Jouluturistit

Joko jouluturistit laskeutuivat enontekiön lentokentälle.
21844
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

onko kenttä auki kone meni kittilän suuntaan

Äänestä
  • Ei ole auki hommat jäänet tekemättä.

    Äänestä

Kyllä taisi kunnanjohtajan virkavapaa mennä päin mäntyä.kaksi toimitusjohtajaa ja turva päälikkö.kyllä olis pitäny kenttä olla kunnossa ja lisäksi kolme kenttä työntekijää.huonoa mainosta ala arvoista toimintaa.

Äänestä
  • Amatöörejä jotka luulevat itsestään liikoja .

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Amatöörejä jotka luulevat itsestään liikoja .

    Karjula hoitais hommat että koneet pääsee laskeutumaan ,,

    Äänestä

  • Ei se ole ennää täällä

    Äänestä

Takasin mäni ei olis kumitassut pitäneet aineet loppu ja muutenkin kesken hommat.huonompi juttu,liian vähän työväkeä kun ei ehditä valmiiksi saada...pöö

Äänestä
  • Työväki taitaa kuluttaa liikaa aikaa kylillä, ei ehi hoitaa työtehtäviään.

    Äänestä

Eipä ollut kJ avunantajaksi kone lensi kittilään.entäs nyt seuraavaa konetta odotellessa olisko kitkat kohdallaan.!ei tarvinnut ennen tuotakaan arpoo ne olivat olleet kuulemma aina kohdillaan,kenttämiehet osasivat hommansa.

Äänestä

Hölmöläisten touhua lentokentällä. Korkki tainnut jäädä auki pitemmäksi aikaa ja pipo silmillä.

Äänestä

Mitä uutisista lukee niin ei ole kemikaalia kun vasta viikonloppuna. Kieltämättä outoa ammati-ihmisiltä ettei jäähän ole varauduttu. Jotain mätää teillä on. Säälittävää seurata ettei perusasioita haluta hoitaa. Lumi ja jää tulee yhtävarmasti kuin joulu.

Äänestä

Nyt hallitus, puhutteluun kunnanjohtaja.

Äänestä

Ennen oli kolme miestä kentällä ja hommat toimi

Äänestä

Ne olivat ammattimiehiä osasivat työnsä.nyt on rupusakki kentän johdossa ja koko työ väki.

Äänestä

Vai onko se sitä sabotaasii...myynnin puolesta!

Äänestä
  • Epäily heräsi että voi olla.

    Äänestä

  • Samaa mietin , ihan hyvin voi olla myynnin edistämistä . Kj ainaki karjun alainen , onkohan se sorsaki samaa lössiä , no ei varmaan muuten olisi valittu kentälle . Huomatkaa ketkä valinnan teki ja puhelin kaupalla ;)

    Äänestä

Syksy ja talvi on aina tullu. Kyllä olisi pitäny olla tievossa. Selkeää sabotaasia. Venäjän renki. Nyt jos valtuutetuilla ei ole selkärankaa ottaa koijaria puhutteluun ja erottaa häntä, ei tarvi enää haaveilla seuraavalle kauvele

Äänestä

Poromiehet asialla.

Äänestä

Pystyvätkö nuo hoitamaan kenttää? Miksi sinne ei ammattilaisia ole palkattu?

Äänestä

Joko kenttä on käytössä vai laskeutuvatko koneet Kittilään

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joko jouluturistit laskeutuivat enontekiön lentokentälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu