Onko normaalia?

Onko normaalia, että mieheni käy joka toinen viikonloppu ex-kodissaan tapaamassa kahta lastaan, jotka lopettivat käymisen meillä ilman selitystä? He ovat 10- ja 12-vuotiaita. En pidä tästä ollenkaan ja olen puhunut mieheni kanssa asiasta monta kertaa. Mutta en itse päässyt näiden asian yli.

13

788

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hasispa hyvinkin.

      • Anonyymi

        Sulla taitaa aina olla aivan erityisen jännää gupen larppausten parissa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sulla taitaa aina olla aivan erityisen jännää gupen larppausten parissa

        Eihän tämä kaveri täysillä käy


    • Anonyymi

      Anna asian olla älä yritä kontrolloida liikaa.

    • Anonyymi

      Hyvin harvinaista , kyllä niiden lasten pitää tulla isälleen joka toinen viikonloppu, näin yleensä on käytäntö, toinen tapa on , että vanhemmuus jaetaan, kaksi viikkoa isällä ja kaksi äidillä, sillon tietty pitää asua aika lähellä toisiaan koulun vuoksi.

    • Anonyymi

      Onko normaalia että sinä puhut täällä toisten asioista?????? Törkeetä että kehtaat, puhu itsestäsi ja omista asioista, toisten asiata ei tarvi täällä levitellä.

      Outo olet jos luulet että miehen pitäisi oma tlapset hylätä sinun takiasi, sellasta ei hyät isät tee, että kenenkään vuoksi alkaa vihaa omia lapsia ja hylkäämään heidät. Olet sietämätön kun kuvittelet ettei miehellä saa olla mitään muuta kun tuijottaa vaan sinua!!!! Mies parka, menettää oman elämän ja omat lapset sinun takiasi. Miten ihmeessä kehtaat????

      Mirs tekee niinkuin hän ja lasten äiti ja lapset haluaa, ei niinkuin sinä haluat, sulla ei ole mitään sanomista siihen miten he toimivat.

      On tosi julmaa pakottaa mies hylkää omat lapset ja istumaan vaan sinun kanssa homeisessa talossanne.

      • Anonyymi

        Trolli 😂💀😂💀😂


    • Anonyymi

      Vanhemmuus kestää loppuelämän. Olisit ajatellut asiaa aiemmin.

    • Anonyymi

      Olisi epänormalia jos ei kävisi. Lapsi on myös hänen ja rakkaan puolison kun sinä halusit rikkoa heidän perheen. Mies kuuluu lapsen eläää ja sinä tule sijlla 100 jos siihenkään, olen pelkkä laastari, mutta sehän sopii sulle.
      Mies joka hylkää lapsen toisen naikkosen vuoksi ei ole isä eikä ansaitse isä nimitystään. Laastaris uhteet paikkaavat sen minkä sinä rikoit.

      • Anonyymi

        Olisi epänormalia jos ei kävisi. Lapsi on myös hänen ja rakkaan puolison kun sinä halusit rikkoa heidän perheen. Nais kuuluu lapsen elämään ja sinä tule sijalla 100 jos siihenkään, olen pelkkä laastari, mutta sehän sopii sulle.
        Nainen joka hylkää lapsen toisen miekkosen vuoksi ei ole äiti eikä ansaitse äiti nimitystään. Laastari suhteet paikkaavat sen minkä sinä rikoit.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olisi epänormalia jos ei kävisi. Lapsi on myös hänen ja rakkaan puolison kun sinä halusit rikkoa heidän perheen. Nais kuuluu lapsen elämään ja sinä tule sijalla 100 jos siihenkään, olen pelkkä laastari, mutta sehän sopii sulle.
        Nainen joka hylkää lapsen toisen miekkosen vuoksi ei ole äiti eikä ansaitse äiti nimitystään. Laastari suhteet paikkaavat sen minkä sinä rikoit.

        Trollibotti😂


    • Anonyymi

      On todella ikävää lukea että et kykene hyväksymään isän huolellisesti ja harkiten hankkimiensa lasten kanssa yhteydenpitoa.

      Jos isän pitää mennä lastensa luokse täyttääkseen velvollisuutensa, hän kunnon isänä tekee sen.
      Nuo lapset ovat osa hänen elämäänsä ja tulevat aina olemaan , vuosienkin päästä.

      Odota rauhassa, lasten vartuttua, heillä tulee olemaan niin paljon opintojensa ja harrastustensa kanssa tekemistä että isälle ei enää jääkkään aikaa :( :(

      Tämä vaihe, lasten ollessa pieniä, kestää vain niiiiiiiiiiiiin lyhyen aikaa. Tue miestäsi täyttäämää tuon kaikista tärkeimmän , nomero 1, lastensa huomioiminen .
      Vaikka se onkin vähäistä, vain kaksi päivää viikossa!

    • Anonyymi

      Ei ole normaali käytäntö.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      247
      3364
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      34
      2429
    3. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      331
      2142
    4. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      79
      2042
    5. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      109
      1933
    6. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      43
      1803
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      32
      1771
    8. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      32
      1512
    9. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      30
      1440
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      125
      1381
    Aihe