Tässä nyt kuukauden rehelliset laihdutustulokset kun olen laihduttanut nyt liikunnalla kuukauden ja kalorit ollut keskimäärin 2200 päivässä.
12.10 2024
Paino 69 kiloa
Vyötärön ympärysmitta 87 cm
Pihtimitta alavatsa 28 mm
Pihtimitta ylävatsa 28 mm
11.11 2024
Paino 69 kiloa
Vyötärön ympärysmitta 86
Pihtimitta alavatsa 24 mm
Pihtimitta ylävatsa 24 mm
Eli rasvaa poistunut vatsasta ja paino pysynyt samassa ja olen syönyt hyvin
Olen syönyt aina illalla klo 22.00-24 00 vähintään 1000 kaloria
Paino otettu siitä miten se on ollut keskimäärin useampana päivänä.
Pyöräilyä joka päivä yhteensä 3 tuntia eli pyörälenkki 2,5 tuntia ja siihen päälle kauppapyöräilyt ja vähän kävelyä.
Liikkua jaksaisin puolet enemmänkin halutessa.
Vähällä syömisellä ja ilman liikuntaa ei kannata laihduttaa ollenkaan KOSKA siitä menee terveys pilalle.Hormoonitoiminta yms eikä se välttämättä enään koskaan palaudu entiselleen jos sen on mennyt pilaamaan liian vähällä syömisellä.
Oikein pienillä kaloreilla keho alkaa käyttämään kehon luitakin energian lähteenä.
Täällä yhdessä kommentissa joku oli laihtunut,mutta maha ei ollut pienentynyt yhtään,syy siihen laihdutus väärällä tavalla.
Illalla pitää syödä ja pelkällä liikunnalla laihtuu.
3
227
Vastaukset
- Anonyymi
Jos laihtuu nopeasti paljon lyhyessä ajassa kaikki on nestettä eikä siitä ole vielä yhtään grammaa oikeaa läskiä.
Jos oikeasti laihtuu kilon se on erittäin paljon laihduttu.😯
Ihmisen painosta on vettä 60-75%
https://www.terve.fi/artikkelit/kehon-nesteiden-maara Pihtimittauksessa virhe on enemmän kuin 4 mm eli et ole välttämättä laihtunut yhtään. Ehdotan vierailua tatuoijalle jotta merkitsee sinulle mittauspaikat
Minulla rasvaprosentti 31%. Sanotaan 25-40%.- Anonyymi
Kyllä minä saan ne mitattua muutenkin tarkasti.
Ne oli alussa 40 mm,ensimmäisen kuukauden aikana lähti 10 mm ja nyt on lähtenyt noin 4-5 mm kuukaudessa
Vielä menee noin 3 kuukautta että se on 5 mm
Painosta en tiedä mikä se tulee olemaan,voi olla ehkä noin 65 kiloa.
Kyllä laihdutuksessa aina lihastakin vähän laihtuu,eikä sille voi mitään,eikä siinä mikään suuri proteenimäärä mitään auta.Lihaspainoa PYSTYY lisäämään sitten laihdutuksen jälkeen syömällä paljon.
Jos laihdutuksen aikana syö liikaa proteenia,ei laihdu yhtään koska kalorit nousee liian suureksi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328374Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4827619SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2215692Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en964752Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474644Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1094486Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1584464Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254365Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144206Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03840