Hyvä apuväline jaloilla potkimiseen??

Anonyymi-ap

Kertokaa joku asiallisesti mikä voisi olla hyvä että kroppa kelluu ja jaloilla vaan potkii eteenpäin? joku muu kun uimalautta

5

383

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joku tietysti sanoo lasten kellukkeet mutta toivon asiallisia vastauksia kiitos

    • Anonyymi

      Kyllä tuon potkuharjoituksen voi tehdä ilman apuvälineitäkin.

    • Anonyymi

      Mutta mikä silloin jos haluaa vaan jaloilla että muu kroppa kelluu?

      • Anonyymi

        Kroppahan kelluu itsekseen. Katso vaikka noita pulleita mummuja jotka kelluu miten päin vaan ja liikuttavat äärimmäisen hitaasti jotain jäsentään.
        Meikäläinen tosin uppoaa veden alle heti ilman armotonta polkemista ja huitomista. Olen vähän sellainen nälkäviulun mallinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kroppahan kelluu itsekseen. Katso vaikka noita pulleita mummuja jotka kelluu miten päin vaan ja liikuttavat äärimmäisen hitaasti jotain jäsentään.
        Meikäläinen tosin uppoaa veden alle heti ilman armotonta polkemista ja huitomista. Olen vähän sellainen nälkäviulun mallinen.

        Minulla sama vika. Tosiaankin ne pulleat mummut pysyy vedenpinnan yläpuolella ilman sen kummempia uintitaitoja ja ainakin heidän rintauinnin oikeaoppiset jalkojen liikkeet ovat kaikkea muuta kuin oikeita. Onkohan tuosta tehty minkäänlaista tutkimusta miten ruumiintakenne ja koostumus vai kuttaa kellumiseen ja uintitaitoon?
        Ja kenestä tulee hyvä uimari? Ei siihen tunnu auttavan vaikka kuinka hyvin osaisi tekniikan kun vartalo vaan on sellainen että se alkaa uppoamaan heti jos vähääkään hidastaa liikkeitään uppoamisen estämiseksi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      950
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      828
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      497
      779
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      707
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      644
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      36
      586
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      480
    Aihe