi!
- Anonyymi
Yksinäiset sinkut on ikuisia neitsytsetämiehiä.
- Anonyymi
Silloinhan ei ole yksinäinen, jos on kuitenkin ystäviä.
Sinkkuna voi mielestäni olla omasta tahdostaan, yksinäinen sinkku taas on se tyyppi, joka ei ole sinkku omasta tahdostaan.
"Mä halusin olla vapaa ja yksin, mut joku sarvipäinen lisäs siihen -äinen ja musta tuli vapaa ja yksinäinen..." (kuten Chisu asian ilmaisi)- Anonyymi
Minä kai olen sitten yksinäinen, vaikka minulla on ystäviä.
Anonyymi kirjoitti:
Minä kai olen sitten yksinäinen, vaikka minulla on ystäviä.
Ehkä tuo on sellainen asia, jota kukaan ulkopuolinen ei voi päättää. Mikäli itse koet itsesi yksinäiseksi, niin se on tietysti eri asia.
Monesti mietin itsekin mitä se yksinäisyys on?
Ehkä tunnetila, jossa oman itsensä kanssa ei ole kiva olla. Kun analysoin vaikkapa itseäni, niin yritän löytää aina juurisyyn kullekin tunteelleni, olipa kyse yksin olemisesta tai muusta.
Ajattelen niin, että ystävät ovat tärkeitä, mutta on tärkeää osata olla myös yksin ja tehdä asioita, jotka tuottavat iloa.- Anonyymi
Mu5tasydän kirjoitti:
Ehkä tuo on sellainen asia, jota kukaan ulkopuolinen ei voi päättää. Mikäli itse koet itsesi yksinäiseksi, niin se on tietysti eri asia.
Monesti mietin itsekin mitä se yksinäisyys on?
Ehkä tunnetila, jossa oman itsensä kanssa ei ole kiva olla. Kun analysoin vaikkapa itseäni, niin yritän löytää aina juurisyyn kullekin tunteelleni, olipa kyse yksin olemisesta tai muusta.
Ajattelen niin, että ystävät ovat tärkeitä, mutta on tärkeää osata olla myös yksin ja tehdä asioita, jotka tuottavat iloa.No sitten en ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä kai olen sitten yksinäinen, vaikka minulla on ystäviä.
Mitä ystäviä? Et ole koskaan muualla kuin palstalla.
- Anonyymi
Paljonkin. Olen sinkku omasta tahdostani,mutta en todellakaan yksinäinen. Olen ensimmäistä kertaa elämässäni todellakin onnellinen🤷♀️
- Anonyymi
Yksinäiset sinkut kuullostaa epätoivoiselle sakille.
Yksin minäkin olen suurimman osaa aikaani, mutta en koe olevani yksinäinen.
Yksinäisyyttä voi kokea, vaikka ei ole sinkkukaan. Ihan parisuhteessakin.- Anonyymi
Juurikin näin. Tuo että ei ole parisuhteessa just nyt tai tahdo enää koskaan /lytätään niiden raasujen tähden kun ei koskaa parisuhteeseen tule pääsemäänkään että ai kauheaa noi on sinkkuja omasta tahdostaan vaikka parisuhteita olis tarjolla pilvin pimein niin käsittämätöntä! Aivan tuomittavaa! Järkyttävää! 😄✌🤷♀️
- Anonyymi
ne on niitä itkupillejä jotka luulee että kaikki elämässä korjaantuu vain sillä et sais parisuhteen
- Anonyymi
Kaikki sinkut eivät ole yksinäisiä, eivätkä kaikki yksinäiset ole sinkkuja.
- Anonyymi
En ole yksinäinen vaikka olen sinkku.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole yksinäinen vaikka olen sinkku.
En minäkään. Sen sijaan olen ollut yksinäinen kun en ollut sinkku.
- Anonyymi
Se on juurikin näin.
Sinkuja on sellaisia, joilla on kavereita ja tapailusuhteita ja seksiä. Sitten on sellaisia sinkkuja, joilla ei ole kavereita, eikä minkäänlaisia lyhyitäkään suhteita. On vapaasta tahdostaan olevia sinkkuja ja vähemmän omasta halusta olevia sinkkuja. Sinkkuuden monet muodot.
Mieluummin sinkku, kuin huonossa suhteessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi rikollista
"Molemmat vangitut ovat osoitetietojen perusteella kotoisin reilun sadan kilometrin päästä Suomussalmelta. Molemmilla on453459Mitä tekee Rebelwerks?
Rebelwerks myy melkein kaiken tavaransa. Onko Rebelwerks menettänyt järkensä? Vai onko hän lopultakin tullut järkiinsä313099Vesa Ahola rehellisin valtuutettu?
Tuli seurattua valtuuston kokous netin kautta. Taitaa valtuutettu Vesa Ahola olla selkeästi rehellisin valtuutettu. Hän161677Oho! Pippa Laukka saa kurimusta tanssiope Marko Keräseltä: "Oli vastaanotto kesken tai ei..."
Toivotaan, ettei Pippa ja Marko tipu jo heti kättelyssä… Tsemppiä Tanssii Tähtien Kanssa -kisaan! Lue lisää: https://w361378Tere Sammallahti: Sosiaaliturva pois vieraskielisiltä
Hän viittaa Iltalehden juttuun. IL kertoi maanantaina Kelalta saatuun tilastotietoon perustuen, että vieraskieliset muod2221255Nainen, tuskin muistan koska ollaan nähty
niin pitkä aika siitä on. Suurin ilonaihe elämässäni olit, ja tulevan onnen aamuaurinko. Tunnut niin minun omalta, tutul141248Jatkoksi ikäero keskusteluun
Mikä oli ensireaktiosi, kun sait tietää teillä olevan vähän enemmän ikäeroa? Tiesitkö alunperin ikäerosta vai missä vaih791139Dmitri Medvedev: Suomi tuhotaan - kukaan ei enää lue heille muumisatuja
Helsinki valmistautuu sotaan ja todennäköisesti valmistelee ponnahduslautaa hyökkäykselle Venäjää vastaan, valittaa Venä1831027- 761010
- 48924