YLE: Isäksi tietämättään

Anonyymi-ap

Tyylikkäästi laadittua käänteispropagandaa ja häivevaikuttamista yh-äiti - ongelman ratkaisemiseksi beta-miehiä kalastelemalla ja manipuloimalla.

https://areena.yle.fi/1-70768745

4

479

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on eksistentiaalinen paradoksi. Luonto toimii niin että jokainen välittää ja huolehtii vain itsestään, kumppanistaan tai lähisukulaisistaan jälkeläisineen. Se on mielestäni liian far reach-kamaa että vaikka itsellä on kumppani niin eihän nyt toisen jätkän lasta pidä alkaa elättämään. Ne voi olla korkeintaan sellaisia joiden kanssa viettää aikaa muuten vaan. Elatusapua ei missään nimessä. Kyllä sen verran pitää selkärankaa ja itsekunnioitusta olla. Onko beta siis sama kuin ätmi 🤔? Btw, sigma on sama kuin alfa, paitsi antisosiaalinen burgeriversio siitä 🤭🍔.

      • Anonyymi

        Ohjelmassa kuitenkin yritetään monin tavoin soittaa, että eihän siinä mitään hävettävää tai noloa ole, jos betamies alkaa elättämään yh-aitiä ja sen lasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohjelmassa kuitenkin yritetään monin tavoin soittaa, että eihän siinä mitään hävettävää tai noloa ole, jos betamies alkaa elättämään yh-aitiä ja sen lasta.

        Taustalla lienee miehen hyväksikäyttö silleen että kun se ei sais muuten niin epäsuorana cuckoldina edes saa. Vaikka miehen naama olisi kuin nyljetyllä lepakolla niin esittämällä yli-itsevarmaa voi keplotella jopa mielekkääseen parisuhteeseen asti. Kylmä totuus on että pääsääntöisesti miesten silmissä ratkaisevaa on naisten ulkonäkö ja naisten silmissä ratkaisevaa on miesten itsevarmuus tai rahat.


    • Anonyymi

      Onhan näitä miehiä myös ihan suomessa.
      Naurettavaahan se on että lapseton mies alkaa "parisuhteeseen" naisen kanssa jolla on lapsi, todellakin cuck hommaa.
      Mutta onneksi ilmeisesti nuoret miehet ovat sen jo tajunneet ettei sinkkumammaan kannata tutustua.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2090
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      13
      1148
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      103
      1041
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      71
      913
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe