Olin junassa exän kanssa

Anonyymi-ap

Meille ennustettiin ja minun piti mennä SEITALLE ja exä oli mukana.
Hän on kävellyt onnensa ohi, koska se nainen oli hän joka istui minun kanssa samassa pöydässä.
Ei mies liittynyt tuohon, koska exän kautta ohjataan minun elämään ja mies on sellainen joka tulee hänen kanssa toimeen.
Kyllä kai minä oman mieheni tunne jos hän rakastuu. Ei hän ole minun takia tullut takaisin jos olis niin hän olisi sanonut minulle, että: Otetaan taksi ja käydään hakemassa lapsi ja mennään kotia.
Hän tuli samaan pöytään istumaan jossa minä istuin ja minulla oli säätöä menossa.
Exähän lähti jatkoille mukaan ja sauno.
Minä sanoin naiselle joka oli myös rakastunut exään, että: Mene saunaan hänen kanssa ja kyllä hän osaa englantia mutta ei puhu minun kuullen.
Ei puhunut koskaan vaikka meillä oli Amerikasta vieraita. Sano aina mulle, että: Sano sinä hänelle xxxx xxx xxxxx.
Minä sanoin ja sanoin exälle, että: Miten olet voinut olla Amerikassa karhuja pyytämässä jos et osaa edes englantia.
Minä sanoin amerikkalaiselle, että: Tuo on ollut Amerikassa muka karhuja pyytämässä, mutta en kyllä usko vaikka karhuja on kotonakin.
Silloin olin kyllä tyytyväinen, että hän oli pikku päissään niin meni hänen juttunsa kännin piikkiin.

3

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meidän piti mennä käymään, mutta tuli ero.
      Tuo amerikkalainen nainen laitto mulle, että: Sinähän voisit muuttaa tänne myös lasten kanssa ja minä voin hommata sinulle työpaikan täältä.
      En päässyt lähtemään, koska alkoivat tekemään rikosilmoituksia niin en saa viisumia enkä työlupia.
      Olin unohtanut jo tuonkin, mutta en ole kyllä sinne enään ollut vuosiin menossa, mutta ei he ole itsekkään menneet käymään.
      Kyllä he ovat myös heidän tuttuja ja en ole kieltänyt olemasta minun sukulaisten kanssa tekemisissä.
      Mies on minun serkku jonka kanssa olen ikäni riidellyt, mutta aina ollaan saatu sovittua koska on meidän suvun tapa.
      Hän on SAAMELAIS TURJAKE joka muutti Amerikkaan ja hän asuu alueella jossa on Intiaanien resevaatti lähellä ja on ollut siellä kuulemma SHAMAANINA töissä.
      Minä kuulin ja sanoin, että: PAREMMIN OLIS TIENANNUT, KUN OLIS JÄÄNYT SINNE SAAMELAISEKSI SHAMAANIKSI INTIAANIEN RESERVAATTIIN.

    • Anonyymi

      Mä kelaan vain.

    • Anonyymi

      Kyllä minä voin mennä vaikka Inarin kuntaa edustamaan edustamaan vaikka kävisinkin henkilökohtaisella lomalla, koska serkkuni on syntynyt Inarin kunnassa ja hän on saamelainen isänsä puolelta ja ainakin siskonsa on SAKÄ:n jäsen.
      En ole kysynyt onko hän hakenut vai päässyt automaattisesti.
      Heidän isä oli hauska mies ja hänen elämänsä tärkein tehtävä oli saada minun täti ärähtämään.

      Täti oli sanonut miehelleen, että hänen pitää nauhoittaa kauniit ja rohkeat videolle ja jättää mainokset pois. Oli istunut ja nauhoittanut video kasetin täyteen mainoksia.
      He tulivat lomalle ja täti sanoi: Tuo saatanan pässi on nauhoittanut 3 tuntia ruotsalaisia mainoksia video kasetille joten minä toin sen teille tuliaisena.
      Tätin mies katso elokuvaa niin saatto sanoa, että: Tuo sama kohta on näkynyt 6 kertaa tässä elokuvassa.
      Täti oli invaliidi, mutta heidän avioliitto perustu siihen että hän joka aloittaa myös lopettaa.
      Mies heräs aamulla aikaisin ja täti heräs myöhemmin niin hänen mies sanoi meillä ja vielä minun kuullen, että: MINULLA ON JO KOLMAS AAMU MENOSSA, KUN SINULLA ALKAA VASTA ENSIMMÄINEN!
      Täti alko huutamaan: JOKO SE TAAS ALKAA!
      Minulla tuli kahvit nokastakin ulos, kun räjähdin nauruun kun kuuntelin heidän taistelua.
      Täti kuoli niin mies kuoli ikävään, koska hän oli niin kiinni vaimossaan ja heidän elämään jossa oli hyvä kipinä joka piti suhdetta yllä eli se joka aloittaa myös lopettaa!

      Jos hyvä tatsi on niin sitähän elää vaikka 100vuotiaaksi. Täti kuoli sydän kohtaukseen, koska hän oli päättänyt lähteä Ahvenmaalle ja ajaa autolla vielä itse sinne. Hänellä oli ottanut sydämestä, mutta ei antanut periksi.
      He olivat päässeet Ahvenanmaalle niin täti lähti HELIKOPTERILLA UPPSALAAN sairaalan ja kyllä siinä kävi niin, että oli hänen viimeinen reissu. Miehensä kertoi myöhemmin oman version, mutta hän kuoli pari vuotta tuon jälkeen.
      Eli heidän sopimus JOKA ALOITTAA MYÖS LOPETTAA oli loppuun asti voimassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      183
      1279
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      824
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      49
      690
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      594
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      580
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      52
      552
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      550
    Aihe