SUOMEKSI SANOTTUNA, KLYRPIÄ KOKO

PORUKKA.
AJAVAT SUOMALAISTEN ETUJA NURIN OMILLA VAATIMUKSILLAAN !
2362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Klyrpiä, viet suomenkielen kokonaan uusille urille.

Äänestä
  • Kuten tiedät ei voi kirjoittaa niinko mieli tekis
    ja aivoni ajattelevi.
    Mutta tuli mieleeni kuitenkin Eino Leinon
    kirjoitus, mistä kuultaa kaksimielisyys, esim,
    kohdassa," soutelin pitkin Tyynen pintaa",
    mitä lie hionut?
    Kiitos vinkistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PAPRU kirjoitti:

PORUKKA.
AJAVAT SUOMALAISTEN ETUJA NURIN OMILLA VAATIMUKSILLAAN !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu