Usalta tulisi käsky,että emme saisi vastata
sotilaallisen.Myös Venäjän vallatessa alueita
Suomessa.Joutuisimme nostamaan kädet ylös.
Meillä ei naton takia ole oikeutta tehdä omin päin
mitään?
Suomi ei vastaisi sotilaallisesti Venäjän iskuun?
18
177
Vastaukset
Älä höpötä. Mikä sinua vaivaa?
- Anonyymi
Aloittaja on noita Puten vatnikkeja
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja on noita Puten vatnikkeja
Tai sitten vain joutilas sähläri.
- Anonyymi
Keksi nyt jotain omaperäisempää välillä?
- Anonyymi
???????
- Anonyymi
Suomen pitäisi viedä rautaa rajalle jo nyt.
- Anonyymi
Olehan , mokoma ... miksi muuten laitoit kysymysmerkin ,?
- Anonyymi
Suomalaiset ovat paskahousuvässyjä joista ei ole kuin valittamaan ihan olemattomistakin asioista.
- Anonyymi
Banaanitasavallassa tehdään juuri niin kuin Amerikasta sanotaan. Se ei ole ongelma koska olemme taistelleet kiihkeästi vapauden menettämisen puolesta.
- Anonyymi
Valit. totta..
Tätä tahdottiin.
Tätä saatiin.
Minkäs teit. :D
- Anonyymi
Putinisti elä ota enää yhtään votkaa olet jo tarpeeksi sekaisin.
- Anonyymi
SLAVA UKRAINA
- Anonyymi
Juurikin niin.
Pietarin propagandan laatu näyttää laskeneen pohjamutiin.
Mukaan ei mahtunut totta edes siteeksi.- Anonyymi
Taitaa olla päivän idioottimaisin kommentti. Suomi vastaa ensisijaisesti itse omasta puolustuksestaan ja taatusti vastaisi sotilaallisesti. Vain Suomi päättää oman armeijansa käytöstä, ei kukaan muu.
USA:lla ei ole mitään määräysvaltaa Suomen armeijaan.- Anonyymi
Noihan asioitten PITÄISI olla.
Mut tuo avaaja kysy siis sitä, että ONKO asia myös noin.
Eli jos vallat/nato/jne sanookin meille Suomena, ettei ven perforaatioon reagoida - niin meneekö tuo prkl sitten oikeasti NOIN?!??!
Ja vielä edelleen, jos sittenkin puolustaudumme - niin vetävätkö art 5 absoluuttisimman tulkinnanvaraisimmaksi; villasukkia ja kaulahuiveja -tyyliseks.
Niinpä.. :(
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/7bb7b19c-47d2-4f3d-8f33-66fec0199adf
Tahdon julkituua vielä suomalaissivistysmielen ja "ukrainalais"villin välisen eron.
Toisen tekohuulilla on sana Jumala.
Ja toisella se on suoraan kaiverrettuna sydämiimme, totuudenpuhumisena
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3762396IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk641854- 1541433
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131247Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021201Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48945- 90874
- 71842
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43815- 28813