Olisiko täällä halukkaita ystävystyyn 38v naisen kanssa. Asun siilinjärvellä. Nykyään on vaikea ystävystyä uusien ihmisten kanssa 0
Lisää ystäviä
3
138
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ystävyys ole mikään sopimusasia. Ystävyys vain syntyy ja kestää jos on kestääkseen. Itse olen nyt reilusti päälle 50v mies ja puhun kokemuksesta. Vaikka puhutaan elinikäisestä yhteydestä, niin joku asia voi muuttaa kaiken.
- Anonyymi
Ei kuitenkaan ole huono juttu jos pyrkii ystävystymään ja saamaan ystäviä. Itsekin jo varttuneena nuorukaisena tiedän, ettei kaikista tule ystäviä. Eikä tarvitse tullakaan. Itse ainakin panostan ystävyydessä mieluummin laatuun kuin määrään. Silti ei sovi yhtä ihmistä liikaa rasittaa, vaan on hyvä vähän laajentaa ystävä- ja tuttavapiiriä. Ja joskus on hyvä olla ihan itsekseen.
Entisaikoina, kun saattoi laittaa jonnekin kirjeenvaihtoilmoituksen kuten jokseenkin etukäteen tapaamista ajatellen - ihan vaan ystävyysmielellä, niin sieltä asti on säilynyt muutama ystävä. Alkuun nuo olivat enemmänkin tuttavia, mutta nykyään enemmän ystäviä. Ihmiset muuttuvat ajan mittaan enemmän tai vähemmän. Ystävyydessäkin voi olla taukoja, mutta on sitä joskus tullut lämmiteltyä joku vuosia katkolla ollut ystävyyskin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kuitenkaan ole huono juttu jos pyrkii ystävystymään ja saamaan ystäviä. Itsekin jo varttuneena nuorukaisena tiedän, ettei kaikista tule ystäviä. Eikä tarvitse tullakaan. Itse ainakin panostan ystävyydessä mieluummin laatuun kuin määrään. Silti ei sovi yhtä ihmistä liikaa rasittaa, vaan on hyvä vähän laajentaa ystävä- ja tuttavapiiriä. Ja joskus on hyvä olla ihan itsekseen.
Entisaikoina, kun saattoi laittaa jonnekin kirjeenvaihtoilmoituksen kuten jokseenkin etukäteen tapaamista ajatellen - ihan vaan ystävyysmielellä, niin sieltä asti on säilynyt muutama ystävä. Alkuun nuo olivat enemmänkin tuttavia, mutta nykyään enemmän ystäviä. Ihmiset muuttuvat ajan mittaan enemmän tai vähemmän. Ystävyydessäkin voi olla taukoja, mutta on sitä joskus tullut lämmiteltyä joku vuosia katkolla ollut ystävyyskin.Anonyymi
2024-11-17 10:31:08
Ystävyyden tauosta. 1. Pitää olla säännöt ja niissä pitää pysyä. 2. Mies ja nainen ei voi olla koskaan puhtaita ystäviä. Joskus Nainen on aika paljon vahvempi. Ja puhun kokemuksesta, mutta en ala kertomaan tässä enempää!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",305187Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1352417- 1382092
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531925Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171770"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571317Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1661097Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää64941Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.312875Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa170771