Karvanoppien asentaminen pyörään

Haluaisin asentaa pyörääni karvanopat. Miten se kannattaisi tehdä? Olisiko viisainta laittaa ne pienen salon päähän, vai jättäisinkö ne sarvista roikkumaan? Olen pohtinut myös kypäräasennusta, mutta se ei ehkä ole toimivin ratkaisu. Millaisia ripustustapoja te muut olette käyttäneet?
4397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muista käsitellä nopat vaseliinilla niin eivät kastu sateella.

Äänestä

Miulla noppaset pomppivat vyötäröllä takana. kun painelen isoa kovaa autotiellä. Kokona xxxl tietysti. Pimeän aikaan sitten neon värein valaistuna. Autoilijat kiittävät nöyrästi odottaessaan kiltisti sopivaa ohituspaikkaansa.

Äänestä

Eiköhän sulla ole jo omasta takaa ne karvanopat kuten myös kylän suurin kypäräkin.

Äänestä

Pääasia että haittaavat eteenpäin näkemistä mahdollisimman paljon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Haluaisin asentaa pyörääni karvanopat. Miten se kannattaisi tehdä? Olisiko viisainta laittaa ne pienen salon päähän, vai jättäisinkö ne sarvista roikkumaan? Olen pohtinut myös kypäräasennusta, mutta se ei ehkä ole toimivin ratkaisu. Millaisia ripustustapoja te muut olette käyttäneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu