Mikä huonointa? Vastaa rehellisesti.
Mikä on elämässäsi parasta?
Anonyymi-ap
21396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Yhteys poismenneisiin.
Miksi täältä häviää vastaukset?
Vastaa rehellisesti…
Huonoa on liikaa. Hyvää liian vähän.
Parasta on omat lapseni. Huonointa on se etten saa tehdä itselle mieluista osa-aikaista työtä ja se etten ole vielä saanut elämääni uutta ikäistäni ystävää ja muutaman viime vuoden rankat kokemukset olisivat saaneet jäädä kokematta!
Vielä joskus kiität niistä.
Mutta vain itse synnyttämistäni lapsista pidän ja niistä ihan pienistä joita haluan hoitaa vielä monen vuoden ajan! En halua olla tekemisissä kenenkään toisen synnyttämästä oman lapseni ikäisestä henkilöstä.! Joka kerta kun koirakin haukkuu., tulee huonoja muistoja mieleen!
Henkisen oppiminen.
Sitä tapahtuu näinä aikoina.
Lapseni ja ok terveys ja kunto.
Läheisyyden puute.
Parasta tämä hetki, huonointa tämä hetki.
Saan olla oma itseni ja minut hyväksytään siltikin. Varmaan huonoa välillä yksinäisyys.
Minulla myös se, että saan olla oma itseni ja siksi haluan vain samanikäisen ystävämiehen kuin itse olen! Koen olevani kotona vain saman ikäisen ihmisen kanssa ollessani! Rankat vuodet varmistivat sen monin kerroin, että ikäiseni ystävä on minulle se paras ja ainoa vaihtoehto!
Elämässä on parasta? Moni asia. Ex vaimo ja lapseni. Musiikki (laulut) ja hyvät ystävät. Luonto. Metsästys ja kalastus. Työ. Runot ja lyriikka. Elokuvat. Mielikuvitus. Yhteys tuonpuoleiseen. Nauru ja itku. Eräs nainen. m>n
Jatkan ed.. Huonointa se, että väkisinkin vanhenen. m>n
Että on vielä koti vaikka työpaikka meni alta
Voimia sulle, koita jotenkin pärjätä!
jani sä et näe muita kuin teinitytöt ja sitten itket kun et saa naisen kosketusta
Aloittaja ei ole Jani.
Vastasin minä ja minä. Se ilmeisesti poistettiin.
Yhtä hyvin olisin voinut vastata minä sinä hän, me te he. Tai jatkaa kerronnallisesti loputtomiin...Jos jollain on vaikeuksia ymmätämisessä sisältöä. Se ei liene syytäni. Tai kuulu velvollisuus alueeseeni. Olen mitä olen. Kuten muutkin.
Kaikkein huonointa on se, jos tietystä henkilöstä ketominen yhä jatkuu!! Se kautta rantain on kaikkein kauheinta, mitä olen elämässäni joutunut kokemaan!
Se on yökättävää, inhottavaa, kaikien tavoin vastenmielistä toimintaa. Joten kyllä kaikien pitäisi ymmärtää, että sen on tullut aika loppua lopullisesti!