onko paprujätkillä

taitaa olla frendit vähissä näillä ahneilla paskoilla.Paperityöläinen alkaa olla kirosana tavallisen duunarin elämässä,myös konkan partaalla horjuvat metsäkoneyrittäjät ja pöllikuskit potkisivat teiltä mielellään hampaat kurkkuun!
4327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuskin enää edes juttelen moisten kanssa,tähän saakka kyllä.

Äänestä

Kaikkien paperimiesten vihaaminen olisi typerää. Melkein yhtä typerää kuin satunnaisen toimittajan hakkaaminen samassa lehdessä tapahtuneen uutisoinnin vuoksi. Ei läheskään kaikki paperimiehet ole lakon takana. Sitä ajavat vanhoissa ajoissa elävät, Runsaat säästöt omaavat, omaan napaan tuijottavat vanhat rasvaniskat.

Älkää hakatko paperimiehiä. Kysykää ensin haluavaisitko he lakkoilla ja miksi.

Äänestä

pöllisi hanuriin ja mene haukkaamaan välillä happea.

Äänestä
  • tää kommentti?!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


enää ystäviä? kirjoitti:

taitaa olla frendit vähissä näillä ahneilla paskoilla.Paperityöläinen alkaa olla kirosana tavallisen duunarin elämässä,myös konkan partaalla horjuvat metsäkoneyrittäjät ja pöllikuskit potkisivat teiltä mielellään hampaat kurkkuun!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu