Nyt jotain hyvääkin välillä.

Siis kun USAan valittiin Trump johtoon. Erittäin hyvä asia.
6404179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 640

Vanhimmat

Trump on järkimes.

Äänestä
  • Itsenäinen Suomi meni – Nato-Suomi tuli, rehellinen kenraali Aarno Vehviläinen

    Kenraalimajuri evp
    Maanpuolustuskorkeakoulun rehtori emeritus

    Itsenäisen Suomen puolustaja

    2. heinäkuuta 2022

    "Suomessa, joka Nato-jäsenyyden myötä muuttaa Venäjän strategiassa rauhallisena sivusuuntana olleen Pohjolan uudeksi konfliktirintamaksi, olisi tullut arvioida huolellisesti myös jäsenyyden haittoja ja uhkia.

    Hätäisesti tehdyn Nato-päätöksen perusteeksi laaditussa selonteossa (”Selonteko Suomen liittymisestä Pohjois-Atlantin liittoon” / VNS 3/2022 vp 15.5.2022) ei haitoista ole riviäkään, ei edes yhtä (1) sanaa.".

    Sama kaava kuin Ukrainassa:

    Rahaa sodasta itselleen haluava Kokoomus järjesti vallankaappauksellisesti sotia ja Venäjän luonnonvaroja haluaville USA:n neokonisteille ja kenraaleille päätösvallan sodasta.

    USA, BRITANNIA, EU VIE YDINSOTAAN

    Analyysejä: judgenap.com

    Kokoomuksen liittolainen, viimeisillä metreillään oleva Joe Biden, kehotti Natoa ampumaan ohjuksilla syvälle Venäjän puolelle.

    NATO ampui Ukrainasta ohjuksia Venäjän puolelle.

    Venäjä näytti kykynsä tuhota uhkaavia kohteita. Tuhosi täysin uudella keskipitkän matkan (ICBM) Oreshnik-ohjuksella Ukrainan Dnipron kaupungissa sijaitsevan, Neuvostoliiton ajoilta asti toimineen, ohjuksia valmistavan tehtaan. Oreshnik-ohjusta ei voi torjua.

    KOKOOMUS

    DCA-SOPIMUS, NATO, YDINASEITA KANTAVA F35-HÄVITTÄJÄ

    - Tästä tulee pitkä sota.

    - Meidän aseilla saa ampua Venäjän puolelle.

    DOKTRIINI

    Venäjä muutti ohjusten käytön doktriinia:

    REBEKAH KOFFLER, ANALYYTIKKO

    Fox Newsille 27.11.2024

    Linkin kohdasta 13:12 - 17:11

    27.11.2024

    Phil Giraldi : The US Attacks Russia, Again.

    https://m.youtube.com/watch?v=lc9zFamMLv4

    USA:n New Jerseyn korkeimman oikeuden entinen tuomari Andrew Napolitano:

    Nainen, jonka sukunimi on Koffler, analyytikko, kuvailee, miten aseet toimivat.

    ANALYYTIKKO REBEKAH KOFFLER:

    "Me siis pelasimme tätä skenaariota.

    Tämä skenaario on analysoitu tiedusteluyhteisössä. Olemme juuri nyt eskalaation jälkimmäisessä vaiheessa:

    - Lähestymme ydinsotaa.

    Venäläiset ja Yhdysvallat [Nato-Kokoomus] ovat tosiasiassa juuri nyt sodassa.

    Miksi?

    Se johtuu siitä, että nuo iskut eivät laukea kohteisiin itsestään, vaikka ukrainalaiset - ukrainalainen sotilas [lisäys: SUOMALAINEN SOTILAS] - voi teknisesti painaa nappia.

    Mutta asejärjestelmien kohdistus varmistaa, että ohjus on oikealla taisteluradalla, että se tuhoaa oikean kohteen, että saavutetaan todellinen taisteluvahinko. Sen USA haluaa itse suorittaa.

    Se kaikki vaatii Yhdysvaltojen henkilöstöä ja Yhdysvaltojen satelliitteja.

    Tämän vuoksi venäläiset ovat todenneet, että Yhdysvallat ja eurooppalaiset kohteet ovat nyt tähtäimessä.

    Jokainen sota-analyysi, jonka me tiedusteluyhteisössä teimme, päättyi ydinsotaan".


    Tuomari Napolitano:

    "Tämä nainen, jota en tunne, edustaa itseään entisenä CIA:na ja entisenä DIA:na. Hän vaikuttaa varmasti ymmärtävän, miten nämä aseet toimivat. Se, että iskujen yhteydessä amerikkalaisten fyysinen osallistuminen on ehdottoman välttämätöntä. Sama koskee brittien Storm Shadow -ohjusta.

    Kun amerikkalaiset laukaisevat aseen tai lataavat tiedot ja ohjelmoivat aseen, ja kun britit tekevät saman Storm Shadow -aseilleen, he kohdistavat nämä aseet Venäjän alueelle.

    Yhdysvalloista ja Isosta-Britanniasta [Suomesta ja Ruotsista] tulee laillisesti oikeutettua riistaa venäläisille.

    Analyytikko Phil Giraldi:

    Ehdottomasti näin on. Tämä on Washingtonin ja myös Lontoon [Natoa läpi runnoneen Kokoomuksen, presidenttien ja ministereiden] nykyisen hallinnon suuri epäonnistuminen. Sitä ette te [S. Niinistön kenraaleiksi ylentämät, sotaa lietsova koko Suomen sanomalehdistö ja YLE] ette halunneet ennakoida.

    Etkö voisi nähdä tätä suurta vaaraa?

    Se riski, mitä teette ja mitä pelaatte.

    Todennäköinen seuraus 3. maailmansota. Ydinsota.

    Se voisi tuhota maapallon sellaisena kuin se on tällä hetkellä.

    Ja te pelaatte pelejä tällä [idioottien Kokoomus].

    Totaalisesti kaatopaikka, kun näen ja kuulen mitä Valkoisesta talosta tulee. Mitä Lontoosta tulee [mitä pitkän sodan halunneesta Kokoomuksesta tulee].

    Se on aivan uskomatonta. Mikä teitä ihmisiä vaivaa !

    On juuri ollut uutinen. En tiedä, oletteko nähneet sitä. Yksi Venäjän tärkeimmistä ICBM-ohjusasemista, on tyhjentänyt ilmatilan koko sen aseman kantaman kattavasti. Toisin sanoen, he antavat varoituksen, että olemme valmiita ampumaan ohjuksia.

    Andrew Napolitano:

    Mitä tapahtuu, jos he laukaisevat niitä, ja ketä tai mitä kohti he laukaisevat ohjukset?

    Phil Giraldi:

    Emme tiedä, mihin he tähtäävät.

    Toistaiseksi Putin on toiminut hyvin varovaisesti vastatoimiensa suhteen. Hänen ei ole tarvinnut kärjistää tilannetta.

    Meidän on siis leikiteltävä tämän kanssa sitä mukaa kuin se etenee.

    - Mutta tämä on vain typeryyttä Britannialta ja Yhdysvalloilta [Kokoomukselta] provosoida tätä tilannetta ydinsodaksi. Myös tietysti raportit ranskalaisista ja brittisotilaista, jotka suuntaavat rintamalle Puolan ja Ukrainan kautta.

    Tämä on täyttä hulluutta.".

    Äänestä

  • Provoked!! - Scott Horton of AntiWar.com

    23. joulukuuta 2024

    Analyytikko Larry Johnson

    https://sonar21.com/provoked/

    Valtavan pitkältä ajalta:

    Valtava määrä totuutta tulee vääjäämättä esiin.

    Valtava määrä totuutta on sensuroitu rehellisiltä valtiosääntöoikeuden professoreilta, oikeustieteilijöiltä, juristeilta, tuomioistuimilta.

    Valtava määrä petosta ja rikosta kohdistuu kansalaisiin, varusmiehiin ja äänestäjiin.

    Valtava määrä valehtelevia vaal-, talous- ja sotarikollisia valtioiden johtajia.

    Valtava määrä sanomalehtiä, tv- ja radiokanavia tietoisesti mukana valtavan suurissa talous- ja sotarikoksissa ihmisyyttä kohtaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00155 kirjoitti:

    Provoked!! - Scott Horton of AntiWar.com

    23. joulukuuta 2024

    Analyytikko Larry Johnson

    https://sonar21.com/provoked/

    Valtavan pitkältä ajalta:

    Valtava määrä totuutta tulee vääjäämättä esiin.

    Valtava määrä totuutta on sensuroitu rehellisiltä valtiosääntöoikeuden professoreilta, oikeustieteilijöiltä, juristeilta, tuomioistuimilta.

    Valtava määrä petosta ja rikosta kohdistuu kansalaisiin, varusmiehiin ja äänestäjiin.

    Valtava määrä valehtelevia vaal-, talous- ja sotarikollisia valtioiden johtajia.

    Valtava määrä sanomalehtiä, tv- ja radiokanavia tietoisesti mukana valtavan suurissa talous- ja sotarikoksissa ihmisyyttä kohtaan.

    Taitaapa olla vanhuuden höppänä ukko. Eihän selväjärkinen noin kirjoittele.
    Kun lasketaan aseet ja muu arsenaali on muutamassa minuutissa jokaiselle selvää, mikä olisi Suomen kohtalo ilman länsivaltojen tukea. Idässä ei rajoja kunnioiteta. Sen luulisi jo jokaisen parissa vuodessa oppineen.

    Äänestä

  • PERUSTUSLAKI VS. MEDIAPOOLI
    - WEF:n fasismi - perustuslaki revitty.

    Terroristisen S. Niinistön Naton Mediapoolin toimittajat ovat tehneet maanpetosrikoksen ja rikokset ihmisyyttä kohtaan.

    Toimittajat syyttävät syytöntä Venäjää.

    ANALYYTIKOT VS. TOIMITTAJAT

    Erittäin vaarallisen S. Niinistön kenraalien ja mukaansa houkuttelemien tähden, ydinsodan tilanne on herkempi kuin vuoden 1962 ohjuskriisissä:

    ● USA on sijoittamassa ydinohjusasemia Venäjän rajalle.

    ● Laaja neutraali, Natosta vapaa, PUSKURIVYÖHYKE tarvitaan ydinsodan uhkan poistamiseksi.

    Perustuslaissa on sananvapaus.

    Perustuslaissa on kansalaisten perusoikeudet, joihin mm. kuuluu äänestäjien ja varusmiesten tietää totuus kaikesta. Mediapoolin toimittajat ovat estänet sen.

    Mediapooli ei kerro totuutta Natosta, USA:sta, S. Niinistön valtakauten alkuajoista salaa valmisteluista Natosta ja DCA-sopimuksesta:

    Eikä siitä, että Venäjä ei halunnut sotaa. Päinvastoin.

    14 vuotta vallassa olleet selvästi polkevat perustuslakia ts. toimivat laittomasti sodan synnyttämisessä.

    S. Niinistön ja Naton petosten seurauksena eduskunnassa on vain yksi USA:lle alistettu sotapuolue. Muutenhan he jo varoittaisivat ydinsodasta.

    Mediapooli tekee perustuslailliset rehelliset vaalit ja demokratian mahdottomaksi. Lähes kukaan ei tiedä totuutta.

    - Äänestävät Kokoomusta, joka on tehnyt suuren petoksen ja rikoksen.

    Seuraa suuri määrä haittoja, mikä ei kuulu perustuslakiin, oikeusvaltioon, demokratiaan, valtioneuvostoon, hallituksiin, eduskuntaan, aluevaltuustoihin, kuntien valtuustoihin. Eikä EU-komissioon, EU-parlamenttiin.


    DIKTATUURI

    S. Niinistö liitti Suomen median USA:n, Britannian ja EU-komission Mediapooliin, joka sensuroi totuuden. Kääntää kaiken totuuden vastaiseksi disinformaatioksi.

    Tosiasiallisesti S. Niinistö teki alusta asti salaa hivuttaen, rikollisen vallankaappauksen USA:n neokonisteille ja WEF:n World Economic Forumin globalistiselle ideologialle:

    Rikoksia varten Niinistö huijasi Ruotsin Natoon.

    ● Oli KIIRE päästä Naton merisotaharjoitukseen BOLTOPS 22:een mukaan; Nord Stream.

    ● Naton sotien avulla USA:n neokonistit ja WEF:n jäsenet haluavat tuhota monialaisesti Venäjän ja näin myös Suomen ja Ruotsin. Tekivät sen jo Ukrainalle.

    Kokoomuksen kiirettä Natoon ovat kaikki voima- ja geopolitiikan asiantuntijat pitäneet "hulluna" tekona. Kysykää rehelliseltä kenraalimajuri Aarno Vehviläiseltä.

    Tämän ovat tienneet monet. Mediapoolin aivopesun, S. Niinistön sota- ja talousrikosten suojelun.

    Rahalla korruptoidusta Mediapoolista seuraa erittäin suuret ydinsodan syttymisen vaarat, joista kansa ja varusmiehet pidetään tietämättöminä:

    STT Suomen tietotoimisto, Sanomalehtien Liitto, Suomen kaikki sanomalehdet, paikallislehdet, maakuntalehdet ja valtakunnaliset lehdet sekä radio- ja tv-kanavat, veronmaksajien YLE.


    Paras selvitys Mediapoolista täällä Suomi24 Sodankylä -osiosta.

    https://keskustelu.suomi24.fi/t/18224746/pravda--totuus-!

    Lainaus

    Suomessa ei ole vapaata mediaa. 2014 Suomi allekirjoitti USAn laatiman sopimuksen USAn joukkojen oikeudesta käyttää Suomen maaperää kauttakulkuliikenteeseen. Ruotsi ei hyväksynyt USAn laatimaa sopimusta koska se ei ollut Ruotsin etujen mukainen. Se alistettiin Valtiopäivien käsittelyyn ja siihen tehtiin merkittäviä muutoksia. Suomessa sopimus allekirjoitettiin sellaisenaan ohi eduskunnan puolustusministeri J. Niinistön teetättämänä virkamiestyönä. Koska sopimus koskee ulkosuhteita niin TP Sauli Niinistö on ollut tietoinen ja hyväksymässä tätä erittäin kyseenalaista sopimusta.

    Tuon jälkeen Suomessa Huoltovarmuuskeskus (HVK) otti haltuunsa Suomen median muodostamalla Mediapoolin. Mediapoolin tehtäväksi tuli ”harmonisoida” tiedonvälitystä Suomessa. Käyttöön otettiin sensuuri ja suurvaltojen välisiä suhteita, Natoa ja Venäjää käsittelevät uutiset alettiin saamaan USAsta. Niitä saadaan CNNltä sekä CIAn johtamilta propagandatoimistoilta kuten Radio Free Europe, Radio Liberty, Kyiv Post, Kyiv Independent ja Politico.

    Näiden välittämät ”uutiset” levitetään maamme päälehdessä ja YLEllä kautta koko maan. Suomessa ei ole vapaata mediaa.

    Mediapooli maalittaa myös niitä poliitikkoja, tutkijoita ja vaikuttajia, jotka eivät ole samaa mieltä USAn ulkopolitiikan suuntalinjojen kanssa. Poliittinen eliittimme Salen johdolla ovat vain koiran asemassa toteuttamassa Suomen totaalista alistamista USAlle. Tästä Suomen Kansa maksaa kovan hinnan kun hyvinvointi-Suomi ajetaan alas ja velkaannumme rajusti.

    Presidentinvaalit ovat osoitus siitä, että globalisaatio vaatii rappiota. Katsokaa noita toiselle kierrokselle päätyneitä tyyppejä. Asetelma on sama kuin viime kerralla.

    Suomi ei vaan kestä toista kokoomukselaista presidenttiä. Salen aikana menetimme vapaan median ja itsekunnioituksemme.

    Tämä kehitys vaarantaa Suomen ja Suomen Kansan turvallisuuden ja hyvinvoinnin.

    Ansaitsemme parempaa. Vapaa media on palautettava ja Mediapooli lakkautettava.

    Näin olemme menossa kohti diktatuuria ilmeisesti korpraali Stubbin johdolla.

    Lainaus loppu

    Äänestä

  • USA - DEEP STATE - VALMISTELEE LAAJAA SOTAA

    Ukrainassa on USA:n vuonna 2014 uusnatsien avulla järjestämän kansainvälisen oikeuden vastaisen vallankaappauksen seurauksena ollut sisällissota, joka syttyi lähes välittömästi vallankaappauksen seurauksena.

    Sisällissodan osapuolet ovat USA:n valtaan nostamat, yhtäältä venäläisyydelle ja Venäjälle vihamieliset ja toisaalta täysin venäjänkieliset osat, Donbassissa Itä-Ukrainassa.

    Proxy-sota

    Kyseessä on kuitenkin proxy-sota, jossa USA ja Nato on tukenut vallankaappauksessa valtaan nostamaansa Kiovan hallintoa. Venäjä tuki Itä-Ukrainan ja Krimin venänkielisiä osia.

    Venäjä siirsi vasta vuoden 2022 alkupuolella, 8 vuoden jälkeen, pienen 90000 miehen joukon Donbassin länsirajalle, koska Minskin rauhansopimukset olivat petos.

    Venäjä asettui kolmeportaiseen puolustusasemaan.

    Kiovaa tukevien sota laajentui ulottumaan Ukrainasta käsin Venäjän puolelle, kun USA:n presidentti Joe Biden antoi joitakin viikkoja sitten Naton tukemille joukoille luvan ampua ohjuksilla syvälle Venäjän puolelle. Tähän tarvitaan USA:n / Naton satelliitteja ja USA:n / Naton sotilaita ohjelmoimaan ohjukset kohteisiinsa.


    Hyvä selvitys Ukrainan sodan alun kehityksestä on mm. tämä:

    The U.S. proxy war in Ukraine

    https://mronline.org/2022/04/09/the-u-s-proxy-war-in-ukraine/

    OLEMME NIINISTÖN NATON SODASSA

    Rikollisen S. Niinistön eli USA:n propaganda Mediapoolissa saa ihmiset pitämään Venäjää vihollisena ja vie kohti sotaa, kun S. Niinistö toi askel askeleelta hivuttamalla Naton Suomeen.

    Aihetta on käsitelty vuosia mm. Suomi24:ssä, mutta on vaikea saada viestiä läpi. Ihmiset ovat massiivisen Mediapoolin propagandan kuristusotteessa. Suomi24:ssäkin on S. Niinistön propagandan sekä uhreja että tuottajia.

    Hyvä yhteenveto:

    New PSYOP: Pro-War Propaganda Preps Finns To Die For NATO | Prof. Tuomas Malinen

    https://m.youtube.com/watch?v=_YZc3l3rhoY

    Äänestä

  • Mark Twain

    "It's easier to fool people than to convince them that they have been fooled."

    Mark Twain

    "On helpompi huijata ihmisiä kuin vakuuttaa heidät siitä, että heitä on huijattu."

    Presidentti Donald Trump ei ole ollut Bidenin eikä Niinistön, kok, koplan huijattavissa, kuten emme monet muutkaan.

    Äänestä

  • Presidentti Donald Trumpin rauhan puhe 18.11.2024 suomalaisille ja koko maailmalle

    Pitkään odotettu muutos lopputtomista sodista takaisin valtioiden keskenään sopimaan rauhan tasapainoon.

    USA:n, Naton, EU:n ohjukset pois Venäjän rajojen läheltä: Ukraina, Puola, Romania, Baltian maat, Suomi, Ruotsi.

    USA:n New Jerseyn korkeimman oikeuden entisen tuomarin Andrew Napolitanon haastateltavana YK:n entinen asetarkastaja Scott Ritter.

    Scott Ritter : Biden Suddenly Relevant as He Begins WWIII.

    https://m.youtube.com/watch?v=ezQ0aY-csFM

    Donald Trump puhuu linkin videon kohdasta 25:55 kohtaan 28:46


    Presidentti Donald Trumpin puhe

    "We have never been closer to World War III than we are today under Joe Biden.

    A global conflict between nuclear armed powers would mean death and destruction on a scale unmatched in human history.

    It would be nuclear armageddon.

    Nothing is more important than avoiding that nightmare. We will avoid it, but we need new leadership.

    Every day this proxy battle in Ukraine continues, we risk global war. We must absolutely clear, that our objective is to immediately have a total cessation of hostelities. All shooting has to stop. This is the central issue.

    We need peace without delay.

    In addition, there must also be a complete commitment to dismantling the entire globalist neocons establishment. That is perpetually dragging us into endless wars.

    Pretending to fight for freedom and democracy abroad, while they turn us into a third world country and a third world dictatorship right here at home,
    The State Department, the defence bureuacracy, the intelligence services - and all of the rest, need to be completely overhauled and reconstituted to fire the Deep Staters and put America first.

    We have to put America first.

    Finally we have to finish the process we have began under my administration of fundamentally re-evaluating NATO's purpose and NATO's mission.

    Our foreign policy establishment keeps trying to pull the world into conflict with a nuclear armed Russia based on the lie that Russia represents our gratest thread — but the greatest thread to western civilization today — is not Russia.

    — It's probably more than anything else ourselves.


    And some of the horrible USA hating people, that presents us.

    It's the abolition of our national borders. It's the failure to police our own cities. It's the destruction of rule of law from within it's collapse of nuclear familiy and fertility rates. Like nobody can believe is happening. It's the Marxists, who would have us become a godless nation worshipping at the altar of race and gender and environment. It's the globalist class, that has made us totally dependent on China and other foreign countries, that basically hate us.".

    Äänestä

  • NORD STREAM - TODISTAJA LÖYTYI

    Nord Streamin kaasupukistojen räjäytykselle ilmaantui todistaja.

    Uuden todistajan lausunnot vahvistavat sitä, minkä tutkiva journalisti Seymour Hersh paljasti artikkelissaan, yhdessä salassa pysyvien, operaatiosta suoraan tietävien kanssa.

    Suomen ja Ruotsin kansoja vietiin kiireellä diktatuurimaiden mallilla Natoon ja DCA-sopimukseen, Nord Streamin räjäytykseen.

    Naton neuvosto, Nato-maat - Yhdysvallat, Norja, Britannia - ratifioivat KIIREELLÄ Suomen ja Ruotsin Natoon tekemään Naton avulla sota- ja talousrikoksia.

    Ray McGovern: Blasting news on Nord Stream - Is Israel Actively Pursuing More Defeats against Iran?

    https://m.youtube.com/watch?v=ezqG2O2jefo

    Toimittaja Nima Alkorshid hastattelee Ray McGovernia.

    9. lokakuuta 2024

    Ray McGovern: Tämä on iso juttu.

    Tässä on lehdistölle juttu, joista meillä oli tapana sanoa: Pitää tieto pois painokoneista.

    Al Maydeenilla on raportti, joka on todella vain kaksi viikkoa vanha. Se ilmestyi tanskalaisessa Politiken-sanomalehdessä. Kartoi satamamestarista Tanskassa, melko lähellä sitä, missä räjäytys tehtiin syyskuussa 2022.

    Satamakapteeni kertoi, että hänet oli vaiennettu, eikä hän voinut kertoa, mitä hän näki juuri ennen räjähdystä.

    Hän sanoo, että Yhdysvaltain sota-alusten transponderit oli suljettu niin, ettei aluksia näkynyt tutkassa. Ne olivat sota-aluksia, jotka hän näki juuri ennen räjähdystä.

    Kun he näkivät poikkeavaa toimintaa satamasta Bornholmin läheltä, lähtivät aluksellaan katsomaan. Saivat selville, että nämä alukset, joiden transponderit oli kytketty pois päältä, olivat Yhdysvaltain laivaston sota-aluksia.

    Sota-alukset vastasivat radiolla:

    - Käänny ympäri, käänny ympäri, älä tule tänne.

    Ja sitten häntä käskettiin olemaan kertomatta mitään kenellekään.

    Hän on satamapäällikkö tanskalaisessa Christiansøn satamassa, joka sijaitsee Bornholmin lähellä.


    Hän on päättänyt julkaista nyt tiedot syyskuun 2022 tapahtumista, putken räjäyttämisestä.

    Huolimatta siitä, että alun perin oli uhattu:

    - "Älä kerro tapahtuneesta mitään".

    Kyseessä on siis ilmiantaja sanan varsinaisessa merkityksessä.

    Satamakapteeni:

    - Minä tiedän tästä kaikesta.

    Näette, että tällaiset asiat voivat aloittaa sotia.

    Näen, että tapahtunut tuhoaa Euroopan talouden.

    [Ydinsodan vaara on erittäin suuri mm. siksi, että TP Niinistö ja Marinin hallitus järjestivät DCA-sopimuksen ja Naton USA:lle sekä Suomeen että Ruotsiin].

    Joten kerron, mitä tiedän siitä, kuka oli paikalla, kun tämä tapahtui. Ne olivat Yhdysvaltain laivaston sotalaivoja.

    [NATO:n "merisotaharjoituksessa", BALTOPS 22"].

    Aluksia oli jossain vaiheessa neljä, kuten hän sanoo.


    McGovern: Tämä on tuore uutinen. Sen vaikutukset ovat valtavat.

    Kuten tiedätte, lännen eri tiedustelupalvelut ovat levittäneet kaikenlaisia naurettavia huhuja. Yksi niistä oli, että 6 miestä ja sairaanhoitaja vuokrasivat purjeveneen ja olivat vastuussa neljän North Stream -putken räjäyttämisestä.

    Humoristista sinänsä. Mutta erittäin haitallista, että ihmisten halutaan uskoa, mikä ei ole teknisesti mahdollista.

    Venäläiset ovat jo kauan sitten sanoneet, ettei heillä ollut mitään tekemistä asian kanssa. Totta kai. Ja tiedämme, kenellä oli !

    Yhdysvaltain tiedustelupalvelun entiseltä tiedustelu-upseerilta John Brennanilta kysyttiin heti, kuka todennäköisesti teki räjäytyksen?

    Arvatkaa mitä hän sanoi? Ai, sitä ! - "Luultavasti venäläiset".

    Miksi venäläiset räjäyttäisivät oman maakaasuputkistonsa ! Mutta se ei ole naurettavin asia, mitä John Brennan sanoi.


    Tiedämme, Saksan liittokansleri Olaf Scholz oli Washingtonissa presidentti Bidenin kanssa.

    Reutersin rohkea kirjeenvaihtaja kysyi heiltä molemmilta.

    Presidentti Biden te sanoitte:

    - Nord Streamia ei tule.

    Miten aiotte estää sen?

    Presidentti Biden sanoi, että jos venäläiset menevät Ukrainaan, Nord Stream -putkea ei tule.

    Mutta miten voitte toteuttaa sen?

    "Älkää huolehtiko siitä", Biden sanoi. "Me teemme sen."

    Olaf Scholz seisoo presidentti Bidenin vieressä.

    Kysymys Scholzille: Mitä mieltä olette tästä?

    Scholz sanoi: Teemme kaiken yhdessä. Teemme kaiken yhdessä.

    Muuta he eivät voineet kiteyttää asiasta.

    Kysymys Saksan kansalle on aina: Tiesikö Scholtz tästä, ennen kuin he räjäyttävät putken?

    Se on erittäin paha juttu, jos tiesi. Jos et tiennyt siitä, jos Biden ei kertonut hänelle, sekin on paha asia.

    Mutta Saksan lehdistö on orjallisesti levittänyt näitä peitetarinoita ukrainalaisista purjeveneellä ja muuta Zelenskyitä syyttävää.

    McGovern: On uskomatonta, että länsieurooppalaisilla ja eurooppalaisilla ihmisillä [mm. Suomen ja Ruotsin kansoilla, imatralaisilla] ei ole totuudellista tietoa, eikä myöskään amerikkalaisilla.

    Sanoin itselleni, kun näin tämän tänään:

    Ajat ovat muuttuneet.

    Ja New York Times on muuttunut.".


    Mediapooli; päätoimittajat ja toimittajat = diktatuuri = valtiopetosrikos.

    Päätoimittajat ja toimittajat syyttävät Venäjää, vaikka ovat itse syyllisiä monin tavoin. Suojelevat rikollista valtiojohtoa.

    Äänestä

  • Venäjä riisuu aseista - vapauttaa rikollisista USA:sta, Natosta, EU:sta

    Venäjän asevoimat otti hallintaansa linnoituskaupungin - vapauttamalla Velikaja Novosjolkan.

    Vapautti koko Vremevskin salientin taajaman - Velyka Novosyolka, Vremjevka, Neskuchnoje - Ukrainan asevoimien suurin puolustus- ja logistiikkakeskus.

    Velyka Novosyolkan lisäksi venäläiset ovat lähellä vapauttaa Chasov Yarin, Toretskin ja Pokrovskin. Kun nämä kaatuvat, tie Dnepropetrovskiin on auki.

    Äänestä

  • Anonyymi00155 kirjoitti:

    Provoked!! - Scott Horton of AntiWar.com

    23. joulukuuta 2024

    Analyytikko Larry Johnson

    https://sonar21.com/provoked/

    Valtavan pitkältä ajalta:

    Valtava määrä totuutta tulee vääjäämättä esiin.

    Valtava määrä totuutta on sensuroitu rehellisiltä valtiosääntöoikeuden professoreilta, oikeustieteilijöiltä, juristeilta, tuomioistuimilta.

    Valtava määrä petosta ja rikosta kohdistuu kansalaisiin, varusmiehiin ja äänestäjiin.

    Valtava määrä valehtelevia vaal-, talous- ja sotarikollisia valtioiden johtajia.

    Valtava määrä sanomalehtiä, tv- ja radiokanavia tietoisesti mukana valtavan suurissa talous- ja sotarikoksissa ihmisyyttä kohtaan.

    NATO ampui Ukrainasta ohjuksia Venäjän puolellE.

    Juuri näin.
    Tosiasiaa tuo kirjoitus.
    Aika pitkä.
    Ei ne jaksa noin pitkää lukea kuin harvat ja valitut.
    Ymmärtääkö ne edes, vaikka lukisivatkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00492 kirjoitti:

    Mark Twain

    "It's easier to fool people than to convince them that they have been fooled."

    Mark Twain

    "On helpompi huijata ihmisiä kuin vakuuttaa heidät siitä, että heitä on huijattu."

    Presidentti Donald Trump ei ole ollut Bidenin eikä Niinistön, kok, koplan huijattavissa, kuten emme monet muutkaan.

    Totta. Pitkä, mutta totta.

    Äänestä

Trump on kyllä järkimies ollut aina.

Äänestä

Kyllä varmaan paranee itä/länsi suhteet.

Äänestä
  • Tuo trumpin valinta on huippuasia kaikille täysijärkisille.

    Äänestä

Millähän tavalla hyvä asia?

Äänestä

Hieno asia että Trump valittiin taas.
Nyt ette pystyneet kavaltamaan vaaleja.
Kuten viimeksi.

Äänestä
  • Missä luulet olevasi?

    Jäikö skitsopilleri väliin?

    Äänestä

  • Anonyymi00085 kirjoitti:

    Missä luulet olevasi?

    Jäikö skitsopilleri väliin?

    (Jäikö skitsopilleri väliin?
    Äänestä)

    älä jätä väliin
    lääkärisi ei tykkää

    debiili skitso olet
    tosi on

    Äänestä

  • Kyllä. olen samaa mieltä.

    Äänestä

Totta se nyt muuttuu ainakin vähän tämä mielisairas aika terveemmäksi.

Äänestä

Sannat jne menkää bailaamaan vaan loppuiäksenne johonkin pois lööpeistä ainakin.
Pölistämään jauhojanne jauhojengeihinne.Mars, mars, mars,, menkää jo...
En halua kuulla ikinä teistä.

Äänestä
  • Kyllä. Älykkäitä miehiä. Rauhallisia jne.

    Äänestä

  • http.??@

    Äänestä

Ei kannata lähteä soitellen jauhotettuna bailaamaan Celenskilään jne.

Äänestä

Koska suomessa herätään tästä omituisesta Sdubbilosta jne.
Ja sannanan bailausbuumista.
Jauhojengit.

Äänestä

mairet älkää masentuko silti Trumpin voitosta.
menkää bailaamaan vaan ja jauhtot vaan pölitee sillai niinku, niinku, niinku...

https://youtu.be/XgVq2nI1G9M?t=53

Äänestä

Aisakellot helisi vain
ja kivet pölitiii...

Äänestä

Suomessa kaikki vaihtoon.

Eikä tarvita varmaan kuin muutama oikeisiin töihin.
Sveitsin mallin mukaan.

Äänestä

Lähenki tästä nyt saunaan.
Lauhaa säätä pitelee.
Trumppi onneksi voitti taas vaalit.
JOTAIN POSITIIVISTA.

Äänestä

Mikään ei vaikuta nyt mihinkään.
Elämä on.

Parempaan mennään kuitenkin
Trump voitti jne.

Näkemyksemme on näin.

Äänestä
  • Kysymys kuuluu?
    Mitä maata vastaan Torvi ohjaa seuraavan sodan?

    Tietysti Venäjä versus Saksa.
    Eu neuvottelee tulehtuneen tilanteen johdosta.

    Äänestä

Nyt tullee Sodankylän asiat kuntoon, Trump ottaa nämä käsittelyyn ensimmäisenä.

Äänestä

Diipsteitti jättää tarkistamatta muutaman katon ja kennedyn kohtalo on hällä kenties?

Äänestä

Hyvin ne meni USAn vaalit.

Ne vaikuttaa suomeenkin varamaan positiivisti.
Jotain järkeäkin tulee välillä.

Stumbbi tsumbb tsuuss,
Jussi. pussi pussi jussi rajavartija..

Äänestä

Ukraina on kaikista pahin ollut aina. TOTUUS. https://x.com/Aatteleppaitte

Äänestä

Sehän kyllä vaikuttaa tietenkin suomeenkin erittäin positiivisessti tuo trumpin voitto.

Tottakai vaikuttaa. Se pitää vain ymmärtää tämäkin asia.

Aikaa siihen menee, koska suomi on pilannut sanneineen kaiken.
antit jne tukenaan.

Äänestä

Että semmosta.

Zelenskyi joo.
kannattaa katsella kumpikin osa.
ovat hyviä aivopestyille ylen katsojille.

Äänestä
  • Kumpaan suuntaan se tankkirivistö 2022 kulki????
    Minun tv näytti että ne ajoivat Ukrainaan, itsenäiseen maahan, valtioiden välisistä rajoista piittaamatta, eikä ne tulleet kukkia tuomaan.

    Äänestä

Korona meni.
Piikkien sisältö jäi haittoineen.
Niille jotka sen riensivät ottamaan.

Äänestä

Mummelit kattelee kummelit.

Sitten ne menee paskalle pytylleen kotonsa lämpimässä massu täynnä.
Sitä tuleekin sitten oikein isoja pötköjä.

Ja trumppia haukutaan vaan.
Niin kuin se olis maailman loppu se.

Äänestä
  • Mikä on kummeli. En tiedä.
    Enkä haluakaan tietää.
    EVVK.

    Äänestä

  • Anonyymi00034 kirjoitti:

    Mikä on kummeli. En tiedä.
    Enkä haluakaan tietää.
    EVVK.

    Klub....klub....
    en tiijä klub...

    Äänestä

Tärkiänä oikein niinkuin millään olisi mitään väliä.

Aivan sama mihin sitä paskoo.
No jaa...
Houssuun ei kuitenkaan kannata paskoa selvinpäin ainakaan.

Äänestä
  • Hieno ja rohkea mies tuo Ano.

    Äänestä


  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    Kun minä ensin kuulin, että Pohjois-Korean joukkoja lähetettäisiin Venäjälle, ajattelin samaa. Siellä yksinoikeus on ollut vain Kimminullilla,kun kansa ei näe nettiä. No sotiminen on nyt yhtä orkkua heille.
    Valitettavasti kavereilla ei ole paluulippua koteihinsa

    Äänestä

  • Anonyymi00043 kirjoitti:

    Kun minä ensin kuulin, että Pohjois-Korean joukkoja lähetettäisiin Venäjälle, ajattelin samaa. Siellä yksinoikeus on ollut vain Kimminullilla,kun kansa ei näe nettiä. No sotiminen on nyt yhtä orkkua heille.
    Valitettavasti kavereilla ei ole paluulippua koteihinsa

    Selevä ko pläkki ,Kim ei voi päästää heitä takaisin sinne, he varmasti pilaavat muut uudella internetti tiedoillaan vapaasta maailmasta.Ja homma karkaa Kimin käsistä

    Äänestä

Pohjois-Korean diktaattori Kim Jong Un alkaa itkeä, kun hän anoi naisia ​​hankkimaan lisää lapsia (väkiluvun laskun hillitsemiseksi) maan kansallisessa äitienpäiväkokouksessa
https://x.com/i/status/1854310881804325181

Äänestä

Zelenski on sankari
jos kerran niin vakuutatte
kaikki uskoo varmaan
sannanne niin kerran sanoo oikein paikan päällää ukriaisssa
1 oainen dokumentti Zelenkistä jne puolueettoamasti peräti usalainen.

Äänestä
  • Siis kaksi osaa. Siin dokumentissa.

    Äänestä

Ano kansainvälinen on sovittelija.
Järkimies.

esim matti on vain lautakasa matti

Äänestä
  • Matti istui mitallistetun lautakasan päällä ja YLE huomasi rikoksen välittömästi.

    Äänestä

tyhmä äiskä matilla

laittaa poika-paran nimeksi matti

Äänestä

kaikki voivat aloittaa oman sättinsä täällä.
ainaki vielä toistaiseksi.
Siellä voi sitten morkata putinia jne.

kannattaako täällä
ei niitä kukaan lue edes.

celenkistä on tosiaan oikeaa tietoa ollut koko ajan netissä.
Ei sitä ylestä löydä koskaan totuutta.

Nyt on taas se 2 osainen hyvin suomennettu dokumentti.

Äänestä

  • Anonyymi00056 kirjoitti:

    Voi mitä muistoja.. Caruna/Fortum/Uniper = miljardien tappiot ja laskun maksaa veronmaksajat tänäkin päivänä. Ja nyt haluavat kaupallistaa vesivarannot ja yksityistää terveyspalvelut.
    https://pbs.twimg.com/media/GbwohtvXkAAlQKX?format=jpg&name=900x900

    Vapaavuori ja jyrkikatainen
    voisivatkin tulla itse kertomaan, että kuinka hyvä idea sähköverkkojen yksityistäminen sitten oli? Sen jälkeen voidaan yhdessä pohtia, että miten verkot kansallistetaan

    Äänestä

Miten kukaan ei voi nauttia tästä? Se on aivan mahtavaa. Siinä on kaikkea - ovelaa pianistia, hulluja taustalaulajia, Simpsonien Ned Flandersia, todella ovela kuulostavia sanoja huonolla englannin kielellä ja omituista tanssia ....... Katson paljon mieluummin tämän tyyppistä kappaletta kuin moderneja kappaleita. Miten se ei voittanut? Se on kuin veljeskunta, mutta viihdyttävä!

Äänestä
  • Säkkijärvi on varmaan tunnetuin suomalainen sävellys maailmalla. Piirrettyjä versioita jo satoja. Tämä on minun mielestä kaikkein paras Säkkijärven polkka.
    https://youtu.be/buPNW16Yq8A

    Äänestä

  • Anonyymi00061 kirjoitti:

    Säkkijärvi on varmaan tunnetuin suomalainen sävellys maailmalla. Piirrettyjä versioita jo satoja. Tämä on minun mielestä kaikkein paras Säkkijärven polkka.
    https://youtu.be/buPNW16Yq8A

    No japsi teinityttöjen kikatus musisointia nämä ievan polokat
    Finlandia on ykkönen muille kuuntelijoille

    Äänestä

  • Anonyymi00064 kirjoitti:

    No japsi teinityttöjen kikatus musisointia nämä ievan polokat
    Finlandia on ykkönen muille kuuntelijoille

    Aivan yks hailee mulle.
    Sibelius oli nero.

    Kyse oli nyt vain säkkijärven polkasta ilman tunnekuohua.

    Äänestä

Että semmosta son.
Miksi te tuette rikollista ukrainaa,
Siis sen hallintoa.
Ukrainallako on varaa määrätä ehtoja.

”Se tarkoittaa, että eurooppalaisten veronmaksajien lompakoista pitää löytää enemmän rahaa Ukrainan tukemiseen.”

Häkkäsen mukaan nyt ei ole aikaa minkäänlaiseen sotaväsymykseen tai puheisiin siitä, että rauha tehdään Venäjän ehdoilla, vaan se pitää tapahtua Ukrainan ehdoilla. Lausunto kuullaan, kun Venäjä on murtanut Ukrainan puolustuksen useilla sektoreilla ja päivittäin kuullaan uusien taajamien siirtymisestä Venäjän hallintaan.

Äänestä

Ukranalaiset eivät kalua sotia.
Pakenevat mihin vain pääsevät.

Heidät raahataan pakolla teurastettaviksi rintamalle.

Äänestä
  • Vain todella harva rivimies haluaa sotaa. Vaimojen ja lasten oikeuksia on kuitenkin tosimiesten pakko puolustaa . (Vellihousut ja sivarit ovat erikseen),

    Äänestä

Te menette kun määrätään
nato määrää.

https://t.me/JanusTelegram/6068

Äänestä

Kokoomusta ei pitäs päästtää ikinä hallitukseen. KEKKONEN OLI OIKEASSA.

https://t.me/JanusTelegram

Äänestä
  • Kekkonen tarkoitti näitä elintärkeitä asioita; sähköverkkoja, televerkkoja, jne. jotka nyt kokoomuksen tuella on myyty ns. kilpailun nimissä. Kansa maksaa!!

    Äänestä

ISRAEL on ikuinen riidan kylväjä.

Äänestä

Trump, tuo Nygårdin ja Epsteinin kutsujen kunniavieras, myös syytteitä pahoinpitelyistä ja raiskauksesta. Ilman muuta persukamaa.

Äänestä

Maahanotettavia pakolaisia uskonnon perusteella aletaan lajittelemaan? Valtaosa suomalaisista ei oikeasti monikaan usko yhteenkään jumalaan.

Nämä on näitä persujen järjenjuoksuja
Onneksi kansa alkaa viimein ymmärtää missä mennään viimeisen gallupin mukaan.
urpoorpopersut saa kyytiä

Äänestä
  • Näytät olevan somppujen ja arabien suuri fanittaja.

    Äänestä

  • Anonyymi00082 kirjoitti:

    Näytät olevan somppujen ja arabien suuri fanittaja.

    Miehän olen arabi, en tosin ahaa ahab. Ja sie puoliksi lappalainen, mutta en mie siitä pahastu

    Äänestä

kaiken maailman häkkäsiä ei kannata noteerata lainkaan jne.
onhan se jurrsi vartiossa naisten aluhousuussa siellä rajalla.
mihin sitä häkstä enää tarvitaan.
no menis sinne rajalle jussiiille seuranpito kaveriksi,

kirpparilta löytyy käytetyt naisten alushousut hällekki.

äiti, äiti...häkkäselläkin on jo naisten aluhousut jalassa venäjän rajalla ja käytetyt..
eikä päälyhousua lainkaan. häk, häk, häk. hähähähä ...häääkkänen on turva suomen niemen käh, kä, käh...

Äänestä
  • raja on siis turvallinen.
    Turvattu
    vattu tur, vattu tur, vattua tur...

    jussin rattori sisäkumin ritsa sen tekköö....

    Äänestä

Kyllä. Ei suomen niin sanottua eduskuntaa kannata ottaa vakavasti.
Non semmosia jauho sannoja jne.

YRitetään ottaa huumorilla ne.
Ja jauhot ne vaan pölilitii ja alko maistuu.

https://youtu.be/XgVq2nI1G9M?t=51

Äänestä

Trump hyvä valinta.
Kamala oli erilainen kaikessa. Hänen käytöstavat olivat mielestäni kutomakerhon jäänteitä jossa naiset huutaa saadakseen huomiota osakseen.
Trump joka tietää jo rahan arvon ja kuinka työllä saa rahan poikimaan.
Kamalan ajama aborttilaki on hiukan kaukaa haettu, koska e-pillerit ym. ehkäisyyn keksityt konstit on jo olemassa.
Onnittelut Amerikalle, kun saitte pätevän pressan!

Äänestä
  • Hyvä. Tervettä järkeäkin välillä.
    Kamala on varmaan ihan hyvä jossain kanalan hoitajana.
    On itsekin kuin kana. Tyhmä.

    Äänestä

Turhahan sitä on täällä toitottaa esimeksiksi....no mitä vain. Siis mantrata omia aivopestyjä käsityksiään.
Kenellä kiinnostaa esim. kuka arvostaa kutakin.
Joku tuntematon anonyymi mantraa koko aika omia sairaita käsityksiään esim. putinista, no evvk kuiten.
Pitäkää ne ominanne.
Eikö se ole silloin hyvä.

Ajatelkaa ite, aivan ite. Jos siis osaatte.

Äänestä

Kaikella millä on alku, täytyy olla myös loppu. Lopun ajan eläminenhän
näin ollen alkaa heti alusta lähtien. Eli olemme eläneet ja elämme
kokoajan lopun alkua. Elikkä alun ja lopun välinen ajan käsitys on
aikalailla sinkuva. Mikä ei ole lyhyt, se on sitten pitkä jne
Näin se vain oleskelee.
Joka tapauksessa se kuitenkin on niin kuin se on.
Miten se muutenkaan voisi olla muuten, kuin mitä se on

Äänestä

Mitäs läksitte.
Ensin myrkkypiikille ja nyt Putinin moittijien pulkkaan.
Mitäs läksitte.

Äänestä

kävin kittilässä paskalla

Äänestä

kittilässä ollaan vielä pöljempiä kuin sodankyläss.

Äänestä

tepsa kuuluu kittilään.
se on hyvä

Äänestä
  • Siis ettei kuulu tänne sodankylään siis.

    Äänestä

  • Anonyymi00093 kirjoitti:

    Siis ettei kuulu tänne sodankylään siis.

    Täällä on muutenki jo liikaa pöljiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00094 kirjoitti:

    Täällä on muutenki jo liikaa pöljiä.

    Klub...Hymähti Turner parka.
    Kun sai tuollaisia matkustajia.
    Kar, zig ja Akim.

    Äänestä

Akimilla oli vain semmoinen leobardin nahka suikale peittämässä munaskuja.

Sehän oli suora kopio Tarzanista.

Äänestä
  • Ei ole kummakaan että Rita kiihottui.

    Äänestä

  • Anonyymi00099 kirjoitti:

    Ei ole kummakaan että Rita kiihottui.

    Ritalla itellään oli semmoset miehiset pussihousut.

    Äänestä

Tuskin näitä monikaan ymmärtää.

Menkää omille saiteille.
Oma saitti, oma taso.

Äänestä

mitens riipissä hurisee.

No ennallaan.
Ei pyyhitä.

Äänestä
  • Tota mantraa toistetaan omille joille toi öyhötys muuttuu todeksi. Sit ne uskoo et kaikki edellisen hallituksen syy. Tätä on politiikka nykyään. Harvoin mitään kunnon faktaa niiden suusta tulee.

    Äänestä


Jussi pyyhkii varmasti sen pyllynreikänsä tarkoin siellä rajavartiossa.
Siellä se vartoo sisäsiistinä miehenä

Varalta kuiteski, jospa se venäjän sinisilmä kaunotar tulisi kaikesta huolimatta.
Sinne rajalle.
Sitä vartenhan se jussi siellä vartoo naisten aluhousuissa.

Äiti, äiti...jussilla on vain naisten alushousut jalassa venäjän rajalla.

Äänestä
  • Jestas sentään kuiten. Son tainnut rakastua oikein todella se Jussi.
    Sitä se rakkaus teettää.
    ♥♥♥♥♥♥.....

    Äänestä

hilatsun häjyn kakkaiset pökät ne tuulen vireessä hiljalleen kuivuen leijailee..

Äänestä

Trump on järkimies.
Samoin Putin.

Äänestä

jiesille on ihan oma ketjuunne.
sinne on hyvä purkautua

tänne ei kannata.
Tässä se on jiesio.

Äänestä

Trumpin kannattajat ovat älykkäitä muihin verrattuna.

Koronapiikille rientäneet ovat erittäin tyhmiä.

JA KATHEJA

Net kajehtii niitä jotka eivät uskoneet huijaus koronaa.

Evvk Kittilä.

Äänestä
  • Siinä on kyllä aihettakin.
    Voi teitä piikitettjyä.

    Kävi juurin toiste päin, kuin te uhkailitte.

    Äänestä

mikä on kittilä.

Äänestä

POMPPIMAAN KAIKKI.
Se rauhoittaa.
No niin nyt pomppimaan mukaan. Tulee vapautunut kevyt olo.
Unohtakaa kaunat. Pomppikaa.
https://youtu.be/3-vR7Obpj5A

Äänestä

rva jaakonsaari on ällö- ei jaksa minuuttiakaan.

ei yleä ei jaakonsaaria.

kamala mummeli tuo rva jakkonsaaaaaaari

Äänestä
  • Oliko YLEssä, missä näit?

    Äänestä

  • Anonyymi00123 kirjoitti:

    Oliko YLEssä, missä näit?

    en ole velvollinen teille jakamaan tietoa.
    Velvollisuuten on tietäö itse.
    Mitäpä se mulle kuuluu silti teidän tietämättömyytenne. onnlliset Ylen tietäjät..

    hae itte tietosi.

    AIVAN ITE.

    https://www.youtube.com/watch?v=8SYOWRu-G7g

    Äänestä

  • Anonyymi00125 kirjoitti:

    en ole velvollinen teille jakamaan tietoa.
    Velvollisuuten on tietäö itse.
    Mitäpä se mulle kuuluu silti teidän tietämättömyytenne. onnlliset Ylen tietäjät..

    hae itte tietosi.

    AIVAN ITE.

    https://www.youtube.com/watch?v=8SYOWRu-G7g

    No mitä se vakavanha väinämöinen pullistelee tiioilla. Onko korona iskeny?
    lepoa, lepoa

    Äänestä

  • Evoluutio on olemassa kyllä.
    Sitä ei pidä käsittää niin, että molo työnnetään mihin sattuu.

    Äänestä


Trumpin kabinettiin kuuluu pedofiili, rokoteskeptikko, äärioikeistolainen tv persoona joka ei pese käsiään ja Putinin pikku apuri.

jee, alkaa muistuttaa lapasriikkan porukkaa

Äänestä

Tilanne ei muutu.
Trump voitti ja sillä hyvä.

Eikä se ainakaan nuuhki.

Äänestä
  • jees meidän valtamediat kihisee kiukkua , tekee kaikkensa mollatakseen USA.n Trumppia ja Suomen persuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00138 kirjoitti:

    jees meidän valtamediat kihisee kiukkua , tekee kaikkensa mollatakseen USA.n Trumppia ja Suomen persuja.

    Valtamediassa ei sanaakaan myönteistä Trumpista, vaikka amerikkalaiset äänestivät hänet niin ylivoimaisesti. Yle on vasemmistolainen propagandakanava.

    Äänestä

  • Anonyymi00139 kirjoitti:

    Valtamediassa ei sanaakaan myönteistä Trumpista, vaikka amerikkalaiset äänestivät hänet niin ylivoimaisesti. Yle on vasemmistolainen propagandakanava.

    Rupeaa käymään jo sääliksi Jenkkejä, niillä ei ole mitään käsitystä millainen sirkus saapuu kaupunkiin tammikuussa

    Äänestä

  • Anonyymi00140 kirjoitti:

    Rupeaa käymään jo sääliksi Jenkkejä, niillä ei ole mitään käsitystä millainen sirkus saapuu kaupunkiin tammikuussa

    Onhan siinä rokotevastaisella ministerillä työsarkaa, lycka till!

    Tilastot puhuvat puolestaan:
    "74% amerikkalaisista on ylipainoisia tai lihavia."

    "Nuorten aikuisten syövät ovat lisääntyneet 79 prosenttia viimeisen 10 vuoden aikana."

    "25 prosentilla nyt alle 40-vuotiaista miehistä on erektiohäiriöitä."

    "Nyt 50 prosentilla amerikkalaisista aikuisista on tyypin 2 diabetes tai esidiabetes. Nämä olivat sairauksia, joissa 1 prosentilla amerikkalaisista vuonna 1950 oli tyypin 2 diabetes. Nyt 50 prosentilla amerikkalaisista on esidiabetes tai tyypin 2 diabetes."

    "Alzheimerin dementia käy läpi kattoa."

    "Nuorten aikuisten dementiat ovat lisääntyneet noin kolme kertaa vuoden 2012 jälkeen. Niin varhain alkaneet dementiat."

    "Joka toisen amerikkalaisella odotetaan sairastavan syöpään elämänsä aikana nyt, joka toisella."

    "Yhdessä 36:sta lapsesta on nyt autismi Yhdysvalloissa. Se oli yksi 150:stä vuonna 2000.

    "Kaliforniassa, jossa asun, [autistiset ovat] yksi 22:sta. Yksi 22:sta, jolla on elinikäinen hermoston kehityshäiriö."

    Lapsettomuus lisääntyy prosentin vuodessa.

    "77% nuorista amerikkalaisista ei voi palvella armeijassa lihavuuden tai huumeiden väärinkäytön vuoksi."

    "Autoimmuunisairaudet. Jotkut tutkimukset sanovat, että ne kasvavat 13 prosenttia vuodessa.

    "Sydänsairaus, joka on lähes täysin estettävissä, on johtava kuolinsyy Yhdysvalloissa ja tappaa noin 800 000 ihmistä vuodessa."

    -Lähde: @CaseyMeansMD

    Äänestä

Stalkkeri on termi, jota käytetään kuvaamaan henkilöä, joka häiritsee tai seuraa toista henkilöä pakkomielteisesti. Stalkkerit voivat käyttää erilaisia keinoja

Äänestä

myöthän se vain paskattaa

Äänestä

Paskominen kanalan taka auttaa myös raitistumaan.
No miksi juurikin kanalan takusta?

No kun ne tiputkin paskovat onnellisina selvinpäin kanalan takana.
Se auttaa

Äänestä
  • Niken johtopäätös:
    kanalan takusta siis raitistaa alkoholistit.
    Menkääpä kanalan taka paskalle tipujen luo, niin pelastutte.
    Paskalle sinne vaan raitistumaan.

    Äänestä

SuperMimmi KristaKiuru
❤️ on kestävä supermimmi, joka koittaa puolustaa julkista terveydenhuoltoa viimeiseen asti. Tämä tyhmä ja köyhä 🇫🇮kansa sen sijaan luulee kuvitteellisesti olevansa niin rikas, että pärjää jenkkiläisessä systeemissä, jossa "jokainen huolehtii itsestään" ja jossa pörriäisten, Terveystalojen ja vastaavien ylijohtajaksi nimitettäneen Kuoleman enkeli Sanni "Sössön Sössön" Gee, kun putoaa eduskunnasta. Tervemenoa.
Onnea 🇫🇮Suomi!

Äänestä
  • Näinhän se taitaa olla
    Mukana Suomen alasajossa:
    - Arto "Röh Röh" Satonen
    - Petteri "ja Pimeys tuli" Orpo
    - Riikka "V--upää" Purra
    - Sari "tapan kaikki eläimet" Essayah
    - Kreivi Adlercreutz-zzz parempia ihmisiä

    Äänestä

Yle jatkaa äärivasemmiston väkivallan valkopesua. Itsenäisyyspäivän väkivalta jutussa ei kerrota kyseessä olleen nimenomaan äärivasemmiston väkivalta.
Myös mielenkiintoiset sanavalinnat: poliisi ”väittää” kun aktivisti sekä vasemmistopoliitikko ”kertovat”.
YLE on yhtä kuin Russia Pravda

Äänestä

vasemmisto kannattaa nykyään Usaa.
Vihaa venäjää ja putinia.

mutta trump oli niille hirvittävä pettymys.
Ku se valittiin taas.

Äänestä
  • Eli yle on yhtä ku sosiaalitemekraatti eli loivempi kommunismi.

    Äänestä

Dementikkoukko. Toki tää vastaehdokas oli vielä vanhempi ja vielä enempi sekasin, mutta eikö tää Trumpin groomattu poika olis ollut vaikka parempi ehdokas?

Äänestä
  • Hyvä nimikin kirjalla.
    Kiihottuiko juuri persutkin.
    Eihän niiden ainakaan pitänyt kiihottua.

    Äänestä


Persuthan on pyhkässeet ahterinsa ko opuksella jo ajat sitten. Vanhaa epäpuhasta kamaa sano jehu

Äänestä

No mie kuitenki lueskelen sitä pikkuhiljaa.
Sen täytyy olla totta ja hyvä, kun se noin suuren paniikin on aiheuttanut niin sanotuissa kansan palvelijoissa.
Virkamiehissä siis.

Heräsi mielenkiinto siihen kirjaan ja kirjoittajaan.
Varmaan älykäs mies.

Äänestä
  • Tästä voit kuunnella kirjan esittelyä ja sensurointia.
    Todella hyvä puhe.
    Olkaa hyvät.
    Voitte kuunnella myös nopeutettuna.
    1,25 nopeus on hyvä.
    https://youtu.be/AvWjYBYzW6k

    Äänestä

USKOKAA JO RUMPPI KUN VIRKAAN ASTUU ISTUU PYYHKII PERSETTÄ SUOMEN KOKOOMUS NATO SOPIMUKSELLA LOPPUU KOKOOMUKSEN JEESUSTELU JA KIIMAILU.

Äänestä

Rahaa sodasta itselleen haluava Kokoomus järjesti vallankaappauksellisesti sotia ja Venäjän luonnonvaroja haluaville USA:n neokonisteille ja kenraaleille päätösvallan sodasta.

USA, BRITANNIA, EU VIE YDINSOTAAN

Analyysejä: judgenap.com

Kokoomuksen liittolainen, viimeisillä metreillään oleva Joe Biden, kehotti Natoa ampumaan ohjuksilla syvälle Venäjän puolelle.

NATO ampui Ukrainasta ohjuksia Venäjän puolelle.

Äänestä

Koulukiusaaja presidenttinä suomessa.
Muutenkin erittäin tyhmä mies oletettu.
Siis Sdubbi Aleksanteerei

Äänestä

Paljon tiaisia,
Seassa myös sinitiainen.
Viekää tekin niille jotain ihramahat.

Äänestä

Trump astuu kohta usan presidentin virkaan.
Saa nähdä mitä hän tekee.

Äänestä

Älkää tulko tänne kiihottuneina suoltamaan putinisti kaunaanne siis.
Senku teette omat saittinne vaan.
Menkää sinne ukrainaan avuksi, pois täältä sohvalta sotimasta

Äänestä
  • Kyllä se juuri noin on. Täällä päästätte tuhunu pierujanne kotisohvilla.
    Se ei auta ukrainaa. Mars mars ukrainaan paikan päälle HETI NYT.
    Hopi hopi hopi....

    Äänestä

  • Anonyymi00191 kirjoitti:

    Kyllä se juuri noin on. Täällä päästätte tuhunu pierujanne kotisohvilla.
    Se ei auta ukrainaa. Mars mars ukrainaan paikan päälle HETI NYT.
    Hopi hopi hopi....

    🤣🤣🤣......hopi hopi vaan

    Äänestä

  • Anonyymi00192 kirjoitti:

    🤣🤣🤣......hopi hopi vaan

    Silava-perseet sotii vain kotisohvillaan koviana ylen annin paskaa tsiikaten viisaina.

    Äänestä

No miksei ne pidän niitä vaippoja.
Korona tarttuu.

Äänestä

Kun sähköt katkeaa.
Siinä ei kauan sitten katsella ylen antia.
Eli täyttä roskaa.

Äänestä
  • Kylmä kangistaa nopeasti ja vilu kappasee.
    Kun sähkö loppuu.

    Maaseudulla omavarainen pärjää paremmin vähän aikaa.

    Äänestä

On se vain kumma tapa.
Siis tulla esim. tänne toisten 24 palstoille purkamaan pahaa oloaan toisille kommentoijille.
Tehkää tosiaan oma palstanne edes.
Siellä voitte sitten purkautua kuin tulivuori.
Ei tänne ainakaan ole tullut kovin monta psyykkisesti tervettä kommenttia.
Aina sitä vihan suoltoa.
Pierupalstat ovat ok.
Ne ei ainakaan minua haittaa.
Ei sinne ole pakko mennä.
Ei kai se niiden syy ole se paha olonne.

Venäjä on ok.
Usa on ok. jne.

Äänestä
  • Se oli paha se keksitty koronahuijaus ja piikitys.
    Mitähän niissä piikeissä on ollut sisällä.
    Jotain niissä on ollut.
    Kun on seurannut rokotettuja. Käyttäytymistä jne.
    PELKO.
    Kauna ja viha rokottamattomia kohtaan jne.
    Nyt on tuo sairas venäjä-viha.
    Ottakaa selvää esim. siitä celenskistänne.
    Netistä löytyy oikeaa tietoa pilvin pimein jne.

    Äänestä

Venäläiset ovat saman näköisiä suurin osa, kuin mitä suomalaiset.
Miksi sinne pitää yrittää hyökätä.
Muistakaa sdubikot jne, miten kävi Hitlerin aikaan.
Koulukiusaajat, irvoke-hymyt.

Miten nuo voi hyökätä suomeen ja miehittää.
Sinisilmäisiä jne.
kin.https://youtu.be/Lz6_TkZUy4o?list=RDMM

Äänestä

https://youtu.be/X4dVT-JIoJM?list=RDMWMjr7iZiVc

Alla yksi kommentti suomennettuan.

9 kuukautta sitten
Sanoittomasti järkyttynyt kuultuaan hänen varhaisesta kuolemastaan. Olkoon hänen musiikkinsa hänen muistomerkkinsä ikuisuuteen.

Äänestä

  • Anonyymi00212 kirjoitti:

    Videon loppupuolella paljastetaan USAn tienneen tuonkin heti. Mutta ovat salanneet senkin tarkoin maailmalta.
    https://youtu.be/3iY23teEI2U?t=564

    Kannattaa ajatella tarkoin niitä jotka joutuivat noiden sairaiden petojen armoille.
    Sillä lailla, että mitä jos itse joutuisi tuollaiseen paikkaan.
    Eihän tuon karmeampaa helvettiä voi olle enää olemassakaan.
    Siis mitä tuokin paikka on ollut.

    Mitä ne ihmisparat ovat tunteneet jne.

    Äänestä

  • Anonyymi00213 kirjoitti:

    Kannattaa ajatella tarkoin niitä jotka joutuivat noiden sairaiden petojen armoille.
    Sillä lailla, että mitä jos itse joutuisi tuollaiseen paikkaan.
    Eihän tuon karmeampaa helvettiä voi olle enää olemassakaan.
    Siis mitä tuokin paikka on ollut.

    Mitä ne ihmisparat ovat tunteneet jne.

    TE SEURAATTE VAIN TÖLLÖÄ JA YLEN YLELLISTÄ ANTIA.
    Jotain mielikuvutus sarjaa kiihottuneita.
    joko joku ridge rystkö saa naija jne.

    ja heino tauriainen tavaa samat iän ikuiset mantrat uuttisissanne.
    sitte ole ajan hermolla.

    ja miten se putin on taas ja ta taas ja taas ...mitä lie....en tiijä...jooo...
    kuitenki on aina syyllinen kaikkeen.
    No mitens se korona....vaipat takas naamarriinne vaan....muuuten se korona iskee...ja tappaa heti...
    rokottamattomin syytä tietenki sekin...

    Äänestä

  • Anonyymi00214 kirjoitti:

    TE SEURAATTE VAIN TÖLLÖÄ JA YLEN YLELLISTÄ ANTIA.
    Jotain mielikuvutus sarjaa kiihottuneita.
    joko joku ridge rystkö saa naija jne.

    ja heino tauriainen tavaa samat iän ikuiset mantrat uuttisissanne.
    sitte ole ajan hermolla.

    ja miten se putin on taas ja ta taas ja taas ...mitä lie....en tiijä...jooo...
    kuitenki on aina syyllinen kaikkeen.
    No mitens se korona....vaipat takas naamarriinne vaan....muuuten se korona iskee...ja tappaa heti...
    rokottamattomin syytä tietenki sekin...

    Näin USAssa
    Oho, se tapahtui vihdoin Danbury Trader Joe'sissa. Kaikki munat ovat poissa. Viime viikolla oli vielä pari 8 dollarin laatikkoa. H5N1 alkaa purra.
    H5N1 eli Hongkongin lintuinfluenssa on ihmiseen tarttuva lintuinfluenssaviruksen alalaji. Se kuuluu A-virusten H5-luokkaan, joka on H7-luokan ohella erityisen vaarallinen.

    Tätä Suomessakin yritetään saada aktiiviseksi mm turkistarhojen lokkiparvien avulla.
    Syökää munnaa

    Äänestä

  • Anonyymi00217 kirjoitti:

    Näin USAssa
    Oho, se tapahtui vihdoin Danbury Trader Joe'sissa. Kaikki munat ovat poissa. Viime viikolla oli vielä pari 8 dollarin laatikkoa. H5N1 alkaa purra.
    H5N1 eli Hongkongin lintuinfluenssa on ihmiseen tarttuva lintuinfluenssaviruksen alalaji. Se kuuluu A-virusten H5-luokkaan, joka on H7-luokan ohella erityisen vaarallinen.

    Tätä Suomessakin yritetään saada aktiiviseksi mm turkistarhojen lokkiparvien avulla.
    Syökää munnaa

    Amerikan ensimmäinen lintuinfluenssakuolema on raportoitu Louisianassa. Osavaltion terveysministeriö kertoo, että henkilö oli yli 65-vuotias ja hänellä oli kuulemma perussairaus. cnn.it/3Pqi3i3

    Äänestä

Iloitkaamme, riemuitkaamme, nouse laulu taivaaseen. Nousta saamme, nousta saamme henkes pyhän yhteyteen." Lumovoimas yhteen liittää minkä aika erottaa, veljeyttäs kaikki kiittää, kun sun kätes koskettaa.

Euroopan hymnin sävelmä on peräisin Ludwig van Beethovenin vuonna 1823 säveltämästä 9. sinfoniasta. Tämän sinfonian viimeiseen osaan Beethoven sävelsi Friedrich von Schillerin vuonna 1785 kirjoittaman "Oodin ilolle". Runo kuvastaa Schillerin idealistista näkemystä ihmiskunnan veljeydestä. Beethovenilla oli sama visio.

Äänestä

Leevi Lepoyke ei lastaa mitenkään Trumpia.
No miksi sitä pitäisi jyrsiä.
Mitä se ensinnäkään suomelle kuuluu koko USA.
Se menee omia polkujaan. Rakit saa räksyttää.
Mutta se on aivan yksi hailee.
Olette vain aivan mitättömiä makkilannan tuottajia.

Terv.
Leevi leposykkeen jo liianki alas mennyt leposyke.

Äänestä

ÄLYÄTTEKÖ. Torikat.
Nykyään saa netissä nauttia aivan ilmaiseksi kaikesta.
Kuten huppuluokan musiikista.
Kuten tästäkin.
https://youtu.be/wx58ogoFn9o?list=RDKRA_CAJcHj0

G. Bizet. Carmen. Marcha y coro "Toreador".

Äänestä

Nyt son seki niinku, niinku, niinku...jooo...
millä met nyt....me niin santottu parempi väki yritämme....niinku, niinku...

no joo,,,ymmärrettekö---
no ei sillä väliä...yks hailee teille...jooo...

Äänestä

Televisiot menee aivan hukkaan paskan suoltoineen nykyisin.
Tietokoneet riittää.
Sieltä löytyy kaikki.

Liikaaki.

Äänestä

Hallituksen 567 päivä

- Teollisuusliittojen neuvottelut eivät edistyneet: "Edessä historiallinen lakkovuosi"

- Uusnatsit aiheuttivat jälleen kaaosta Oodin kirjastossa

- Kokoomusedustajat julistivat Turun päiväkodit kommunistien pyhätöiksi

Äänestä

Suomalaiset suoltaa paskaa ohjelmineen.
TV ja radio jne.
Sitä iänikuista omaansa.
Onneksi sitä ei tartte katella, eikä kuunnella ikinä.
Ei minuuttiakaan.

Äänestä

Korona myrkytön piikitön mies se vaan täällä kirjoittelee.

No mikset sie kuole.

Äänestä

se pittää vain putputtaa omalla suull. kato poijjaat. put, put, put...
sitte sitä ei kuole koronaan piikittömänä..joooo...

eli put, put, put, pt....

niin ja ostaa zetorin,
jos ei itte viitti put put put ,,putputtaa.
silloi se korona ei iske sillai, sillai, niinku, niinku....

Äänestä
  • OK.
    Hyvä on lista.

    Äänestä

  • Laskimoon 1-3 kertaa viikossa annettavat ketamiini-infuusiot ovat nopein ja tehokkain käytettävissä oleva masennuksen hoitomuoto. Lyhytkestoinen ketamiinilääkitys on sekä yksisuuntaisen masennuksen että kaksisuuntaisen mielialahäiriön masennusjaksojen käypää hoitoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00237 kirjoitti:

    Laskimoon 1-3 kertaa viikossa annettavat ketamiini-infuusiot ovat nopein ja tehokkain käytettävissä oleva masennuksen hoitomuoto. Lyhytkestoinen ketamiinilääkitys on sekä yksisuuntaisen masennuksen että kaksisuuntaisen mielialahäiriön masennusjaksojen käypää hoitoa.

    terveisin Elon muskie

    Äänestä

  • Anonyymi00238 kirjoitti:

    terveisin Elon muskie

    Valittu presidentti vastusti Yhdysvaltain eteläistä naapuria ja uhkasi asettaa Tanskalle "erittäin korkeat tullit", ellei maa luovu Grönlannin hallinnasta.
    terveisin Elon muskie

    Äänestä

  • Anonyymi00240 kirjoitti:

    Valittu presidentti vastusti Yhdysvaltain eteläistä naapuria ja uhkasi asettaa Tanskalle "erittäin korkeat tullit", ellei maa luovu Grönlannin hallinnasta.
    terveisin Elon muskie

    Orange Pussy-kaappaaja haluaa vallata Grönlannin? Nimetä Meksikonlahti uudelleen? Nappaa takaisin Panaman kanava? Tehdään Kanadasta 51. osavaltio? Hän kuulostaa dementoituneelta, eikö?
    Pian USA:n kaikkien aikojen vanhin presidentti.
    Yksi raivoisa, hullu, usein väkivaltainen, uhka toisensa jälkeen mielen muuttumisesta hyytelöksi.
    vaikuttaa että sama lääkitys elonin kanssa

    Äänestä

Tauko nyt pitkästä aikaa.
En tiedä kuin pitkä tauko.

Äänestä

oli miten olii
ei myrrkkypiikkejä

terve kuin pukin ketale

eikä vaippoja

no ei ... son semmosta..
jotaki kuitenki sentään..
no kanalan taka paskalle vaann

Äänestä

Ei piikkejä mitään
ei ikinä

Äänestä

Hyvän kanavan lähetys tulossa. Olkaa hyvät.

Me Kansa Studio 8.1.2025
Vuoden 2025 ensimmäinen lähetys!
Studiolähetys keskiviikkona 8.1.2025

Äänestä
  • Täysin puolueeton kansanliike.
    Paljon totuutta videoilla, josssa on teksti suomen kielellä jne.
    Lopettakaa se tolloaminen muun mussa noilla tyhmillä jeesio jne juorupalstoillanne.
    OLETTE TOLLOJA. TOLLOT.

    Äänestä

KANNATTAA todella katsoa se kolmiosainen sarja, josta monesi mainitaan tuossa lähetryksessä.
Lopettaa ne hölömöt kaikki.
Koulukiusaaja Sdumbbit. jne. En oikein muista niitä muita mitättömyyksiä... mitäpä niistä...pASKOISTA.
No se yks on vartiossa venäjän rajalla naisten alushousut jalassa

Äänestä
  • Siinä on siis 5 osaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00251 kirjoitti:

    Siinä on siis 5 osaa.

    Ne kun katselet, niin tiedät emmän kuin koko suomen niin sanottu parempi väki yhteensä.
    Myös ne jotka kuvittelevat olevansa paremaa ja tietävämpää väkeä.
    Kouluja käyneenä jne.

    Ette ole.

    Äänestä

  • No niin. Siinä se tunnustetaan.
    UJOUS se on syynä kaikilla juomiseen. Ei muuten uskalla lähteä muiden näkösille sillai niinku, niinku, niinku....
    https://youtu.be/RSVghXeJi1E?t=497

    Äänestä

E220 - Rikkidioksidi Rikkidioksidi on säilöntäaineena vanha ja erityisen tehokas bakteereja vastaan. Sillä on myös hapettumista estävä vaikutus. Saa käyttää mm. kuivattuihin hedelmiin, kuorittuihin perunoihin, perunahiutaleisiin, rypälepohjaisiin juomiin sekä viineihin ja siidereihin.

Äänestä

Apua... kaikki naiset on kohta kommareita... lopun aika on lähellä!
Ei se ole noin tuhkis,elämän jano se on

Äänestä
  • Yks hailee kaikki.
    EVVK kaikki politiikka jne
    ukriaisneen venäineen jne

    Äänestä

Totuus voittaa kuitenkin aina loppujen lopuksi.
Sensuuri vain nopeuttaa totuuden ilmi tuloa jne.
Suomi kulkee pahasti jälkijunassa aina hyvissä asioissa.

Sdumbbistit jne tulee näkemään.
https://tube.kansanvalta.org/w/qh3jkqdt5kAoUxdCZ216Yj
Tästä pääset rehellisille tiedoille.
Löytyy nittä muualatakin vaikka kuinka paljon.
Mutta ei suomen valemediasta.
Korona piikin haitat on vasta edessä päin jne.
Joooo....

Äänestä
  • Mekansa sivuilta löytyy hyvä 5 osainen dokumentti sarja suomennettuna,
    kannattaa se katsella.
    Sieltä löytyy helposri totuu ja rehellisesti.
    HERÄTKÄÄ.
    Mekansa on puolueeton.

    Vaikka ette olisikaan jaakko kultia.

    Äänestä

  • Anonyymi00259 kirjoitti:

    Mekansa sivuilta löytyy hyvä 5 osainen dokumentti sarja suomennettuna,
    kannattaa se katsella.
    Sieltä löytyy helposri totuu ja rehellisesti.
    HERÄTKÄÄ.
    Mekansa on puolueeton.

    Vaikka ette olisikaan jaakko kultia.

    JOO JA SATAPROSENTTISESTI RYSSIEN PUOLUEETON !!! TEKELE
    Mistä sie poikariepu tuommoshenki olet hurahtanut. No kaikki läpi käynyt bakmannista ja j- anuksen opeista alkaen etkä mitään ole oppinut

    Äänestä

kaikki vanhempi väki muistaa varmaan sensuurin
pornon suhteen.
Edes tissejä ei saanut näkyä julkisesti.

no miten on käynyt.

Äänestä
  • Missä maasssa tuollainen sensuuri ollu, ei ainakaan Suomessa.
    Mieki koulupoikana kymmeniä vuosia sitten kirjoittelin rattoon jalluun ja mitä kaikkia niitä oli, niin pornojuttuja ja sain palkkiot vaikka en ikinä edes naisen kanssa ollut tekemisissä.
    Kuvia mulla ei ollu mutta hyvä mielikuvitus. Lisäilivät kuvia juttuihin omista kansioistaan pääasiassa reeberbaanalla otetuista

    Äänestä

  • Anonyymi00268 kirjoitti:

    Missä maasssa tuollainen sensuuri ollu, ei ainakaan Suomessa.
    Mieki koulupoikana kymmeniä vuosia sitten kirjoittelin rattoon jalluun ja mitä kaikkia niitä oli, niin pornojuttuja ja sain palkkiot vaikka en ikinä edes naisen kanssa ollut tekemisissä.
    Kuvia mulla ei ollu mutta hyvä mielikuvitus. Lisäilivät kuvia juttuihin omista kansioistaan pääasiassa reeberbaanalla otetuista

    TOLLO

    OLE vait

    Äänestä

On se.

No mitä iloa teille on kuiten siitäkin, jos jonku kanava sensuroidaan. TÄ?

Kukaan ei edes tiedä teidän olemassa olostanne.
Ette te ole yhtään mitään.

No jiesiössä kyllä saunan takus kanaset, kun kuolette niin ne ei saa enää sitä luonnon tuotettanne pyllyistänne. 🤣🤣🤣.......

Äänestä
  • Kateus se on.
    Pitää kadehtia toisten kanaviakin.
    Puhumattakaan tukasta jne.
    Ja muusta ulkonäöstä.

    Äänestä

  • Anonyymi00265 kirjoitti:

    Kateus se on.
    Pitää kadehtia toisten kanaviakin.
    Puhumattakaan tukasta jne.
    Ja muusta ulkonäöstä.

    Ei se totuus sillä poistu. Siis sitä salaamalla.

    Se iskee vain sitten suuremmalla voimalla.
    Otetaan nyt taas esimerkiksi tuo korona-huijaus.

    TURHA SITÄ ON YRITTÄÄ SALATA.

    Äänestä

  • Anonyymi00265 kirjoitti:

    Kateus se on.
    Pitää kadehtia toisten kanaviakin.
    Puhumattakaan tukasta jne.
    Ja muusta ulkonäöstä.

    Jaa että joku kadehtii Bäckmannin seko- kanavaa. Puhas ryssän propaganda-kanava.
    En kadehdi vaan kiitän ja kumarran, että se on ohi.
    Ryssän passinhan tuo saikin ja nyt jännittää pääseekö rintamalle Ukrainalaisia vastaan.
    Ei kuulemma ole löytynyt tarpeeksi isoja housuja, että sais mahansa piiloon.
    https://pbs.twimg.com/media/GQC2oHvWwAArtgR?format=jpg&name=small

    Äänestä

En ottanut rokotuksia, enkä naamavaippojakaan.

Äiti, äiti...se ukko ei ole yhtään välittänänyt koko huijausesta.
Son vain nauranut sille..
äiiti äiti...on se huippu ukko.

Äänestä

Se on AINA ja joka paikassa se pyhä kolmiyhteys.
kateus, kauna ja kiima.
Kyllä vanha kansakin tiesi jo sen hyvin.
Jiesio on nyt vaiti vaan..

Äänestä

On se uskomatonta de kauna ja kateus.
Iloita nyt siitäkin kun jonkun yotube kanava poistetaan.

SE menee kyllä jo .....

Äänestä

Tollojen kians ei kannata .

anttaa niiden tollota yksin joooo...

Äänestä

Edelleen.
Tänne ei ole pakko tulla änkyröimään paskan suoltonsa kera.

Menkää sinne jiesiön omalle saitille.

Äänestä

Menkää menkää.
valloittamaan se karjala t6akaisin.
Sinne site jäätte täältä haisemasta iäksi.

MItä työ hastatte TURHAA riitta venäjän kanssa taas.

Eikö se läksy ole jo opittu.
Siis hyökkäsitte hitlerin kanssa valloittamaan venäjään
no mitens kävi.

USA ei pysty auttamaan edes itseään.

Äänestä

MeKansa sivuilta löytyy kaikki.
Teitä on huijattu.

4 osainen suomennettu dokumenttisarja.

Siitä varmaan debiilikin tajuaa jo varmaan totuuden.

Äänestä
  • Mekansa ei ole suomalainen vaan ulkomailta ohjattua/kopioitua propagandaa.
    Putputinin porukka se siellä suoltaa google kååntäjän avulla.
    Johonkin henkilöön se uppoaa kuten putinin propaganda muutenkin.
    Normaalit ihmiset tuollaiseen pyhkii ahterinsa päästäen pruutit perään

    Äänestä

  • Anonyymi00279 kirjoitti:

    Mekansa ei ole suomalainen vaan ulkomailta ohjattua/kopioitua propagandaa.
    Putputinin porukka se siellä suoltaa google kååntäjän avulla.
    Johonkin henkilöön se uppoaa kuten putinin propaganda muutenkin.
    Normaalit ihmiset tuollaiseen pyhkii ahterinsa päästäen pruutit perään

    tee oma saittis.
    mitäs tänne tuppaat.
    paskaasi

    Äänestä

  • Anonyymi00281 kirjoitti:

    tee oma saittis.
    mitäs tänne tuppaat.
    paskaasi

    Heprealaisille 4:13
    Kukaan ei voi piiloutua Jumalalta. Hänen silmänsä näkevät kaiken mitä teemme. Meidän on annettava JUMALAlle vastaus siitä, mitä olemme tehneet.

    Äänestä

Koronapiikki tekee hulluista entistakin hullumpia. Sita ei vain itte koronapiikin ottaja huomaa.

Äänestä
  • On huomattu

    Äänestä

Pysykäähän siella omassa palstassanne.

Eli jiesion palstalla.

Äänestä

Talitiaisia on mukava katella.
Vienkin niille lisää nkoittavaa taas.

Äänestä

Se 5 osainen dokumentti sarja kannattaa katsella moneen kertaan
MeKansa youtubesta.
Olet siten tollojen yäpuolella ja lujasti.

Äänestä
  • Tästä klikkaat. https://mekansa.fi/
    Yle on kaikista huonoin.
    Sen voi unohtaa kokonaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00286 kirjoitti:

    Tästä klikkaat. https://mekansa.fi/
    Yle on kaikista huonoin.
    Sen voi unohtaa kokonaan.

    Tuo on kyllä huippu sarja. Siis se 5 osainen dokumentti sarja jne. Koko kanava on paras.
    Vajaa kolme tuntia ja tiedät rehellisen totuuden.

    https://mekansa.fi/

    Äänestä

  • @ariramo9108
    1 päivä sitten
    Pakko,pakko,pakko oli striimi katsoa.Kiitos striimistä Jukka.

    Äänestä

Heh hoh hoh hoo
Satunen käveli Mäkelän yli ja lähti katseleen filippiinoja. Selevähän se, että kenkuttaa, että ei päässy mukaan

"Jani Mäkelä hämmästyi työministeri Satosen Aasian-matkasta: Ei ole sovittu hallituksessa
Perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtajan mukaan SuPerin tutkimus osoittaa, että kielitaidottomia hoitajia ei ole järkevää rekrytoida Suomeen".

Äänestä
  • Pölövästihän sie ole, hallituksessa persu istut tumput suorina ja hoet voe voe.. mieku, mieku

    "Mäkelän mukaan ongelmat olisi varmasti jo ratkaistu, jos se olisi helppoa"

    Äänestä

Paljon talitinttejä nokkimassa. Vielä on elossa se tuttu sinitinttikin.

Äänestä

satonen&mäkelä
Onhan se viihdyttävää, kun Suomen ykköstollot tappelevat keskenään, mutta kysymys vakavasta asiasta.
Jani vähän kade kun poikamies Satunen lähtee katseleen idän impejä jee. Tiiä vaikka tuo näpsäkän vaimon sieltä joskus jos kovin usein siellä reissaa

Äänestä

sill teidän palvomallanne cenkekillänne on miljardien omaisuuns ulkomailla veroparaasíiteissa jne. Hienoja autoja porsheja jne...
Kaikki tieto löytyy internetistä totistettavasti.
Erittäin helposti.
Sannahaa muun muassa on tyhmä jauhojengiläinen.
Sitä te palvoitte. Pelastajana ja enkelinä.

Ensin menitte kuin sopuliparvi myrkkypiikeille jne.
Saa nähdä kun mennään 10 vutta teenpäin.
Käy kuin sernopylissä käyneille.
Kaikki ovat kuolleet syöpään.

Äänestä
  • No mihin sitä pitäs kuolla jos ei syöpään?

    Äänestä

Me Kansa kansanliikkeen tavoittena on rehellisesti johdettu kansallisvaltio Suomi. Ohjaus on oman maan sisällä ja oikeudenmukaisuusperiaatteita noudatetaan.
Me Kansa on politiikasta vapaa kansanliike. Se on omaan kansallisvaltioon, demokratiaan ja vahvaan talouteen sekä suomalaisten hyvinvointiin pohjautuva kansanliike.
Olet lämpimästi tervetullut mukaan

Äänestä

mitä te venäjästä valitatte valetta ja paskaa.
mitä se meille kuuluu venäjä.

ei ne täältä ole mitään vailla.

tilanne on nyt muuttunut kyllä.
kun on liitytty laittomasti natoon.
Suomi on nyt kohde natomaana.
Venäjän vihollisena

Äänestä

Hiljaa hyvää tulee.

Äänestä

Sinimusta kauhukabinetti toimii!

Katsoin juuri erikoislääkärin hintoja yksityisellä.
Kelan 30 € jälkeen jää itselle maksettavaa 370 €.

Ei pysty, ei kykene.
Sama lääkäri tekee hommia myös julkisella.
Sinne on 6 - 8 kk:n jono. Ja ensin lähete tk:sta, jonotan pari kk, lähete lähtee, ja saattaa tulla hylätyksi.
Kävin silmälääkärissä, ja hinta oli samaa luokkaa.
Julkipuolella silmälääkäriin ei edes pääse. Gynekologin kanssa sama juttu.

Äänestä

Suomen lehdistössä uskalletaan jo kutsua Euroopan äärioikeistopuolueita äärioikeistoksi.

Ei nyt siis perussuomalaisia tietenkään, nehän on meidän oma erillisjokumuujuttu, mutta niitä muita.

Äänestä

Saksa on päättänyt ostaa Finnish Patria 6×6 APC:t armeijan pääpanssarivaunuksi. On kerrottu, että Saksa haluaa ostaa yhteensä 1 000 näitä
Mikäettei kunhan kootaan Suomessa

Äänestä

Persujen ja perskokkareiden katastrofihallituksen touhua katsellessa tuntuu kuin joutuisi vastoin tahtoaan seuraamaan jonkun harrastelijateatterin puskafarssin lukuharjoitusta.
Mikään ei onnistu. Kaikki menee päivä päivältä yhä hullummaksi.

Milloin saamme oikeat ihmiset johtoon?

Äänestä

Venäjä teki tämän itselleen. Putin on tuhonnut oman maansa. Niin. Paljon. Kuolema. Mikä hullu.
Ukrainan kansa on tehnyt mahdottoman. Heidän osoittamaansa rohkeutta on vaikea pukea sanoiksi

Äänestä
  • Mene sinne ukraia saitilles.

    miä te tänne kaikki venytte.
    Räyhäämään.
    Tämä ei ole räyhääjille.

    Äänestä

peukkua!
Yhdysvallat on asettanut laajat uudet pakotteet Venäjän öljyntuotannolle ja -viennille, jotka kohdistuvat öljy-yhtiöihin, 183 laivaan, kymmeniin öljykauppiaisiin, vakuutusyhtiöihin ja energiaviranomaisiin.

Valtiovarainministeri Janet Yellen: ”Yhdysvallat ryhtyy laajaan toimintaan Venäjän keskeistä tulonlähdettä vastaan ​​rahoittaakseen sen julmaa ja laitonta sotaa Ukrainaa vastaan. Tämänpäiväisillä sanktioilla lisäämme Venäjän öljykauppaan liittyvää pakoteriskiä, ​​mukaan lukien merenkulku ja Venäjän öljynvientiä tukevat taloudelliset helpotukset.

Äänestä
  • Rahat siirtyy yksityisille terveysjäteille ja sitä kautta hyväveliverkoston taskuun.

    Äänestä

Hra levvee.
Pyllyy.
Rva ahter pullee.

Äänestä

käypii vain paskalla lähellä portaita ja kyttää sitte ikkunasta ja ampuu net hirvet.

Äänestä
  • ko net tullee syämään sitä kakkaa,
    sehän on hyvä tutka sitte ja hirvi mäyäkoiaki samalla.

    Äänestä

  • Anonyymi00318 kirjoitti:

    ko net tullee syämään sitä kakkaa,
    sehän on hyvä tutka sitte ja hirvi mäyäkoiaki samalla.

    😋😋😋 tutka siis toimii...

    Äänestä

Suomi ostaa välittäjiltä kuitenkin venäjän öljyä koko ajan.
Mutta tuplahinnalla.

Äänestä
  • Suomen köyhät maksaa.
    Suomessa ei ole rikkaita tavallisia kansalaisia.
    Ei ole ollut koskaan-

    Äänestä

  • Anonyymi00321 kirjoitti:

    Suomen köyhät maksaa.
    Suomessa ei ole rikkaita tavallisia kansalaisia.
    Ei ole ollut koskaan-

    Virkamiehistö kyllä on aina rypenyt rahassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00322 kirjoitti:

    Virkamiehistö kyllä on aina rypenyt rahassa.

    Niitä onkin sitte järjetön määrä.

    Äänestä

Voihan sitä aina alkaa hierojaksi.
Onhan sekin yrittämistä.

Äänestä
  • Liittyy vain hierojien ammattiliittoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00325 kirjoitti:

    Liittyy vain hierojien ammattiliittoon.

    Siten korjaantuu myös työttömyys.
    Jokainen työtön hieroo tosta työtöntä sitten ammattimaisena hierojana.

    Äänestä

Eihän se kanalan taka paskojakaan mikään työtön ole.
Ammatti se on sekin. Tuottava ammatti onkin.

Äänestä

Reilu 77 miljoonaa 303 tuhatta äänestäjää ne päättivät minne maailma suuntaa 20.1.2025 lähtien. Upea Yhdysvallat on suunnannut Mordorin silmänsä Gröönlantiin. Kolonialistinen Tanska on miehittänyt itsestään kaukana olevaa Gröönlantia. Miehitysajan on loputtava.

Äänestä

Vihassa net kathet uunot kähisi. Uuno tarkoittaa ujoa ja arkaa.
Mithän net ihimisekki sannoo.
Siis siitäki ko tohdi mennä esim lidliin ostamaan ilman naamaluuturättiä sitä paskannettavaa.

Ko oli esim pitkä tukka miehellä varsinki 1960 luvulla.
Ainaki keskiosissa lappia.

Siis siitäki ko tohdi mennä esim lidliin ostamaan ilman naamaluuturättiä sitä paskannettavaa.

Äänestä

Joku saa riemua persuista.
No riemua se on sekin.
Kel riemu on, hän riemustaan riemuitkoon.
🤣🤣🤣....

Äänestä

EVVK Israelit jne.

Äänestä
  • Millä net pyhkii.
    Vai onko kuten riipissä.

    Äänestä

  • Anonyymi00334 kirjoitti:

    Millä net pyhkii.
    Vai onko kuten riipissä.

    syyriassa putsataan hiekalla

    Äänestä


Kovat katseluluvut lyhyessä ajassa.

Ylen paskan suolto se sitä tekköö.
10 vuootta ja yle on vainaa.
Rahoitus lopetetaan verorahoilla.


Me Kansa
5,11 t. tilaajaa


15 979 katselukertaa Striimattiin livenä 8.1.2025
Puhetta päivän polttavista asioista.

Lisätietoja https://mekansa.fi/







15 979 katselukertaa Striimattiin livenä 8.1.2025
Puhetta päivän polttavista asioista.

Lisätietoja https://mekansa.fi/

Äänestä

Tämä juttu on tosi ja testattu: Joskus aikoinaan sikatarhassa tehtiin sioille testi. Elikkä tarjoiltiin säännöllisesti alkoholia. No tietenkin alussa johtaja-siat nautiskelivat yksin kaiken alkoholin. No ajan myötä alempiarvoiset siat ottivat sikatarhassa määräysvallan. Elikkä pitivät näitä entisiä johtajia pulisikoina.
No sitten kävikin näin: No nämä alkoholisoituneet siat huomasivat virheensä ja raitistuivat. Alkoholitarjoilua kuitenkin jatkettiin. Seuraus oli: Alempiarvoiset siat nauttivat nyt yksin kaiken alkoholin ja niistä tuli sitten pulisikoja.
Elikkä voimme tästä päätellä, sika on älykkäämpi eläin mitä ihminen

Äänestä

Yleensä tänne sodakyläänkin muuttajat ovat sitä heikointa muuttaja kansanosaa.
Tulevat tänne kokeilemaan onneaan, kun eivät omalla paikkakunnallaan loista mitenkään.
Kuten esim. varusmiehet "töihin" sodankylän varuskuntaan.
Parhaat eivät muuta ikinä.
Olemme yhteiskunnan valiojoukkoa.
Näin olen asian tutkinut jo aivan poikasena.
Kyllä varmaan kaikki täysijärkiset muutkin ovat sen huomanneet.
Siis Täysijärkiset.

Äänestä
  • Täysjärkisen kannattaa resetoi välillä, vaikka etusormella F5 tökkää, niin alkaa taas signaali kulkea. Tosin vanha aatamin aikainen kone kannattaa vaihtaa uuteen.(tietenki vain jos rahhaa)

    Äänestä

Kaikista tyhmimpiä ovat kyllä nuo persujen moittijat.
Ne ne vain jaksaa vuosikymmenistä toisiin niitä samoja kolmen sanan mantrojaan hokea. Vuosikymmenistä toisiin.

Kommunistt.
Sosiaali demut ovat tietenkin myös komuja.

Äänestä

Heti kaikki tulee kommentoimaan kopioimaan jostain omaa paskaansa omille lempiketjuilleen. Omille aoituksilleen siis.

Siis että esim. nyt tämäkin ketju jäisi taustalle.
Se nyt ON JO YLI KOLMEKYMMEMENTÄ VUOTTA SITTEN HUOMATTU.
Typerää sellainen.

Mitä se ensinnäkin ketään hyödyttää.
Tollot pysyy tolloina.

Äänestä
  • https://www.youtube.comME KANSA HALUAMME TOTUUTTA JA MM TÄSSÄ SITÄ TULEE KUUNNELKAA TARKKAAN J/watch?v=luf-7Wqiuos&ab_channel=IlkkaVakkuri

    Äänestä

Tehkää omat saittine.

Äänestä

Ilmaiset terveysoppaat
Terveyttä tukevien valmisteidemme lisäksi myös terveelliset elämäntavat ovat tärkeä pohja hyvinvoinnille. Ilmaiseksi ladattavista oppaistamme löydät hyviä vinkkejä niihin.

Saat nyt ladata ilmaiseksi 19 asiantuntijoidemme kanssa tekemäämme terveysopasta ohesta.
Saat oppaista yhteensä satoja sivuja terveystietoa.

Äänestä

Liikkumattomuus ja runsas istuminen on terveysriskeistä suurin. Yhä useampi istuu töissä koko päivän eivätkä kaikki liiku edes vapaa-ajalla. Noin viidesosa työikäisistä liikkuu terveyden kannalta riittämättömästi. Liian vähästä liikkumisesta ja liiast syömisestä kielivää ylipainoa kertyy yhä nuoremmille, ja se johtaa riskiin sairastua kakkostyypin diabetekseen, valtimosairauksiin, osteoporoosiin ja masennukseen — kaikkiin kansantauteihimme.

Liikkumattomuuden riskirajaa ei ole, mutta tiedetään, että istujan lihasvoima heikkenee, selän rakenne rappeutuu ja jopa veren rasva-arvot huononevat.

Äänestä
  • Kun katsot ja sisäistät videoiden sisällön.
    Sen jölenn voit unohtaa kaiken muun paskan.
    Yle annin paskan jne, jne, jne...

    Äänestä

  • Anonyymi00363 kirjoitti:

    Kun katsot ja sisäistät videoiden sisällön.
    Sen jölenn voit unohtaa kaiken muun paskan.
    Yle annin paskan jne, jne, jne...

    Noissa videoissa tulee kaikki ilmi.

    Äänestä

Höyrystyminen oli lähellä ja te vain nukutte ja ette tiedä yhtään mitään mistään.
No hyvä puoli on se ainakin. Ettei ehdi kitua.
Ei edes tajuta mitään.
Se oli muuten hilkulla aivan tosissaan.
https://youtu.be/sqDEva-ND7k?t=5077

Äänestä
  • Mistä sie semmosta tiiät mitä YLE kirjoittaa tai esittää, kun joka toisessa viestissä kehut, että et katso seuraa sitä. Kielitaidoton joten ilmeisesti mv ja seiska.Helppo kohde disinfolähteille
    Lue enemmän, luulet vähemmän

    Äänestä

  • Enkö saa olla rauhassa vainojilta.
    Yli 20 vuotta olette ainakin jo vainonneet
    Tehkää omat saittinne.
    Juuri te.

    (Mistä sie semmosta tiiät mitä YLE kirjoittaa.....)

    Äänestä

  • Anonyymi00371 kirjoitti:

    Enkö saa olla rauhassa vainojilta.
    Yli 20 vuotta olette ainakin jo vainonneet
    Tehkää omat saittinne.
    Juuri te.

    (Mistä sie semmosta tiiät mitä YLE kirjoittaa.....)

    (Mistä sie semmosta tiiät mitä YLE kirjoittaa.....)

    Teidän palstanne on täällä.
    https://keskustelu.suomi24.fi/t/18675864/minun-oma-palsta
    Menkää sinne.

    Äänestä

Ei ole mitään rajoitetua ydinsotaa.
Kaikki paistuvat
Turvasatamaa ei ole.
Suuri osa höyrystyy.

Äänestä
  • Kuolihanse Kekkonenki viimein.

    Äänestä


Urho Kekkonen
Syntyi: 3. syyskuuta 1900,
Kuoli: 31. elokuuta 1986,

Kekkonenhan oli aivokuollut ainakin viimeiset 10 elinajastaan.

Äänestä
  • Solakoita ihmisiä jne.

    Äänestä

Trump is going to kick European Union's ass!
And that's always a good thing!

Äänestä

Elämä Venäjän tundrassa. Kuinka ihmiset selviävät Venäjän kaukaa pohjoisessa.Elämää Venäjällä tänään

https://youtu.be/MIlTSdMeTqE

Äänestä

Mitä enemmäm jotain moititaan ja levitetään valeita, sen enemmän se vain saa positiivista huomiota.
Esim.nyt on menossa ollut jo pitkään venäjä.
Kaikki paskaa, mitä sieltä on kirjoitettu suomessa.
Samoin kuin koronakin. PETOSTA.
Netistä ja esim. Youtubesta näkee nytyään kaiken.
Totuus velvoittaa.

Äänestä

Maailman loppu oli muuten tipalla. Kannattaa varautua.
Siis, jos uskoo taivaaseen pääsyyn.
Tehkää parannus. Kun olette vielä elossa.
Se oli muuten hilkulla aivan tosissaan.
https://youtu.be/sqDEva-ND7k?t=5077

Äänestä

Stubb'ia ainakin harmittaa paljon Trumpin valinta!
Kaikki tietävät Trumpin mutta ei melkein kukaan Stubb'ia Suomen ulkopuolella.
Senkin, takia Trump kertoo valheiden-eu'lle miten on
ja sitten valheiden-eu kertoo Stubb'ille miten on!
Ja hyvä niin koko maailmalle!

Äänestä
  • Kyllä ne koulu kiusatut tietää ja muistaa Stumbbin kuolemaansa asti.
    Kauhistuttavan irvoke-naaman.

    Äänestä

Hyvä tallenne. Ei taida olla yhtään henkeä elossa enää noista videossa olevista.
Video kuitenkin elää ikuisesti. Arvokos tallenne.
No maailman loppuun asti kuitenkin.
Adolfikin siellä hymyilee onnellisena.
Nauttikaa.
https://youtu.be/gGJpkayX2X0?list=RDgGJpkayX2X0

Äänestä

Stubb on kauhuissaan koska Trump voitti!
Ja hyvä niin!

Äänestä

Trump antaa potkua Valheiden-eu'n persuuksille!
Sitä toivon koska on Valheiden-eu pilannut Suomenkin!

Äänestä
  • 🐾🐾🐻🇫🇮 Moi. 👍👍👍....

    Äänestä

Olen tässä jonkin aikaa jo mietiskellyt ton Helsingissä sijaitsevan Mannerheimin ratsastajapatsaan hevosen jalkoja. Tietääkö kukaan mikä helkkarin idea on silläkin patsaan tekijällä ollut kun pistänyt saman puolen etu- ja takajalan kulkemaan samaan aikaan samaan suuntaan, vaikkei hevonen periaatteessa oikeen pysty edes kävelemään niin? :DD

Tiedän, se hevonenhan siinä on pääasiassa, hehe.. :D Mutta aloin miettimään että onko sille joku järkevä selitys vai onko se vaan virhe...? :DD

P.S. En tiennyt mihin tämä pitäisi tunkea joten sori jos nyt on kovin väärässä keskustelussa.. :)

Äänestä

Mitenkä monta firmaa teidän salkustanne löytyy? Itse olen luomassa salkkua, mihin olen ajatellut kerätä 20 eri firman osakkeita. Onko tuo 20 liian suuri määrä vai mikä lie hyvä määrä firmoja? Montako firmaa Sinun salkustasi löytyy?

Äänestä

Kännissä mouhonnut Tomi Immonen teki toisenkin järkyttävän virheen – Tämän takia persu uhriutuu ja syyttää muita

Suomalaiset yleensä riehaantuvat mahdollisuudesta päästä tukemaan itseään täynnä olevaa, juopunutta kansanedustajaa, joka kyykyttää lentoemäntiä, kirjoittaa Sanna Ukkola kolumnissaan.

Kansanedustajat, nuo iloiset, päihteitä vastustavat veikkoset, ovat jälleen viitoittaneet kansalaisille tietä kunnialliseen käytökseen.

Tuhannen flänässä ollut parlamentaarikko Tomi Immonen heitettiin uuden vuoden kunniaksi ulos Finnairin lennolta; ja Finskin henkilökunnan suorastaan buddhalainen itsehillintä ison äijän ininän edessä ansaitsisi mitalin.

Toinen omaan erehtymättömyyteensä ihastunut kansanedustaja Timo Vornanen puolestaan antoi Hesarille sydäntäsärkevän vollotushaastattelun, jossa tuhannen tuiterissa viime vuonna sekoillut kansanedustaja poseerasi tyylitellyissä kuvissa, tuijotti haastavasti kameraan, uhriutui ja syytteli muita.

Sunnuntai ei toden totta ollut iloinen päivä persuille: heti aamuyöstä ilmestyi Vornasen kauhea haastattelu, aamupäivällä Iltalehti uutisoi Immosen kännisekoiluista.

Vahvasti päihtynyt Immonen oli könynnyt koneeseen mekastamaan ja sönkkäämään – ja kuvaamaan toisia matkustajia kännykällään. Lopulta poliisi joutui taluttamaan 1,57 promillen humalassa olleen kansanedustajan pois lennolta.

Kun media alkoi selvitellä asiaa, Immonen ei ensin ollut tietävinään, mistä toimittaja puhuu. Sitten hän tunnusti joutuneensa jäämään pois lennolta, mutta sanoi yllättyneensä henkilökunnan arviosta liiallisesta päihtymyksestä.

Myöhemmin hän kirjoitti Facebook-päivityksen, jossa hän uhriutui, hyökkäsi ja arvosteli yksittäistä Finnairin lentoemäntää poliittisesta syrjinnästä sen sijaan, että olisi ottanut vastuun tapahtuneesta.

– Olen siis lomamatkalla ja ystäväni kanssa ihan samat drinkit otettiin loman alkajaisiksi. Hänellä ei ole persunaamaria, joten hän koneeseen ja minä ulos. Vain yksittäisen lentoemännän katsekontakti oli riittävä peruste erotella minut matkustajista, Immonen kirjoitti.

Immosen päivitys oli kuin suoraan kriisiviestijän oppikirjasta luvusta Älä tee näin: hän esitti itsensä poliittisen syrjinnän uhrina, syytti muita, kommentoi aihetta sarkastisesti (“Nyt kun rauta on kuumaa, on hyvä takoa”), keskittyi epäolennaisuuksiin ja yritti innokkaasti tehdä itsestään marttyyriä (“Tarjoan teille mahdollisuuden heittää kiviä”).

Niin, suomalaiset yleensä riehaantuvat mahdollisuudesta päästä tukemaan itseään täynnä olevaa, juopunutta kansanedustajaa, joka kyykyttää lentoemäntiä.

Sen sijaan, että Immonen olisi ottanut tilanteen haltuun vastuullisella ja asiallisella anteeksipyynnöllä, hän väitti pokkana, että henkilökunta syrji juuri häntä poliittisten mielipiteidensä vuoksi – vaikka Immosta paljon tunnetummat persut lentävät ilman ongelmia jatkuvasti. Suurin osa suomalaisista kuuli Immosesta ensimmäisen kerran vasta sunnuntaina.

Vasta maanantaina – yli vuorokausi tapauksen jälkeen – Immonen pyysi anteeksi.

Mutta ei viestinnässä onnistunut myöskään perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Jani Mäkelä. Hän päätti, että paras tapa hoitaa kriisi on pysyä hiljaa ja hämmentää keskustelua. Kun toimittajat kääntyivät Mäkelän puoleen, hän tarjosi heille klassisen whataboutismin: Miksi ei puhuta Kimmo Kiljusesta?

Mäkelän strategia muistutti vanhaa lasten leikkiä: “Se ei ollut minun syyni, miksei kukaan puhu siitä, mitä Pekka teki viime viikolla?”

Äänestä
  • Älkää kuitenkaan luulko, että kukaan ulkopuolinen on huolissaan teidän riippuvuuksistanne.
    Kunhan saa olla itse rauhassa juonniltanne.

    Elikkä EVVK silloin ottonne toisellekin jalalle.

    Äänestä

  • Älkää kuitenkaan luulko, että kukaan ulkopuolinen on huolissaan teidän riippuvuuksistanne.
    Kunhan saa olla itse rauhassa juonniltanne.

    Elikkä EVVK silloin ottonne toisellekin jalalle.

    Äänestä

EVVK sanna mariinit jne.
vanha hoooro

Äänestä

Meitä ei petetä.

Siis muun muassa nuo pitkät alkoholiketjut.
Kyllä ne a- holistit tietää riippuvuus ongelmansa ja että se on hyvin vakava sairaus.
Sen takiahan ne juuri kommentoivat noille ketjuilleen.
Yrittävät niin sanotun huumorinsa avulla keventää oloaan.
Emme me voi auttaa.
Menkää esim Minnesota hoitoon.
Siellä on ammatti-auttajia.

Äänestä
  • Mulle sannoo oma äly kyllä, että nyt saunan taka paskalle.

    Vai pitäskö seki kysyä yleltä.

    Äänestä

Stubb'ia kismittää suunnattomasti Trump'in valinta!
Mutta on välittömästi tarvittaessa valmis mielistelemään!
Tosin, Trump tietää sen jo etukäteen!
Trump tietää Valheiden-Euroopan Unionin mielistelyt
eikä anna sen vaikuttaa Yhdysvaltain National Security
tilanteeseen!

Äänestä

https://youtu.be/eP3D7jghhE0
Hitler oli erittäin ystävällinen lapsille. Itse asiassa kun Hitler vieraili Petersberg Grande -hotellissa. He olivat "bund deutscher mädelsin" tapahtuma. Hitler istui pöydän ääressä keskusteltuaan monien "henkivartijoiden" kanssa, eikä kukaan voinut tulla todella lähelle häntä. Sitten isoäitini pienenä tytön ryömi pöytien alle ja hänen päänsä ponnahti ylös aivan hitlerin viereen. Isoäitini muisteli, että kaikki muut miehet katsoivat häntä todella vihaisiksi, mutta hitler hymyili hänelle ja käski hänen tulla syliini ja sanoi sitten kaikkien kuultavaksi: "Et voi kieltää saksalaista tyttöä tekemästä mitään, koska he tekevät sen joka tapauksessa." . (Isoäitini vihasi hitleriä koko aikuisikänsä, koska hänen 18-vuotias veljensä kuoli ardennirikokseen jouluna)

Äänestä

kaikki aamupaskalle.
mieluiten naaparin portaille

Äänestä

Paslallakaan ei unohu se viime hallituksen eli jauhoa sannin hallituksen suomen alasajo lopullisesti.

Jauhot ne vain pölisi

Äänestä

eläkkeitä voisi pienentää
sieltä saa kovia säästöjä.

ei tietenkään pieniä eläkkeitä ole varaa pienetää. yhtään
niitä pitää korottaa

Äänestä

Stubb ottaa päähän Trumpin voitto!
Mutta heti pikaisesti kun on mahdollisuus on
Stubb valmis mielistelemään välittömästi ja voimakkaasti, heh!
Trump sen sijaan ei pidä minään!

Äänestä

Sdubbis on eeeerittiän tyhymä raukkis, koulukiusaaja.
Se kertoo jo ihan kaiken.

Kiusata nyt pienempiään laumassa kiljuen kikkeli pystyssä nautinnosta.

Että semmonen sdunbbista vaan.
Niin rumaki.
harvinaisen ruma kikkeli ukko

Äänestä

Mistä ihmeestä Suomessa riittää kommunistisia toimittajia kun ovat jo 8 vuotta Trumppia mollanneet ja parjanneet ja sama räksytys jatkuu yhä HELSINGIN SANOMAT etu nenässä ja YLE , IS jne
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010974109.html

Äänestä

Trump tietää hyvin ei pelkästään Suomen mutta
varsinkin Euroopan Unionin kaks' naamasuuden,
tietää senkin että eivät kaikki ole sellaisia!

Äänestä

IHME tapahtui.
Täysijärkisiä kommentteja tuli tähänkin ketjuun muiltakin kuin minulta.

Jo sekin kertoo kaiken.
Siis kun ei kadehti hyvää kommentoijaa, kuten minua.

SE on teillä aina ylinnä se kateus ja kauna...
Varsinkin sosialisteilla.
Niin sanotuilla sos demareilla

Äänestä
  • Taieta nyt kovin korkialle sinua nostella, mutta kukapa se kissan hännän nostaa, jos ei kissa itte (suomal.sananlasku)

    Äänestä

  • Tyhmyys paistaa.
    Kissojen hännän nostajilla.

    🤣🤣🤣😂........

    Äänestä

  • Anonyymi00444 kirjoitti:

    Tyhmyys paistaa.
    Kissojen hännän nostajilla.

    🤣🤣🤣😂........

    Siis juuri teillä

    "Taieta nyt kovin korkialle si,,,,"

    Äänestä

Tännehän kaikki voivat aloittaa oman keskustelunsa ja suoltaa siellä sitten vapaasti omia näkemyksiään.

Onko se tosiaan pakko tulla toisten keskusteluihin sekaantumaan omlla tyhmillä näkemyksillään.

Joku sanoi aikoinaan jo ajat sitten.
Tyhmähän ei tajua olevansa tyhmä.
No miilläpä se.

Äänestä
  • Toisten keskustelua?
    Yksin tuherrat,
    mutta olosuhteiden pakosta käyhän se elo noinkin

    Äänestä

Kateus ja tyhmyys kulkevat käsi kädessä.

Äänestä
  • Tämähän kyllä käyttää.
    Siis tämä kirjoittelu kaiken muun lisäksi.

    Mirrit naukuu ja karavaani senku kulkee.

    Äänestä

@SvenSpotter-zh1lv
3 kuukautta sitten
Tulimme Ukrainaan Romanian kautta vuonna 2017. Erittäin huonoja kokemuksia. Passimme olivat poissa 4 tuntia. Sitten automme purettiin autotallissa ja etsittiin jotain. Sitten siitä tuli liikaa minulle ja pyysin puhua komentajan kanssa. Sitten hän tuli ja kysyin häneltä venäjäksi, mistä on kyse. Tunnistin itseni saksalaiseksi poliisiksi, mutta minulle kerrottiin vain, että he tekivät työtään ja jos en pitänyt siitä, voisin mennä kotiin.
Jossain vaiheessa passimme palasivat ja saimme jatkaa ajamista.
Kolme päivää Lvivissä (Lemberg) olivat erittäin mahtavia. Matka Ukrainan halki oli kuin seikkailu. Kadut ovat katastrofi. Paras osa oli, kun lähdimme Puolaan. Koko rajanylityspaikkaa johti eräänlainen mafia. Et päässyt pidemmälle ilman lahjusta. Emme maksaneet mitään ja vietimme siksi rajanylityspaikalla 9 tuntia. Vain meidät huomanneen ukrainalaisen tullivirkailijan avulla pääsimme lähtemään Puolaan. Emme saaneet poistua autosta koko ajan. Heti kun avasin oven, kaiuttimesta tuli ukrainankielinen viesti pysyä autossa.
Joten minulle Ukraina on historiaa. Kiitos vielä kerran meitä auttaneelle virkailijalle. Ja kuten sanoin. Puhun kieltä ja tunnistan itseni saksalaiseksi poliisiksi, joka on lomalla. Meille käsittämätöntä. Tämä maa on korruptoitunut ja mafian hallitsema. Toivotan sinulle mukavaa päivää.

Äänestä

Hyvältä näyttää usassa. Elon muski jo pöntössä viittoo juhlapaikoilla natsi-tervehdyksiä.
No jenkit on saanu mitä ovat toivoneetkin

Äänestä
  • "Hyvältä näyttää usassa. Elon ....."

    No pure Jenkki.

    Äänestä

Join hyvät kahvit.
Kyllä se siitä korjaantuu.

Siis kun valta on vaihtunut USAssa.

Mitä USA edessä, sitä mmut perässä.

Sdumbbista vaan.

Äänestä
  • Trumb nauraa nähdessään pelle Sdumbbin.
    Siis jo ulkonäkö naurattaa.

    Äänestä

Kukaan ei sure yhtään ainakaan tuntemattomia ihmisiä.
Se on normaalia.

Oma perhe on kokonaan oma asiansa.
Se on luonnollista.
Niitä suretaan myös joista on hyötyä itselle.
Sen takia vain suretaan. kun kun hödynnettävyys loppuu.

Hyötyä on monenlaista.
Tallennetut videot todistaa sen huippu-hyvin.
Kukaan ei sure tuntemattomia kuolleita.

Äänestä

Kuka onnellinen jaksaa vieläkin katsella Ylen annin roskaa.
Yksipuolista vasmmistolais propakantaa.
Eikö se jo tympäse.

Näyttäkää esim. sitä Edwini vainaan tuntematonta enemmän uusintoina.
kansa haluaa sitä.

Äänestä

Älkää pilkatko ainakaan vapaaehtoisesti yksin jääneitä miehiä jiesiössäkään.
Juurikin niitä, jotka ei teitä ole huolineet.

Äänestä
  • Ei saa olla ainakaan puonnut perse.
    Kukaan ei huoli muuten ku ei muita saa.

    Äänestä

Ylen iän ikuisilta norsu luontovideoista ymmärrät puonneen perseen mysteerin.
Siis jos se jollekin vähä-äyiselle on mysteeri sekin.

Äänestä

Tänne ei kukaan teitä pakota tulemaan.
Menkää siis omille ketjuillenne te kateelliset, vihamieliset ja tosikot.

Äänestä
  • Kadehtimaan siis. Ei tänne kukaan teitä ole pyytänyt purkamaan pahaa oloanne.
    Pahan tahtoisilla törky kommenteillanne.
    Asialliset kommentit on aina OK.

    Teille on oma ketjunne jeesiössä.
    Jeesiön tekemä ketju.
    Jeesiön aloitus.
    Mainostan ilmaiseksi taas.
    https://keskustelu.suomi24.fi/t/18675864/minun-oma-palsta

    Äänestä

Korppi vainaaa riehui jiesiön koululuokassa ko met emmä viitanneet Eelovin kanssa korpin kysymykseen kuka sai selkään isältään.
vaahtosi kikkeli oikein miten lie sillai niinku,,,no pystyssä varmaaaan niinku..namusetäkö oli.

No ko mie en saanut ikinä selkään isukilta. Sillai niinku. Tosi on.

No se Aku väli välitunnilla sano päiskän katkeraan arvosteluun ja jurnastukseen.
NÄIN: No päiviöhän saiki joka päivä selekhän.
Kunnia siitä Akulle, vainaalle.
No se niin sanottu välitunti olikin anaki kovalla pakkasella tunnin mittainen ulkona paleltuen.
Korppi se vain vatkasi lämpymässä kunnan isossa asunossa. Tarzanina.
No mitä?
No juuri sitä.

Sarjassamme Jiesiön koulumuistoja.

Äänestä

No juuri sitä. Ja vimmatusti vatkasikin ikkunasta ulos lapsia katellen, siis lapsi poloisia paleltumassa

Äänestä

Eira ja Jennu olivat aivan OK.

No se Eta kyllä karkas aina koulusta pakkalle.
Varsinki Jennun koulusta.

Äänestä
  • SE oli kevennys.

    Äänestä

Teitillä on näköjään jääny taas iltalääke ottamatta.
Apteekista voi ostaa semmosen tosentin johon voi viikon annokset laittaa omiin lokeroihin ja helppo tarkkailla milloin annos jääny ottamatta, suosittelen

Äänestä
  • No hyvin näyt tietävän dosentinkin,varmaan olet itse lääkenarkomaani ja jatkuvassa toppurassa päädyit tännekin räyhään. Räyhää vaan jos se helpottaa.

    Äänestä


  • Anonyymi00484 kirjoitti:

    Teidän isä hahmomme hyvät kommarit. Isä stalin.
    Teille
    https://youtu.be/mcfn1eJPzEw

    Stalin, terrorin tyranni | Täydellinen dokumentti

    Äänestä

Tehkäähän jo ne omat palstanne.
Kuten Jiesio on tehnyt.
Miksi te tänne pakkaatte purkamaan pahaa oloanne.
Tämä ei pahan olon purkaus saitti.

Jiesio ketjunne varmaan voi auttaa teitäkin.
Menkää sinne.

Äänestä

Execution of Nazi King of Belarus who tossed sweets to screaming kids before burying them alive
https://youtu.be/q4Vvn2FNHfw

Äänestä

Veikko Huovisen esim. Lampaan syöjät ei kyllä mikään kaksinen luettava ole.
Se on minun mielipiteeni.
Eikä kiinnosta yhtään muutkan hänen kirjansa
Ei kerta kaikkiaan.

"Suuri salamyhkäisyys saatteli Veikko Huovisen uuden kirjan julkaisua syksyllä 1971. Edellisenä vuonna Huovinen oli kirjoittanut itsensä kansan sydämiin Lampaansyöjillään, joten odotukset olivat korkealla."

Äänestä
  • VEITIKKA

    Etukäteen tiedettiin vain, että kirjan aiheena oli "A. Hitlerin elämä ja toiminta". Kun Veitikka sitten ilmestyi, vastaanotto oli vähintääkin hämmentynyt. Veikko Huovinen kertoo tarinassa Adolf Hitlerin elämäntarinan, mutta tavalla, joka oli ainakin suomalaisille lukijoille outoakin oudompi.

    Äänestä

Mitä se kuiten teille kuuluu.
Siis mitä mulle kuuluu.
Kysykää riipiläisiltä.

Äänestä
  • 🤣🤣🤣.....Hyvä ketju.

    Äänestä

Jeesiön poromiehet järjestävät känni-tanssit nyt pian aikaa paikallisessa tanssitalossa.
Tulkaa kaikki mukaan. Poron suolattua kuivalihaa tarjolla huikaamisen.
Eikä tartte olla poromies.
Kännissä olo vapaa.

Onhan siellä yksi raitiskin mies. Siis Sulo.
Hän saa tulla ilman känniä.

Äänestä
  • paskat, eihän se Sulokhan ole ollut vuosikymmeniin enää kuivilla.
    Sehän hoippuu päntiönään paskat housuissa jiesion osuuskaupassa ostamassa hiivaa ja sokeria.

    Äänestä

onko se Armaski sitte kuollu, ko sen talo oli nyysitty.

Äänestä
  • nyysitty on nyysimisen menneessä aikamuodossa, mikä tarkoittaa, että jokin on otettu tai varastettu salaa tai huomaamatta.

    Äänestä

Tässä hyvä muistutus turhaa riitaa haastaville siviivilimies halla ahoille ja muille eversteille jne.
Eli Jussi ei ole edes suorittanut sitä suomalaista leikkikoulua, jota sanotaan asepalveluksi.
Ja muille eversti luutnanteille. Menkää sinne Ukrainaan avuksi ja heti.

https://youtu.be/7PFMDoAXtQ8?list=RDZxrBSad5FWQ

Äänestä

Oli muuten aikoinaan melkein IHAN KAIKKI
paremmin Suomelle ja Suomessa ennen
pettävää-EU'ta!

Äänestä

Trump hyvä Ameriikalle
Stubb paska Suomelle
vai ei muka?

Äänestä

Mietippä tätäkin kulukusia rapsuttaessa
Ranskan vallankumouksessa keneltäkään ei leikattu päitä heidän pituuttaan vaan arvioitiin uudelleen.
Olikohan siinä myös se ajatus, että pään irti leikkaaminen kannustaisi ottamaan vastaan kokopäiväistä työtä

Äänestä

Tänään on taas se päivä, kun kansanedustajat äänestävät vihapuhemiehen puhemieheksi, vain koska niin on ollut tapana. Nassukka pääsee taas esim. tutkimaan poliittisten vastustajien vaatetusta ja vihaposteja.
Homma se on tuokin

Äänestä

Tuoltako se on jääny kiukku ja jäynä päälle? Lapsuuen trauma, joo
Riikka Purra joutui lapsena telkien taakse Tallinnassa

Äänestä

Kaikki ovat niin kauan niin sanottuja kavereita, kun on aina samaa mieltä joka asiasta.

On hyvin harvoja poikkuksiakin, ehkä.
Poliittiset aivopestyt kuuluvavat kyllä kaikista tyhmimpiin.

Sitten tuo huijauskorona, venäjän syyttäminen kaikesta jne, jne, jne...
Ne muriottaa jos ei ole samaa mieltä ihan kaikesta.
Mitä vanhempi munapussin heiluttaja, sen aivopestympi se munaskupussukka on.
Herkistynyt oikein, ja loukkaantuu niitä munapussukoitaan myöten syvälle.
🤣🤣🤣😂😂....

Joooo...

Äänestä
  • Klub...
    Munaskut...🤣🤣🤣😂😂....

    Äänestä

mitä ihmeen riemua ne nyt saavatkaan persuista.
En mie vain kyllä saa niistä riemua, enkä riimukaan.
Ei ole kyllä hevostakaan mulla.
Mutta voihan sen riimun lahjoittaa vaikkapa hevosmiesten tietotoimistolle.
Anonyymi
2025-02-12 06:01:52
UUSI

Kaikki ovat niin kauan niin sanottuja kavereita, kun on aina samaa mieltä joka asiasta.

On hyvin harvoja poikkuksiakin, ehkä.
Poliittiset aivopestyt kuuluvavat kyllä kaikista tyhmimpiin.

Sitten tuo huijauskorona, venäjän syyttäminen kaikesta jne, jne, jne...
Ne muriottaa jos ei ole samaa mieltä ihan kaikesta.
Mitä vanhempi munapussin heiluttaja, sen aivopestympi se munaskupussukka on.
Herkistynyt oikein, ja loukkaantuu niitä munapussukoitaan myöten syvälle.
🤣🤣🤣😂😂....

Joooo...
Äänestä

Anonyymi
2025-02-12 06:05:50
UUSI

Klub...
Te onnelliset munaskut... pussukat. Olette kyllä lystikkäitä. 🤣🤣🤣😂😂....

Äänestä

DOGE ja totuus paljastuu: Verovarat ja salatut menot. Senaattori Kennedyn puhe siitä mihin talkoisiin Trump asetti Muskin. Säästämään veromaksajien rahoja ja löytämään, missä niitä on käytetty väärin ja rikollisesti
Videossa on teksti suomeksi.
https://ci3.googleusercontent.com/meips/ADKq_NZU7f2HrqftYUhzI8ZddyWAbIRxmJqvdXICoBXBKwba0421doAcDZbzoWMHJ55vsy0JrV06OBYah1CyEeNgPYEOPYFwP5PU7Ha785qcA2H8WOR0exPkgLkXjKYfF0Ccw6i3obMGx5Wr=s0-d-e1-ft#https://mekansa.fi/wp-content/uploads/2025/02/doge-ja-totuus-paljastuu-768x510.jpg

Äänestä
  • Muun muassa Hiroshimaan pudotettu ydinpommi ja tuhannet muut massa-murhat. Kuten Vietnamissa jne, jne, jne....
    Siis USA murhaa aina lapsia jne. massoittain.
    Totuus velvoittaa sanomaan totuuden.

    Äänestä

Karavaani senkun kulkee.
Maailma on kova.

Äänestä

Onkohan Ilkalta tullut uutta videota.
Käympä vilkaisemssa.

Äänestä

Tässä videossa paljon hyvää tietoa vitamiineista ja vitamiineista. Älkää uskoko niin sanottua virallista valetta., Ne haluaa vain rahasi.
https://youtu.be/MDhjdkoYjLk

Äänestä
  • Tarkoittaa siis sitä, että kun liikkuu, syö terveellisesti eti tartte lääkärien jne palveluita ikinä.
    Eikä siis niin sanottuja lääkkeitä.
    Eli säästyy rahat jne.
    En ole eläissäni käynyt lääkärien vastaan otoilla jne.

    Äänestä

  • Anonyymi00535 kirjoitti:

    Tarkoittaa siis sitä, että kun liikkuu, syö terveellisesti eti tartte lääkärien jne palveluita ikinä.
    Eikä siis niin sanottuja lääkkeitä.
    Eli säästyy rahat jne.
    En ole eläissäni käynyt lääkärien vastaan otoilla jne.

    Kävithän sie siellä tatjanan vastaanotolla lentokentällä ja sait rahoille vastikkeen.
    SE tuo muisti jne

    Äänestä

  • Anonyymi00540 kirjoitti:

    Kävithän sie siellä tatjanan vastaanotolla lentokentällä ja sait rahoille vastikkeen.
    SE tuo muisti jne

    kommari olettew selvästi

    Äänestä

  • Videossa on teksti suomeksi.

    Äänestä

Tais viimeisin kunnollinen sopulien vaellusvuosi olla 1970. Syysvaellus alkoi jo heinäkuun alussa.Reiskan ja poikien kanssa oltiin Porttipahdan altaan patoa rakentamassa ko niitä pikkupirulaisi oli joka paikka täynnä ja kiukkusia ko jiesiöläiset.

Äänestä

Jos pipoa kiristää jiesiossä niin tässä Jori neuvoo teitä hölomöjä.
Se pitää vain huutaa kunnolla, vaalajärvki kuulee.

HÖLMÖT TEIlle

Kun huudan "vetoketju"
On vetos tiukkaa
Kun kuiskaan "vetoketju"
Et liiku hiukkaa
Oot ilo ihmisien
Ja apu parhain
Ei sulla vertaa
Päällä maan

Äänestä

Neuvo vihamielisille kommareille.
Täällä on oma ketjunne.
Jiesiolle on oma ketju.
keskustekaa siellä.
Tämä ei ole teille sopiva ketju.
Tämä on täysijärkisille.

Äänestä

Väsyttää. Menen maate.

Äänestä
  • Väsyttää yhä.
    Menen takas maate

    Äänestä

Trump on OK.
Sdumbbbis on vähä-älyinen koulukiusaaja.

Äänestä
  • Joo rumpillakin vähän parannettavaa, kuulun ymmärtäminen nolla ja se kirjoituspuoli on lähinnä harakanvarpaita tussikynällä
    Koronaakin hoiti paskaviemärin aukaisumyrkyllä että ehkä se siitä

    Äänestä


  • Anonyymi00574 kirjoitti:

    Niin on , kaikkihan tuon pitäisi tietää. Siis kommari YLE

    valitettavasti YLE on viher-vasemmistolainen https://www.youtube.com/watch?v=yXrZEkM2yP0

    Venäjä ei ole enää kommunisti valtio

    Äänestä

Ei meillä kiinnosta kenekään YLEn katsomiset isommin ainakaan.
EVVK. Senku tsiikaaatte vaan
EVVK yle

Äänestä
  • Eikä israel. Siell vain tapelkoon. Mit se meille kuuluu. uskovaiset hörhöt.

    Äänestä

  • Mitä sie kattelet, vanhoja pornokasetteja ja jääny levy päälle, ketamiinia vaan nin kyllä se taas

    Äänestä

  • Kovasti se kuitenkin näyttää sinua vaivaavan, vaikka et edes joudu maksamaan yle-veroa kehnon eläkkeesi vuoksi
    Onhan se toki sivistyksestäsi pois myös

    Äänestä

uskonnot ovat kaikki paskaa jiesuksineen jne.

Äänestä
  • Mukaan lukien kaikki puolueet. Ne ovat uskontoja. Aivopesua.

    Äänestä

  • sielähän sie näytit istuvan helluntai tai ms pippaloissa.Kahavi ainaki maistu nisun kera

    Äänestä

Trump pelastaa siinä sivussa suomenkin sovittelemalla puolueetttomasti ja rehellisesti venäjän kanssa.
Ukraina seleksineen hyökksi venäjälle Trump tietää hyvin tämänkin. Jrjetn määrä turhia uhreja
PUOLUEETON TOTUUS

Äänestä
  • Vanhaa tietoa levität. Tänään trumppi äijä tunnusti, että venäjä aloitti sekä 2014 ja 2022.
    Missä ajassa sie oikein elät veliseni?

    Äänestä

  • Anonyymi00578 kirjoitti:

    Vanhaa tietoa levität. Tänään trumppi äijä tunnusti, että venäjä aloitti sekä 2014 ja 2022.
    Missä ajassa sie oikein elät veliseni?

    Missä ajassa sie oikein elät veliseni?

    mene runkilles velissei

    Äänestä

Voitteo tukkia persesilmiinne ne puolueeen kaikki. persut kokoomukset jne mit niit muita. onkaan

Äänestä
  • Näppis sulla hajonnu. Kaupasta sais uusia!
    (ihan halvallakin, vinkki vaan)

    Äänestä

Olet niin oikeeessa. Saadan se 3 maailmansota . Ja jenkit saa sodan koti ovelle mitä pyysivät.

Äänestä

aloitii kuka aloitti runkut, mutta kuri tepsii aina

Äänestä

kuria auttaa aina e4 ojntaa

Äänestä

sota putsaa

Äänestä

Syli v ainaa olim oikeassa. Kommunistit ovat pahoja immeisi. Hyvin katkeria ja pah0ja. MIKSI

Äänestä

No mita se Purra on yt taas sanonut, kun on mielet pahentuneet. Riikkahan on aina asiallinen.

Äänestä

Ei minulle ole ikinä ollut mitään haittaa uskovaisista. Hyviä suurin osa on.

Äänestä

Kokoomuskin siis pelkää vihreit kommunisteja

Äänestä

vasemmiston eli kommunismin jne. tunneskaalaan kuuluu lähinnä viha, kateus, kauna, katkeruus, kostonhimo, vallanhimo, vitutus, epäluuloisuus, suuruudenhulluus ja tietysti jauhot sanna mareineen,, ne plitee vaan ne jauhot ja sannan pylly vatkaa bileissa. Kylla kansa tietaa.

Äänestä
  • kamalia ovat sanoi kettukin pihlajan marjoisya

    Äänestä


  • Se on hieno homma, että ihminen/ihmiset osaa elää!
    Tiiän yhen tyypin joka päivystää rivarin ikkunasta 24h pihan ja samalla naapureiden elämää. Ehtiipä vielä toisinaan reposen parkkiinkin, mutta arkana ei uskalla mennä sisään jutteleen ja rentoutumaan

    Äänestä

  • Anonyymi00598 kirjoitti:

    Se on hieno homma, että ihminen/ihmiset osaa elää!
    Tiiän yhen tyypin joka päivystää rivarin ikkunasta 24h pihan ja samalla naapureiden elämää. Ehtiipä vielä toisinaan reposen parkkiinkin, mutta arkana ei uskalla mennä sisään jutteleen ja rentoutumaan

    Ei se ainakaan raittiiden syy ole teidin alkoholismi. Se on hieno homma,

    Äänestä

Valtteri vainaa oli rento kylla. tai mista tuon silti tietaa. Ko son viela kuollukki nyt. jo se vattteri vainaa.

Äänestä

eli miten eli. olemme kaikki pian valttereita kaikki, eli haudassa.

Äänestä

no se matkusti se kontusen villeki joka mantereella. Mutta kukaan ei muista enää koko villeä. Son kuolut vishin se ville vainaa ko sitä ei nvy eees ikkunassa enä...

Äänestä

jos jollaki kiinnostaa naaputrit, niin mitpä tuo haittaa ketään. Onko sitä pakko seurata sitä kiinnostusta. Ei saa olla niin utelias ja sairas.

Äänestä

Joillakin se on hallussa tuo sanan säilän käyttö.
Sen huomaa heti.
Se on älykkyyttä jos mikä.

Äänestä
  • On se niin juuri. Huumorin tajua jne. Ei mitään sairaita ulostuloja kuten tuo katkera kuka lie. älä ole aina katkera ja kitkerä. Positiivisuutta peliin vaan.
    TE juuri tässä alla.

    "Se on hieno homma, että ihminen/ihmiset osaa elää!"

    Äänestä

  • Anonyymi00604 kirjoitti:

    On se niin juuri. Huumorin tajua jne. Ei mitään sairaita ulostuloja kuten tuo katkera kuka lie. älä ole aina katkera ja kitkerä. Positiivisuutta peliin vaan.
    TE juuri tässä alla.

    "Se on hieno homma, että ihminen/ihmiset osaa elää!"

    Ei se ainakaan raittiiden syy ole teidin alkoholismi.

    Äänestä

  • Anonyymi00606 kirjoitti:

    Ei se ainakaan raittiiden syy ole teidin alkoholismi.

    A - parantoloida on se autaa monia raitistumaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00606 kirjoitti:

    Ei se ainakaan raittiiden syy ole teidin alkoholismi.

    Mitä se kannattaa riehua meille huumeista riippumattomille kuitenkaan.

    Äänestä

Mistä huomaa, että Trump valehtelee... hänen suunsa liikkuu.
Trump ilmoitti ensimmäistä kertaa Yhdysvaltojen Ukrainalle antaman avun todelliset luvut: Amerikka tarjosi 67 miljardia dollaria sotilasapua ja 31,5 miljardia dollaria suoraa budjettitukea.

Joten Yhdysvaltojen Ukrainalle annettavan avun kokonaismäärä on alle 100 miljardia dollaria, eikä 350 miljardia dollaria, kuten Trump aiemmin totesi.
Miksi Trump valehteli aiemmin?
Kyllä, se on hänen luonteensa.

Eli Eurooppa on antanut Ukrainalle enemmän kuin USa eli 132 miljardia

Äänestä
  • Yhdysvaltain Ukrainalle myöntämästä 100 miljardin dollarin avusta 73 miljardia dollaria todella pysyy Yhdysvalloissa kotimaisten asevarastojen täydentämisestä, ja puolustuksen valmistuksen tehostamiseen.
    Ukrainaan lähetti lähinnä vanhenevaa, poistuvaa kalustoa.

    Nyt tämä härski yrittää kiristää
    500 miljardia takaisin Ukrainalta mineraalisopimuksessa, joka ei ole todellakaan hyvä sopimus paremminkin kiristys

    Äänestä

Muistatko kun kaikkien rokotettujen piti kuolla 22.2.2022 mennessä? 😁
Ollaan siis jo kolme vuotta oltu jatkoajalla!
Mikä son jiesiön selitys tähän, häh?Älä niele kieltäs vaan faktoja faktoja esiin

Äänestä
  • Yli 5 vuotta sitten se oli. Eli tässä sitä kirjoitellaan yli 5 vuotta vainajana.
    Kaiken lisksi uunona eli ujona. Kuulemma niin uunoja olemma me huiput, ettemme sen takia menneet myrkkypiikille. Niin tietty vanhus raapusti sod24 palstalle. Vuosia sitten, se löytyy jos kiinnostaa. evvk
    En ole kyll iesiöst

    Äänestä

  • Anonyymi00619 kirjoitti:

    Yli 5 vuotta sitten se oli. Eli tässä sitä kirjoitellaan yli 5 vuotta vainajana.
    Kaiken lisksi uunona eli ujona. Kuulemma niin uunoja olemma me huiput, ettemme sen takia menneet myrkkypiikille. Niin tietty vanhus raapusti sod24 palstalle. Vuosia sitten, se löytyy jos kiinnostaa. evvk
    En ole kyll iesiöst

    Jeesiöss on ainaki 1 henk joka ei juossut myrkkypiikille.

    Äänestä

  • Anonyymi00620 kirjoitti:

    Jeesiöss on ainaki 1 henk joka ei juossut myrkkypiikille.

    Liekö yhtään useampia. No jos laakari teta on kieltanut niin titte on kulla.

    Äänestä


  • Muistatko kun kaikkien rokotettujen piti kuolla 22.2.2022 mennessä? 😁
    Ollaan siis jo kolme vuotta oltu jatkoajalla!
    Mikä son jiesiön selitys tähän, häh?Älä niele kieltäs vaan faktoja faktoja esiin Muistatko kun kaikkien rokotettujen piti kuolla 22.2.2022 mennessä? 😁
    Ollaan siis jo kolme vuotta oltu jatkoajalla!
    Mikä son jiesiön selitys tähän, häh?Älä niele kieltäs vaan faktoja faktoja esiin
    menkää tänne jurnastamaan paskaa.
    https://keskustelu.suomi24.fi/t/18675864/minun-oma-palsta

    Äänestä

Kohta täälläkin menee 3000 kävijää rikki.

Äänestä

Tämä ei ole jeesiö palsta.

Äänestä

Jeesiön kylässä on vain yksi koronamyrkky piikitön henkilö tietojeni mukaan. Siis varmuudella. Sekin on muualta muuttanut.

Äänestä

net mansikit paskoo ja sitten sitä pelastuu. jos net ei sitte jää junan alle.

Äänestä

Kannattaa puolustaa itseään eikä alistua mielisairaiden käskyvallan alle. Missään. Se vain pahenee mitä enemmän pelkää ja nöyristelee. Tämä pätee kaikessa ja kaikkialla. https://youtu.be/SRBn03ojVqw

Äänestä

Näethän sie mitä rokottamattomuus tekee. Siis tuo USAn putin muskie ja rumppi.
kenedyllä yhtä paha, mutta papparaiset joiki viemäri liuotinta

Äänestä
  • mee omalle ketjulles hölmö

    Äänestä

kummasti hukuttelee tämäki ketju debiilejä mek omalenne eli jiesion ketjullenne.

Äänestä

Voitte tosiaankin aloittaa oman mieleisenne keskustelunne muualle. Miksi se pitää tulla haastamaan pöljänä riitaa toisten keskusteluihin. Asialliset viestit ovat tietenkin OK.

Äänestä
  • Mitä keskustelua se on jos yks saarnaa mitä saarnaa ja muu porukka mykkänä. Yleensä keskustelupalsta on keskustelua , ei munkkien muminaa.
    Koitahan ryhdistäytyä , voimia ja ymmärrystä

    Äänestä

Oma syynne kun riensitte kilpaa myrkkypiikeillenne. Emme voi auttaa. Ei täällä ole turvaa. Hyytävän jäätävän kylmä puolueettomuus ja terve järki täällä vain on.

Äänestä
  • Tiiäkkö muuten mitä kilvoittelu on?

    Äänestä

  • Anonyymi00641 kirjoitti:

    Tiiäkkö muuten mitä kilvoittelu on?

    paskalle toskotst

    Äänestä

  • Anonyymi00641 kirjoitti:

    Tiiäkkö muuten mitä kilvoittelu on?

    Tiiäkkö muuten mitä kilvoittelu on? tehe oma paskannuksesi omalle saitilles. miksi te tänne pakkaatte pahan olon purkauksinenne. Hoitoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00645 kirjoitti:

    Tiiäkkö muuten mitä kilvoittelu on? tehe oma paskannuksesi omalle saitilles. miksi te tänne pakkaatte pahan olon purkauksinenne. Hoitoon.

    Noloa jos ryssä-fani ei tiiä mikä on kilvoitella, satavarma että et tiedä

    Äänestä

Paskattaa se vain taas

Äänestä

3000 katselukertaa , sitten lopetan

Äänestä

teille jää jiesion ketjuu. menkää sinne.

Äänestä

terve kassu, näyttää hyväältä

Äänestä

Kassu on kyllä kova kommentoimaan.

Äänestä

594

3000
Äänestä
No niin loppu.

Äänestä

Alkoholistin kannattaa mennä hoitoon. Ei se ainakaan täällä auta purkautua syyttömille vuosikymmenistä toiseen. Kuten se yksikin räyhäri 25 vuotta ainakin Sod24.
https://youtu.be/RvMbNa4TPWY Jos teillä on lapsia, niin antakaa lapsillenne alkoholista täysin vapaa äiti ja isä.
Siis koko elämänne ajan.

Äänestä
  • ja laitoit nuin ruman äijänkuvatuksen kuvan sekaan, lapset pelekää

    Äänestä

  • Anonyymi00655 kirjoitti:

    ja laitoit nuin ruman äijänkuvatuksen kuvan sekaan, lapset pelekää

    lopetus ikuissti nyt

    Äänestä

  • Anonyymi00655 kirjoitti:

    ja laitoit nuin ruman äijänkuvatuksen kuvan sekaan, lapset pelekää

    lopetus ikuissti nyt

    Äänestä

  • Anonyymi00658 kirjoitti:

    lopetus ikuissti nyt

    Siirryt siis lopullissti kokonaan venäjän propaganda-kanaville. Teremenoa

    Äänestä

Jokaisella on oikeus olla mitä haluaa.

Äänestä

Joillekin on joillekin ei veikkaan että mun elämään ei vaikuta mitenkään

https://youtu.be/DCWcJyozrpo?si=FJKCm4MQxQJjsNVG

Varmuudellahan sitäkään ei toki voi tietää mu siitä napin painamisesti ei jenkeissäkään yksistään presidentti päätä

Äänestä
  • jiesiolle on oma palstnne. menkaa sinne

    Äänestä

  • Tämä ei ole velikulta homosaitti katheille. ei sinne päinkään. KATHET. menkää omiinne.

    Äänestä

  • Anonyymi00670 kirjoitti:

    Tämä ei ole velikulta homosaitti katheille. ei sinne päinkään. KATHET. menkää omiinne.

    eli iesio on teit varten mit te tnne tuppaatte vakiste runkkaamaan

    Äänestä

  • Anonyymi00670 kirjoitti:

    Tämä ei ole velikulta homosaitti katheille. ei sinne päinkään. KATHET. menkää omiinne.

    Eli jiesion ketjulle. se on teille tehty, sinne vaan.

    Äänestä

Kuolema lähestyy.

Äänestä

https://yle.fi/a/74-20151134

Ensin kansalaiset. Sitten yritykset. Ja lopulta huomaamme että olemme jääneet yksin Euroopan perälle.

Äänestä
  • koko maailma nauraa suomalaisten hölmöydelle. Ite b ne ei sita VIELA huomaa.
    sTNBBI

    Äänestä

  • "Ensin kansalaiset. Sitten yritykset. Ja lopulta huomaamme että olemme jääneet yksin Euroopan perälle."

    Ainoa asiallinen vastaus minun viestien lisäksi.

    Olette kyllä pahasti sairaita päästänne. Ennestään jo SYNTYM PÖLJIA ja sitten vielä juoksitte koronamyrkkypiikeille peloissannE.

    Äänestä

Näen, että tapahtunut tuhoaa Euroopan talouden.

[Ydinsodan vaara on erittäin suuri mm. siksi, että TP Niinistö ja Marinin hallitus järjestivät DCA-sopimuksen ja Naton USA:lle sekä Suomeen että Ruotsiin].

Joten kerron, mitä tiedän siitä, kuka oli paikalla, kun tämä tapahtui. Ne olivat Yhdysvaltain laivaston sotalaivoja.

[NATO:n "merisotaharjoituksessa", BALTOPS 22"].

Aluksia oli jossain vaiheessa neljä, kuten hän sanoo.


McGovern: Tämä on tuore uutinen. Sen vaikutukset ovat valtavat.

Kuten tiedätte, lännen eri tiedustelupalvelut ovat levittäneet kaikenlaisia naurettavia huhuja. Yksi niistä oli, että 6 miestä ja sairaanhoitaja vuokrasivat purjeveneen ja olivat vastuussa neljän North Stream -putken räjäyttämisestä.

Äänestä

Miksi teillä monilla. kaikilla jotka tänne jotain rustaatte on aina paha olo. Aina ala-arvoisia pahaa oloa osoittavia omituisuuksia. Ei koskaan mitään tervettä . Eihän se kateuskaaan voi olla noin paha, vai voiko. Hoitoon.

Äänestä
  • Tämä on asiallinen kommentti kyllä.


    "Ensin kansalaiset. Sitten yritykset. Ja lopulta huomaamme että olemme jääneet yksin Euroopan perälle."

    Äänestä

  • Se hiertää ja veetuttaa kun Suomi lahjoittaa arvokkaat mineraalit kelle tahansa ulkomaisille kaivosyhtiöille , Suomi saa niistä hyödyn 0,6% ja muille maille vierahille hyöty on 99,4%

    Äänestä

  • Anonyymi00679 kirjoitti:

    Se hiertää ja veetuttaa kun Suomi lahjoittaa arvokkaat mineraalit kelle tahansa ulkomaisille kaivosyhtiöille , Suomi saa niistä hyödyn 0,6% ja muille maille vierahille hyöty on 99,4%

    On se niin jännää. Meno alkaa olla kuin trumpin usassa
    https://pbs.twimg.com/media/GmtKK9TXYAAj9lt?format=jpg&name=large

    Äänestä

  • Anonyymi00679 kirjoitti:

    Se hiertää ja veetuttaa kun Suomi lahjoittaa arvokkaat mineraalit kelle tahansa ulkomaisille kaivosyhtiöille , Suomi saa niistä hyödyn 0,6% ja muille maille vierahille hyöty on 99,4%

    Se se ketamiini kaikenlaista teettää,surrur
    https://x.com/i/status/1903471096231264363

    Äijähän on taas pilvessä
    He's on drugs.
    He's a an addict.

    Äänestä

  • Anonyymi00681 kirjoitti:

    Se se ketamiini kaikenlaista teettää,surrur
    https://x.com/i/status/1903471096231264363

    Äijähän on taas pilvessä
    He's on drugs.
    He's a an addict.

    köyhiä ollaan suomessa ja köyhäksi jäädään, köyhä, köyhä köyhempi köyhin
    https://www.youtube.com/watch?v=Upd9BagQ8eg

    Äänestä

  • Anonyymi00682 kirjoitti:

    köyhiä ollaan suomessa ja köyhäksi jäädään, köyhä, köyhä köyhempi köyhin
    https://www.youtube.com/watch?v=Upd9BagQ8eg

    Toista son tuolla naapurissa. Upeita keksintöjä, kuten tämä voi-juttukin
    https://img.ilcdn.fi/kZa1EbkANR0bxjapasNU3l9G1NY=/full-fit-in/920x0/img-s3.ilcdn.fi/28990ee145cbcfb49ce8e9ae86ff2e379aeafca163761933f141d4350dea2550.jpg
    eli
    Valevoita Venäjällä
    Joka neljäs voipakkaus Venäjällä osoittautui väärennetyksi.
    Esimerkiksi juustoista väärennöksiä oli noin 16 prosenttia ja smetanoista 11 prosenttia.

    Johan sinne voi laittaa vaikka mirri-kultaa, kun
    Elintarvikkeiden hinnat ovat olleet Venäjällä jyrkässä nousussa. Lokakuussa uutisoitiin voin hinnan nousseen Venäjällä vuoden 2024 aikana peräti 55 prosenttia.

    Äänestä

  • Anonyymi00683 kirjoitti:

    Toista son tuolla naapurissa. Upeita keksintöjä, kuten tämä voi-juttukin
    https://img.ilcdn.fi/kZa1EbkANR0bxjapasNU3l9G1NY=/full-fit-in/920x0/img-s3.ilcdn.fi/28990ee145cbcfb49ce8e9ae86ff2e379aeafca163761933f141d4350dea2550.jpg
    eli
    Valevoita Venäjällä
    Joka neljäs voipakkaus Venäjällä osoittautui väärennetyksi.
    Esimerkiksi juustoista väärennöksiä oli noin 16 prosenttia ja smetanoista 11 prosenttia.

    Johan sinne voi laittaa vaikka mirri-kultaa, kun
    Elintarvikkeiden hinnat ovat olleet Venäjällä jyrkässä nousussa. Lokakuussa uutisoitiin voin hinnan nousseen Venäjällä vuoden 2024 aikana peräti 55 prosenttia.

    Me arvoisat venäjän tuntijat toki muistamme esim
    Väärennetyt elintarvikkeet ei ole uusi ilmiö Venäjällä. Moscow Times uutisoi esimerkiksi vuonna 2015 elintarviketurvallisuusviranomaisen tutkimuksissa ilmenneen, että noin 25 prosenttia Venäjällä myytävistä maitotuotteista ei ole aitoja meijerituotteita.

    Äänestä

Tämä ei ole poliittisten puolue fanaatIkoiden saitti. Tehkää omanne. Onhan teillä jo se oma Jeesionne.

Äänestä

Mekää sinne venäjällenne. tai pois kuiten täältä. Tämä ei ole aivopestyjen puolue uskovaisten paikka. Ka ei kerta kaikkiaan.

EI PUOLUEITA TÄNNE.

Äänestä

Suomalaiset tahtoo sosialismia (kommunismia) ja suomalaiset eivät halua vaurastua vaan tahtovat olla köyhiä siksi halutaan sosialismia, SDP voitti vaalit nyt on hyvä olo.

Äänestä
  • On harmillista, että se pohjakosketus tosiaan pitää hakea ennen kuin pystytään tekemään mitään järkevää. Pohjamutia myöten mennään, se on täysin selvää, IMF:n kontrollitroikkaa odotellessa.

    Äänestä

  • Valehtelet, kuten persut yleensäkin

    Äänestä

  • Anonyymi00692 kirjoitti:

    Valehtelet, kuten persut yleensäkin

    homo...

    Äänestä

  • Anonyymi00693 kirjoitti:

    homo...

    tämä ei ole homostelu saitti. teillä on omanne.

    Äänestä

Jeesiössä oli aikoinaan Jennulla oma koulukin. Siis Jennun koulu.
Eikö solis ollu helepompi Etanki sanoa silloin. Kakkattaa, kakkattaa... pakkattaan, sijaan. Siinä kun ei ole s-kirjainta. Kaiken lisäksi se olisi silloin ihan oikein lausuttu

Äänestä

Jennu se vain soitteli sitä urkuhamoniaan seinät raikuen ja päästeli samalla koko ajan niitä palstapierujaan.
Eikä huomannut etta eta oli taas lahtenut pakkalle jalkojaan puistellen ja karannut kotiinsa siltä pakkatus reissultaan.

Äänestä

Sairasta tuo puolue uskonto. Joillakin todella sairasta. Se on se aivopesu vai mikä lie, SAIRASTA. Uskontoa.

Äänestä

En huomaa mitään eroa puolueissa. kaikki aivan samanlaisia.

Äänestä

Vasemmiston puolueett eivät sensuroi viestejä lähes ollenkaan. PERSUT ovatkin pöljiä ja hanakimpia sensuroijia.
Onhan se pöljää. Todella pöljää. Kehuako heitä pöljiä pitäisi koko ajan.
Ei saa olla puolueeton jne. Persujen mielestä.

Äänestä
  • Persuille eli persuksille parhaiden sopiva lause on nykyään siis tämä. vain mäntti jättää äänestämättä heitä.
    🤣🤣🤣....

    Äänestä

Riihikummun asukas on alkanut ajat sitten uskovaiseksi.
Ihan hyvä se.
Siis myös jeesus uskovaiseksi.
Poliittinen puolue on todella huono ja väärä vahingollinen uskonto. Se pois.

Niin on sanonut, tai kirjoittanut.

Äänestä
  • Sopiva määrä on 50 mikrokrammaa vrk.

    Äänestä

itte kukin ottaa niinku haluaa.
150 - 200 mikrogrammaa vrk.
On ehkä jo tarpeeksi.

50 mikrogrammaa on monelle liian vähän.

Äänestä

Kukapa siitä kuitenkaan välittää yhtään, vaikka ette ota vitamiineja jne.
Se on teidän asianne. Nuukuutta se on.
Nehän maksaa vitamiinit.

Äänestä

Sitä voi esim. aloittaa oman keskusteluketjunkin vitamiineja vastaan.
Vaikka mistä aiheesta siis.

Äänestä

Mitä tuo liha on.
Maksaa.
Maksaa maksaa, mutta mitä tuo liha on ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 65 sääntöjenvastaista viestiä.

Varmaan kaikki samoja pahoin voivia.

Äänestä
  • Eli pysykää te vaan siellä jeesiö saitillanne.

    Äänestä

UUSI VIDEO. After Ceausescu’s Brutal Execution: His Children’s Untold Dark Secrets in Historyhttps://youtu.be/zECzfFtq7rY

Äänestä

Trump on menstyksensä ansainnut aivan itse.

Äänestä
  • No joo isäukolta saadut miljoonat saattoivat auttaa aikalailla , konkurssimestaris diileri,rikollinen

    Äänestä

jos ketju ei miellytä. Menkää omillenne.

Eli pysykää te vaan siellä jeesiö saitillanne.

Äänestä

Vitamiinit ja hivenaineet ovat tärkeitä.
Vain harvat saavat niitä tarpeeksi ruuasta

Täydentäviä hoitoja käyttävät miljoonat suomalaiset, mutta media valitsee yhä termin 'uskomushoidot', jolla pyritään vaikuttamaan mielikuviin.

Äänestä
  • Minulle se ei ole vaikuttanut mitään.
    Tuo niin sanottu media.
    Oikeaa tietoa on löytynyt koko ajan.
    Koko elämän ajan.

    Äänestä

  • Anonyymi00729 kirjoitti:

    Minulle se ei ole vaikuttanut mitään.
    Tuo niin sanottu media.
    Oikeaa tietoa on löytynyt koko ajan.
    Koko elämän ajan.

    Mv ja tiedonantaja texwilleri jo niillä pärjäilee mainiosti

    Äänestä

  • joo kunhan muistaa vielä hopiaveen ja mustansalvan niin ok

    Äänestä

Mongoliassa tekevät hevonkusesta kunnon tulilientä. Mitä lie vappujuomana täällä jiesiössä.Taitaa olla se vakio haisevakijupönttö. Ennen tehtiin korpikuusen kyyneleitä, mutta ei ne enää nuoremmat osaa

Äänestä

Korkki kiinni holistit.
Kaj Tapio Rautavaara oli suomalainen laulaja, keihäänheiton olympiavoittaja, jousiampuja ja elokuvanäyttelijä. Rautavaara on yksi Suomen pidetyimmistä laulajista, ja häntä on kuvailtu laulelman mestariksi. Rautavaaran ääniala oli bassobaritoni. Hänen lauluäänensä oli väriltään tumma ja melankolinen.
Syntyi: 8. maaliskuuta 1915, Nokia
Kuoli: 25. syyskuuta 1979

Äänestä

Toki Tapsan kanssa ollut jutussakin, mutta uskomatonta mutta 100% totta, että Reino Helismaa kiertueellaan oli meillä yötä.Meillä oli pienoinen kauppa+vuokrakämppä 50-luvulla.
Helismaan kiertueella ihmeteltiin sitten riskiä miestä heidän iltaohjelmaan. Muistaakseni hampaiiden varassa pyöritti jotain painavaa ukkoa ympäriinsä ja kiskoi hampaillana 5 tuuman naulan lankusta.
Laittoi lipun kouraani, että tule poika katsomaan . Siihen aikaan ohjelmalliset iltamat tapana eli ohjelmana esityksiä ja lopuksi tanssia

Äänestä

Kommentointi on suljettu.

Ketjusta on poistettu 95 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siis kun USAan valittiin Trump johtoon. Erittäin hyvä asia.

Keskustelu on suljettu, eikä siihen voi enää kirjoittaa.

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu