Miksi naissiivoojia paheksutaan miesten puolella?

Anonyymi-ap

En ymmärrä, miksi miehet paheksuvat sitä, jos nainen tulee siivoamaan miesten puolelle uimahalleissa. He tekevät vain työtään.

Miespuolinen siivooja naisten puolella olisi ihan eri asia, koska miesten kulttuuri on toksinen suhteessa naisiin. Naisten kultuuri sen sijaan ei ole toksinen suhteessa miehiin.

9

275

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi miessiivoojaa paheksuttaisiin naisten tiloissa? Hänkin tekisi vain työtään.

    • Anonyymi

      itse mieluusti sallin naisen läsnäololn vaikka olisin munasillani, mieluummin sallin naisen sitä ihmettelevän.

      • Anonyymi

        Mitähän ihmettelemisen aihetta kenenkään munissa on . Kaikilla miehillä ne ovat, joten ei varmaan ne siivoojat mitenkään hätkähdä jos joku on munasillaan.
        Mutta että ainulla on okein mielikuvitus omasta itsestäsi että joku muka ihmettelisi Luulen että ainoa mitä siivoojat ihmettelee on se likaisuus jota ihmiset aiheuttaa .


    • Anonyymi

      on kerran niinkin käynyt, työkaverin vaimo esitteli kulliani naisystävällee otti suihin heidän saunassaan , aluksi punasteli, kohta ei päästänyt irti, käsi munassa kunnes laukesin.

    • Anonyymi

      olin ko. työkaverin ja vaimonsa naimakaveri, ihana nainen.

    • Anonyymi

      Olenko elänyt jossain kuplassa kun en itse ole paheksunut, enkä ole kuullut kenenkään suusta paheksuntaa?

      Tavallaan ymmärrän, miksi toisin päin ei voi olla. Asia, mitä miehet eivät välttämättä käsitä on, että alaston miesvartalon ei kiihota naista an sich kuten toisin päin

    • Anonyymi

      Ihan totta naisilla ei ole mitään kiinnostusta näihin miehiin ja heidän alastomuuteensa joten , se sama kuka siellä tepastelee niin työtään vaan tekee .

    • Mamut ehkä paheksuvatkin. Eihän mieleltään terve suomalainen mies moista paheksu. Poika ehkä, teini-iässä kaiken ollessa niiin noloa.

    • Anonyymi

      Mua häiritsee kun naissiivooja pärähtää paikalle vaihtaessani vaatteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      272
      7836
    2. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      1924
    3. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      45
      1475
    4. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      160
      1295
    5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      62
      1234
    6. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      17
      1001
    7. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      62
      979
    8. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      951
    9. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      38
      932
    10. Jäähalli myynnissä!

      Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
      Äänekoski
      44
      871
    Aihe