Että Stubb jolla oli vielä vähemmän verotuloja Suomessa mitä minulla sai ALKAA PRESIDENTIKSI vaikka hänellä oli TYÖPAIKKA.
Minun pitää olla KOKOAJAN olla TYÖTTÖMÄNÄ, koska JOKA TYÖPAIKKAAN VALITAAN IHMINEN JOLLA ON TYÖPAIKKA!
MINUN PITÄÄ VIELÄ KUNNIOITTAA JA JOS TYÖTTÖMÄNÄ ILMOITAN, ETTÄ: VOI VITTU EI TUOTAKAAN OLE OSANNUT HOITAA VAIKKA ON NIIN PÄTEVÄ JA VIELÄ IHMISET OVAT ÄÄNESTÄNEET KOSKA ON ANTANUT LUPAUKSEN, ETTÄ OSAA HOITAA KAIKKI ASIAT KUNTOON!
HELVETTI EI OLE OSANNUT EDES KUNNIAN LOUKKAUS RIKOSILMOITUSTA TEHDÄ OIKEIN JA EIVÄT OLE EDES YMMÄRTÄNEET, ETTÄ JOS KUNNAN NIMI ON INARIN KUNTA NIIN KUNTAA JOHDETAAN INARISTA EIKÄ IVALOSTA TAI SAARISELÄLTÄ!
En ole viitsinyt valittaa siitäkään.
2
108
Vastaukset
- Anonyymi
VOISIVAT KYLLÄ TUNNUSTAA REILUSTI VAIKKA INARILAISESSA, ETTÄ HE OVAT SYYTELLEET MINUA HEIDÄN KUNNIOIDEN LOUKKAAMISESTA.
- Anonyymi
Varmaan puoli Suomea oli VAINOUKSEN kohteena, koska minä olin tuolloin vielä enemmän aktiivinen ja vielä ryhmissä joissa oli monta kymmentä tuhatta ihmistä.
Joku kysy minulta facebookissa, että: Oletko vainottu?
Vastasin: Olen joskus ollut, mutta en kyllä enää voi olla.
Taisin laittaa, että: Koko Suomen kansa ollaan VAINOTTUA KANSAA JA EI VAINOUS SUOJAT OIKEIN TOIMI SUOMESSA!
AINA JOKU LÖYTÄÄ SUOMEEN JA VAINOUS SUOJAT MENI SIINÄ JA MEIDÄN PITÄISI VAINOTTUINA SUOJATA VAINOTTUJA!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1386032Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1843704- 292673
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4672647- 2012335
- 1841968
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1291469- 581274
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.371274Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha721056