Purran järjestämän rakennusalan laman takia Terrafamella jaetaan lomautuksia ja lopputilejä. Aliurakoitsijoillakin työt vähenee. Onko samaa havaittavissa Kevitsassa.
Mitenkäs Kevitsassa
12
750
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa!
- Anonyymi
Kevitsassa odotetaan lupaa kaivoksen laajentamiseen.
- Anonyymi00005
Kevitsassa aloitettiin muutosneuvottelut. Että silleensä siellä...
https://yle.fi/a/74-20213534 - Anonyymi00006
valmistautuuko boliden jo pikku hiljaa kevitsasta lähtöön...?
- Anonyymi00007
Toivotaan parasta, että kukaan ei saa potkuja Kevitsasta ja tuotanto jatkuisi täydellä teholla elinkaarensa loppuun.
- Anonyymi00008
Siellä on paljon koeajalla olevaa porukkaa. Heidän osaltaan hommat loppuu.
- Anonyymi00009
Mitäpä veikkaatta, millon se pato pettää ja lähtee Sodankylästä terveiset Kemijokisuuhun asti.
- Anonyymi00010
Entisaikaan isoissa firmoissa työntekijät sanoivat muutosneuvottelujen olevan ns. "etnisiä puhdistuksia" joissa hankalat, erimieliset, ylipalkatut ja laiskat työntekijät pistettiin pihalle. Ilmeisesti nykyään tällaista ei enää harrasteta.
- Anonyymi00011
Kevitsassa saatetaan antaa porukoille kenkää...
https://yle.fi/a/74-20214698- Anonyymi00012
EVVK....
- Anonyymi00013
OMG
- Anonyymi00014
toivotaan että Kevitsassa ei anneta potkuja kenellekään
https://yle.fi/a/74-20218088
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1642579Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668